Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 marca 2017 r.
15:55

Rekordowa ekstremalna droga krzyżowa do Wąwolnicy (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora aa
277 25 A A

To była rekordowa pod względem ilości uczestników Lubelska Ekstremalna Droga Krzyżowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wzięło w niej udział ok. 2,5 tys. osób. – To była bardzo dobra zarówno pod względem duchowym jak też organizacyjnym EDK. Jestem bardzo zadowolony – podsumowuje ks. Mirosław Ładniak, odpowiadający za Lubelską EDK.
 
 
Była to już trzecia edycja Lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej czyli nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem stacji Męki Pańskiej. W nocy z piątku na sobotę ponad 40 km drogę z Lublina do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy pokonało ok. 2 tysiąca osób, z kolei ok. 500 przeszło krótszą drogę wokół Zalewu Zembrzyckiego. W sumie 2,5 tys. osób. – Frekwencja była rzeczywiście rekordowa – potwierdza ks. Ładniak.
 
W tym roku organizatorzy – Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska, przygotowali cztery trasy z Lublina do Wąwolnicy, liczące co najmniej 40 km. Najdłuższa z nich miała ok. 46 km. Najkrótsza trasa na wzór EDK liczyła ok. 30 km. Przebiega wkoło Zalewu Zembrzyckiego, z archikatedry do bazyliki ojców Dominikanów. Pielgrzymom szło się bardzo dobrze.
 
– Pogoda była bardzo dobra, wręcz rewelacyjna, bo nie padał deszcz – mówi ks. Ładniak. Uczestnicy tegorocznej Lubelskiej EDK szybko dotarli również do celu swojej wędrówki. – Pierwszy uczestnik dotarł do Wąwolnicy o godz. 4.15 – podaje ks. Ładniak. – Z kolei główny peleton od godz. 5.30 do godz. 9. Lubelska EDK rozpoczęła się wczoraj o godz. 19 od mszy świętej. Eucharystii w archikatedrze w Lublinie przewodniczył ks. biskup Mieczysława Cisło.

 

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 marca 2017 o 21:47
+1
Kurde niech łażą po błotach jak mają taką potrzebę i nie wierzą ten wspaniały pomysł. ale mnie to nie przekonuje nie widze nic nadzwyczajnego i trudno to nazwać osiągnięciem info i zdjęcia o błotnych łazika na pierwszej stronie dziennika wschodniego a co to pismo kurii .Są hospicja proszę bardzo można sie wykazać czynić posługę i nieść pomoc tym którzy potrzebują , ale przepraszam platanie się po zadu......i piach
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 19:47
Nosi Cię w środku, język masz rozwięzły, zły jesteś na cały świat i wszystkich dookoła, proponuję wyjdź z domu i w ciszy idź 10,20,30 a innym razem 40 km, zastanów się nad sobą, zdobądź się na refleksję, wsłuchaj się w głos swego serca i przyrody. Mam 60 lat, pracuję zawodowo i płacę podatki ale jedno wiem "każdy trud się opłaca" a powiedzenie "ora et labora (móld się i pracuj) nadal się sprawdza bo "nie samym chlebem żyje człowiek, ale tym wszystkim, co pochodzi z ust Boga" Mt.4.4
Avatar
Gość / 27 marca 2017 o 09:34
"taplanie sie w czyimś cierpieniu tj. pomoc przy chorych w hospicjach a nie taplanie się w błocie co nikomu to nic nie da, chorzy ludzie " - a ty pomagasz czy tylko szczekasz? Primo, nie rozumiesz do czego służy modlitwa, Secundo - czasami trzeba "pomóc sobie", żeby pomagać innym, ale z twojego komentarza wyraźnie wynika, że taki sposób myślenia cie przerasta. Gładź dalej myszkę, to pomaga, swoista terapia :)
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 22:23
Wawolnica jest super!
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 21:21
Piękna sprawa i piękne zdjęcia. Niektóre obłędnie... Brawo!
Avatar
ulaczaj / 26 marca 2017 o 18:46
Podziwiam w nocy samotnie przy byle jakiej pogodzie idą. Nie muszą mogli spać, nie krytykujmy takiej postawy ,wyrzeczenia tylko zadajemy sobie pytanie dlaczego nie idę bo wybrałem wygodna kanapę aby spać.
Avatar
jagna / 26 marca 2017 o 15:50
Jedni chodzą na siłownie, inni biegną w jakimś maratonie ku czci ... a tu 2 i pół tysiąca ludzi w nocy przemierza 45 km. Widać to im potrzebne. Tak jak innym udział w maratonie czy chodzenie na siłownie lub oglądanie 10 filmów dziennie na jakimś festiwalu... Nikt tu nie taplał się w błocie z nudów.  Z nudów to można godzinami przesiadywać w barze przy piwku, albo leżeć na kanapie z pilotem w garści. Spróbój sam się wysilić a potem możesz coś o tym powiedzieć. ale nie masz prawa innych krytykować tylko dlatego, że ciebie nie stać na jakikolwiek wysiłek.
Avatar
pielgrzym / 26 marca 2017 o 15:34
Czemu was to boli że inni idą te 45 km na piechotę, nie zważając na warunki.. Spróbuj sam przejść taką trasę;  nie musi to być Droga Krzyżowa. Zrób to dla swojej przyjemności. zrób to - zamiast siedzieć przy piwku w knajpie czy zamiast leżeć na kanapie, albo nawet zamiast iść na siłownię. Ty wolisz na kanapie - a oni mają potrzebę przejść na piechotę te 45 km, albo przynajmniej 30km. Czemu ich krytykujesz? Co o nich wiesz? Skąd wiesz co robią na co dzień? Z pewnością wielu z nich po powrocie wyleczy swoje zmęczone ciało i zaraz w poniedziałek stawi się w pracy. Być może jeszcze dokuczać im będzie jakiś ból fizyczny, ale lekkość ducha pozwoli im to przezwyciężyć. Mamy demokrację, czyż nie? Więc co komu do tego jak inni czas spędzają. Nie krzywdzą przecież nikogo, tobie chyba też raczej krzywdy żadnej nie wyrządzili. Po co więc ta idiotyczna krytyka?
Czemu was to boli że inni idą te 45 km na piechotę, nie zważając na warunki.. Spróbuj sam przejść taką trasę;  nie musi to być Droga Krzyżowa. Zrób to dla swojej przyjemności. zrób to - zamiast siedzieć przy piwku w knajpie czy zamiast leżeć na kanapie, albo nawet zamiast iść na siłownię. Ty wolisz na kanapie - a oni mają potrzebę przejść na piechotę te 45 km, albo przynajmniej 30km. Czemu ich krytykujesz? Co o nich wiesz? Skąd wiesz co robią na co dzień? Z pewnością wielu z nich po powrocie wyleczy swoje zmęczone ciało i zaraz w poniedziałe... rozwiń
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 26 marca 2017 o 12:45
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 12:45
komuś się najwyrazniej popier..ło ,szkoła przetrwania z pamiątką z wydarzenia religijnego,co za głupie czasy
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 19:47
Nosi Cię w środku, język masz rozwięzły, zły jesteś na cały świat i wszystkich dookoła, proponuję wyjdź z domu i w ciszy idź 10,20,30 a innym razem 40 km, zastanów się nad sobą, zdobądź się na refleksję, wsłuchaj się w głos swego serca i przyrody. Mam 60 lat, pracuję zawodowo i płacę podatki ale jedno wiem "każdy trud się opłaca" a powiedzenie "ora et labora (móld się i pracuj) nadal się sprawdza bo "nie samym chlebem żyje człowiek, ale tym wszystkim, co pochodzi z ust Boga" Mt.4.4
Avatar
Gość / 27 marca 2017 o 09:34
"taplanie sie w czyimś cierpieniu tj. pomoc przy chorych w hospicjach a nie taplanie się w błocie co nikomu to nic nie da, chorzy ludzie " - a ty pomagasz czy tylko szczekasz? Primo, nie rozumiesz do czego służy modlitwa, Secundo - czasami trzeba "pomóc sobie", żeby pomagać innym, ale z twojego komentarza wyraźnie wynika, że taki sposób myślenia cie przerasta. Gładź dalej myszkę, to pomaga, swoista terapia :)
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 22:23
Wawolnica jest super!
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 21:21
Piękna sprawa i piękne zdjęcia. Niektóre obłędnie... Brawo!
Avatar
ulaczaj / 26 marca 2017 o 18:46
Podziwiam w nocy samotnie przy byle jakiej pogodzie idą. Nie muszą mogli spać, nie krytykujmy takiej postawy ,wyrzeczenia tylko zadajemy sobie pytanie dlaczego nie idę bo wybrałem wygodna kanapę aby spać.
Avatar
jagna / 26 marca 2017 o 15:50
Jedni chodzą na siłownie, inni biegną w jakimś maratonie ku czci ... a tu 2 i pół tysiąca ludzi w nocy przemierza 45 km. Widać to im potrzebne. Tak jak innym udział w maratonie czy chodzenie na siłownie lub oglądanie 10 filmów dziennie na jakimś festiwalu... Nikt tu nie taplał się w błocie z nudów.  Z nudów to można godzinami przesiadywać w barze przy piwku, albo leżeć na kanapie z pilotem w garści. Spróbój sam się wysilić a potem możesz coś o tym powiedzieć. ale nie masz prawa innych krytykować tylko dlatego, że ciebie nie stać na jakikolwiek wysiłek.
Avatar
pielgrzym / 26 marca 2017 o 15:34
Czemu was to boli że inni idą te 45 km na piechotę, nie zważając na warunki.. Spróbuj sam przejść taką trasę;  nie musi to być Droga Krzyżowa. Zrób to dla swojej przyjemności. zrób to - zamiast siedzieć przy piwku w knajpie czy zamiast leżeć na kanapie, albo nawet zamiast iść na siłownię. Ty wolisz na kanapie - a oni mają potrzebę przejść na piechotę te 45 km, albo przynajmniej 30km. Czemu ich krytykujesz? Co o nich wiesz? Skąd wiesz co robią na co dzień? Z pewnością wielu z nich po powrocie wyleczy swoje zmęczone ciało i zaraz w poniedziałek stawi się w pracy. Być może jeszcze dokuczać im będzie jakiś ból fizyczny, ale lekkość ducha pozwoli im to przezwyciężyć. Mamy demokrację, czyż nie? Więc co komu do tego jak inni czas spędzają. Nie krzywdzą przecież nikogo, tobie chyba też raczej krzywdy żadnej nie wyrządzili. Po co więc ta idiotyczna krytyka?
Czemu was to boli że inni idą te 45 km na piechotę, nie zważając na warunki.. Spróbuj sam przejść taką trasę;  nie musi to być Droga Krzyżowa. Zrób to dla swojej przyjemności. zrób to - zamiast siedzieć przy piwku w knajpie czy zamiast leżeć na kanapie, albo nawet zamiast iść na siłownię. Ty wolisz na kanapie - a oni mają potrzebę przejść na piechotę te 45 km, albo przynajmniej 30km. Czemu ich krytykujesz? Co o nich wiesz? Skąd wiesz co robią na co dzień? Z pewnością wielu z nich po powrocie wyleczy swoje zmęczone ciało i zaraz w poniedziałe... rozwiń
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 26 marca 2017 o 12:45
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 12:45
komuś się najwyrazniej popier..ło ,szkoła przetrwania z pamiątką z wydarzenia religijnego,co za głupie czasy
Avatar
gfgfgf / 26 marca 2017 o 12:29
WEG napisał:
dero napisał:
naa pierwszych stronach gazet bo przecież teraz rzxądzą pioruńskie pisowce, którzy głoszą, że są katolikami a zarąbały pieniądze zaoszczędzonych starych ludzi pracujących po 40 lat z OFE dla młodych zdrowych jak byk rodziców na 500+, i to jest według nich po bożemu, po chrześcijańsku,
Hamie jeden co ci słoma z pod czupryny wyłazi. Nie kłam. OFE ukradł twój pupil TUSK.
WEG napisał:
-----------------------------------
WEG napisał:
to z czego 500+ płacą, mieli mieć z podatków oplacanych z wielogabarytowych sklepów tj. marketów i co nie przeszło, to komu zarabali, nam pracującym
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 0

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 14

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!