Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 listopada 2012 r.
9:53
Edytuj ten wpis

Ranking szpitali 2012: Szpital z Białej Podlaskiej na pierwszym miejscu

Autor: Zdjęcie autora opr. izi
0 10 A A
 (Marek Pietrzela / Archiwum)
(Marek Pietrzela / Archiwum)

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w tegorocznym zestawieniu najlepszych zabiegowych szpitali publicznych wielospecjalistycznych i onkologicznych. Ranking od lat przygotowuje dziennik "Rzeczpospolita” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To dla nas bardzo duże zaskoczenie. Spodziewaliśmy się pozycji w czołówce, ale nie pierwszego miejsca – mówi Joanna Kozłowiec, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. – Cieszymy się, ale jednocześnie się niepokoimy, bo pierwsze miejsce zobowiązuje.

Jaki jest sposób na sukces? – To efekt systematycznej pracy nad jakością usług i bezpieczeństwem pacjenta. To sukces całej załogi, ale naszym motorem, który motywuje nas do co raz lepszej pracy, jest od wielu lat dyrektor szpital – mówi Kozłowiec.

Ale nie tylko Biała Podlaska ma powody do zadowolenia. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zajął drugie miejsce w tym zestawieniu.

Placówki z Lublina są na niższych pozycjach. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli zajęło 47 miejsce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie jest na miejscu 53., a Szpital Powiatowy w Łęcznej na 67. W rankingu, na pozycji 79., znalazł się także Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, a na 89. miejscu jest Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie.

Na 98. pozycji tego zestawienia jest w tym roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie.
Oprócz tego szpitale z Białej Podlaskiej i z Zamościa reprezentują nasze województwo wśród dziesięciu najlepszych w Polsce szpitali pod względem jakości opieki medycznej. Mają po raz kolejny bardzo wysokie pozycje. Wojewódzki szpital z Zamościa jest na drugim, a wojewódzki szpital specjalistyczny z Białej Podlaskiej na trzecim miejscu.

"Rzeczpospolita” i CMJ przedstawiły także zestawienie najlepszych szpitali zabiegowych. Na 10 miejscu wszedł do niego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Abramowickiej w Lublinie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 04:09
The [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]ferragamo sale[/url] shops show you great [url="http://www.ferragamosale-us.org/my-charm-c-3.html"]ferragamo my charm[/url] shoes at low price. Try to get one pair of [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]salvatore ferragamo shoes[/url] online.
Avatar
wój / 9 listopada 2012 o 19:56
Jestem z okolic białej to pierwsze miejsce to paranoja .Jak chcesz stracić zdrowie to tylko na terebelską
Avatar
bury / 9 listopada 2012 o 19:32
to jakaś paranoja?!?!?!? zabieg miałem u kardynala 98 plac i Bogu dziękuję że nie w jedynce czyli Białej bo chyba jadą na dopingu tak jak Amstrong tylko to wyjdzie za kilka lat
Avatar
ab / 9 listopada 2012 o 15:40
Również miałam styczność z lekarzami ze szpitala w Białej,większej ignorancji nie widziałam .Pacjent to zło
którego każdy chce się pozbyć jak najszybciej.Jeśli się leczyć to wszędzie tylko nie w Białej Podl.
Avatar
Gość / 9 listopada 2012 o 14:38
zastanawia wysoka pozycja Łęcznej skoro były ordynator chirurgii , a obecnie asystent Cezary S.został ukarany zakazem wykonywania zawodu za popełnienie błędów lekarskich,które skończyły się zgonem pacjentów.Pozostaje mu pełnienie funkcji Dyrektora Sanitasu w Lubline przy ulicy Hempla-----świetna reklama dla SANITASU.......................
Avatar
Jaśko / 8 listopada 2012 o 21:08
Gratulacje!!!!!!!!!!
Jeszcze tylko zróbcie remont w mózgach tym co próbują tam leczyć tzw. "lekarzom", głębokie kieszenie mają, szczególnie porodówka:)
Avatar
Igor / 8 listopada 2012 o 15:22
mialem styczność ze szpitalem w Białej Podlaskiej i powiem więcej koniowałów chyba nigdzie nie ma.
Teraz leczę się Lublin Warszawa niebo a ziemia jesteśmy w zaścianku. szkoda słów.
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 14:41
Jaki Wojewódzki w Białej Podl.?
Avatar
gostek / 8 listopada 2012 o 11:54
Jakie to zabiegi wykonują na Abramowickiej?
Avatar
mak / 8 listopada 2012 o 11:49
centrum onkologi na 47 miejscu zamojski szpital na 2 miejscu to dlatego centrum onkologi odcina zamojski szpital od kasy na onkologie tylko tak moze sie bronic przed malym groznym rywalem...
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 04:09
The [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]ferragamo sale[/url] shops show you great [url="http://www.ferragamosale-us.org/my-charm-c-3.html"]ferragamo my charm[/url] shoes at low price. Try to get one pair of [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]salvatore ferragamo shoes[/url] online.
Avatar
wój / 9 listopada 2012 o 19:56
Jestem z okolic białej to pierwsze miejsce to paranoja .Jak chcesz stracić zdrowie to tylko na terebelską
Avatar
bury / 9 listopada 2012 o 19:32
to jakaś paranoja?!?!?!? zabieg miałem u kardynala 98 plac i Bogu dziękuję że nie w jedynce czyli Białej bo chyba jadą na dopingu tak jak Amstrong tylko to wyjdzie za kilka lat
Avatar
ab / 9 listopada 2012 o 15:40
Również miałam styczność z lekarzami ze szpitala w Białej,większej ignorancji nie widziałam .Pacjent to zło
którego każdy chce się pozbyć jak najszybciej.Jeśli się leczyć to wszędzie tylko nie w Białej Podl.
Avatar
Gość / 9 listopada 2012 o 14:38
zastanawia wysoka pozycja Łęcznej skoro były ordynator chirurgii , a obecnie asystent Cezary S.został ukarany zakazem wykonywania zawodu za popełnienie błędów lekarskich,które skończyły się zgonem pacjentów.Pozostaje mu pełnienie funkcji Dyrektora Sanitasu w Lubline przy ulicy Hempla-----świetna reklama dla SANITASU.......................
Avatar
Jaśko / 8 listopada 2012 o 21:08
Gratulacje!!!!!!!!!!
Jeszcze tylko zróbcie remont w mózgach tym co próbują tam leczyć tzw. "lekarzom", głębokie kieszenie mają, szczególnie porodówka:)
Avatar
Igor / 8 listopada 2012 o 15:22
mialem styczność ze szpitalem w Białej Podlaskiej i powiem więcej koniowałów chyba nigdzie nie ma.
Teraz leczę się Lublin Warszawa niebo a ziemia jesteśmy w zaścianku. szkoda słów.
Avatar
gość / 8 listopada 2012 o 14:41
Jaki Wojewódzki w Białej Podl.?
Avatar
gostek / 8 listopada 2012 o 11:54
Jakie to zabiegi wykonują na Abramowickiej?
Avatar
mak / 8 listopada 2012 o 11:49
centrum onkologi na 47 miejscu zamojski szpital na 2 miejscu to dlatego centrum onkologi odcina zamojski szpital od kasy na onkologie tylko tak moze sie bronic przed malym groznym rywalem...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 0

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 7

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 15

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 63

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina