środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Rekrutacja na studia. Są jeszcze wolne miejsca na lubelskich uczelniach

Dodano: 17 lipca 2015, 16:25

W Dęblinie szkolą się nie tylko przyszli piloci, ale także nawigatorzy i kontrolerzy ruchu lotniczego (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
W Dęblinie szkolą się nie tylko przyszli piloci, ale także nawigatorzy i kontrolerzy ruchu lotniczego (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

W decydującą fazę wkracza rekrutacja w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczelnie z Lublina dopinają proces rekrutacyjny, ale na części kierunków są jeszcze wolne miejsca.

Egzaminy w dęblińskiej Szkole Orląt odbędą się w dniach 20–22 lipca. Na 660 złożonych wiosną wniosków do egzaminów dopuszczono ok. 230 osób. Młodzi ludzie będą walczyć o 69 miejsc. Uczelnia w tym roku przyjmie 40 studentów w specjalności pilot samolotu, 8 operatorów bezzałogowych statków powietrznych, 8 nawigatorów, 7 kontrolerów ruchu lotniczego i 6 osób na kierunek ogólnologistyczny.

W czasie trwania egzaminów odbędą się indywidualne rozmowy z kandydatami, podczas których zaprezentują oni swoją wiedzę o lotnictwie oraz udokumentują doświadczenie lotnicze.
Szkoły wyższe z Lublina pierwsze listy przyjętych ogłosiły na początku lipca. Proces rekrutacyjny jednak wciąż trwa. Na KUL wolne miejsca są jeszcze na blisko 50 kierunkach. – Jest ich od kilku do kilkunastu, w zależności od kierunku – mówi Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy uczelni. – Nabór prowadzimy do wyczerpania miejsc, decydująca będzie przede wszystkim kolejność zgłoszeń – dodaje.

Na UMCS trwa obecnie przyjmowanie dokumentów od osób, które zostały zakwalifikowane do przyjęcia na pierwszy rok studiów. – Drugą listę przyjętych ogłosimy w poniedziałek, a kolejną cztery dni później – mówi Magda Kozak-Siemińska, rzeczniczka UMCS.

Przedłużona rejestracja kandydatów trwa na Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Chętni mają tam do wyboru: chemię techniczną, administrację publiczną oraz public relations i doradztwo medialne.

Blisko 1650 osób może się już czuć studentami Politechniki Lubelskiej. Wolnych pozostało jeszcze ponad 200 miejsc. Uczelnia do 17 lipca przedłużyła rekrutację na edukację techniczno-informatyczną, matematykę i inżynierię bezpieczeństwa. Do 13 września potrwa ona natomiast na siedmiu innych kierunkach. Do 25 września trwa natomiast drugi nabór na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Na Uniwersytecie Medycznym kolejne listy przyjętych są ogłaszane systematycznie co kilka dni. Sporo wolnych miejsc jest na kierunku zdrowie publiczne. Tam na pewno nabór zostanie otwarty na nowo.

Czytaj więcej o: edukacja studia
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2015 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...najlepiej żeby miał 19 lat i 25 lat doświadczenia w lotnictwie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!