niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Od wczoraj puławscy policjanci i prokuratorzy badają, czy byłe zakonnice są namawiane do odebrania sobie życia.

To efekt niepokojącego listu, który miał dotrzeć do rodziny jednej z eksbetanek.

List jednej z byłych zakonnic opublikował w sobotę "Fakt”. Kobieta pisze do matki: "Nasz czas wypełnił się, nadeszła chwila próby, czas przejścia z ciemności do światła”. Puławska policja już wystąpiła do redakcji z prośbą o przekazanie tego listu.
- Funkcjonariusze będą badać, czy w klasztorze mogło dojść m.in. do namawiania kogoś, by targnął się na życie - wyjaśnia Małgorzata Szyszka, zastępca prokuratora rejonowego w Puławach.
- Nasza reakcja musi być wyważona - dodaje Andrzej Lepieszko, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie. - Z jednej strony mamy informacje o możliwym podżeganiu do samobójstwa. Ale z drugiej strony policjanci z Puław nawiązali niedawno kontakt z ojcem jednej z dziewczyn, który mówił, że wprawdzie w klasztorze panuje lekkie podenerwowanie, ale nie ma paniki czy histerii.
Co zrobią policjanci? Wiadomo że będą chcieli dotrzeć do rodzin byłych betanek, aby sprawdzić, czy cytowany przez gazetę list jest prawdziwy. - Ale nie zamierzamy na razie wchodzić do klasztoru - zastrzega Mirosław Sokal, komendant puławskiej policji.
Tymczasem ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik arcybiskupa Józefa Życińskiego, nie ukrywa, że obawy dotyczące sytuacji w kazimierskim klasztorze były i są. - Ale powątpiewam w autentyczność listu, który rzekomo napisała jedna z mieszkających tam dziewczyn - twierdzi. - W każdym razie, wszystkie możliwe środki zostały już podjęte. Zgromadzenie sióstr Rodziny Betańskiej skierowało sprawę do sądu. Teraz czeka na ostatnie rozprawy eksmisyjne.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rodzina jednej z dziewczyn przebywających w odciętym od świata klasztorze zwróciła się z prośbą o pomoc do Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji, które działa przy lubelskiej archikatedrze. Pracują tam specjaliści, którzy od lat zajmują się wyciąganiem ludzi z sekt. Był już opracowany plan uratowania dziewczyny. Do rozpoczęcia działań potrzebna była tylko zgoda arcybiskupa.
- Nikt nas o taką zgodę nie pytał - zaprzecza ks. Puzewicz. - Takie kwestie powinny być konsultowane wyłącznie z siostrami betankami w Lublinie.
Ostatecznie do realizacji planu nie doszło.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!