sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Rekrutacja na studia: Są wolne miejsca na UMCS, KUL i Politechnice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lipca 2009, 19:03

Największe uczelnie w naszym regionie rozpoczynają dodatkową rekrutację. Na kandydatów czeka jeszcze kilkaset indeksów.

Pierwsza tura przyjmowania zgłoszeń kandydatów na większości uczelni publicznych skończyła się na przełomie czerwca i lipca. Szkoły wyższe ogłosiły listy przyjętych ponad tydzień temu. Kandydaci mieli kilka dni na dostarczenie do dziekanatów dokumentów. Ci, którzy dostali się na kilka kierunków, zwykle decydowali się na jeden z nich. W ten sposób zwolniły się miejsca na innych listach.

Efekt? – Mamy od kilku do kilkunastu wolnych miejsc na różnych kierunkach – zachęca dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS.

Wakaty są m.in. na dziennej filologii polskiej, filozofii, fizyce, informatyce, matematyce i ochronie środowiska. Sporo jest też wolnych indeksów na zaocznej administracji, ekonomii, prawie, informatyce, pedagogice, zarządzaniu, kulturoznawstwie, socjologii, dziennikarstwie, stosunkach międzynarodowych i politologii.

Można się też starać o wolne miejsca na dziennej informatyce, matematyce, filologii polskiej, kulturoznawstwie czy slawistyce w kolegiach UMCS w Biłgoraju, Białej Podlaskiej i Radomiu. Większość zapisów trwa do połowy września.
– Chciałem studiować dzienną politologię, ale nie udało się – mówi Bartosz Migdalski z Lublina. – Spróbuję dostać się na zaoczną. Jeśli mnie przyjmą, to po semestrze czy dwóch będzie szansa przeniesienia się na studia dzienne.

– Obowiązują te same zasady, co w pierwszej turze rekrutacji – tłumaczy Grzegorczyk. – Kandydaci muszą się w określonym terminie zarejestrować w internetowym systemie rekrutacyjnym. A potem ci z najlepszymi wynikami ze świadectwa zostaną zakwalifikowani.

Identycznie jest na KUL, który także rozpoczyna dodatkowy nabór. Tu kandydaci mają czas do 25 sierpnia. A do wzięcia są indeksy m.in. na dziennej teologii, filozofii, filologii, historii czy matematyce, a także na zaocznej administracji, europeistyce, prawie, ekonomii, pedagogice, psychologii, socjologii czy zarządzaniu. Są też miejsca na dzienną ekonomię, prawo, stosunki międzynarodowe, pedagogikę i socjologię w wydziałach zamiejscowych w Tomaszowie Lubelskim i Stalowej Woli.

Wkrótce rekrutację uzupełniającą rozpoczną Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska. – Kandydaci do końca poprzedniego tygodnia mieli czas na dostarczanie dokumentów – tłumaczy dr Jolanta Słoma z komisji rekrutacyjnej w PL. – W czwartek ogłosimy, na które kierunki zostanie przeprowadzona dodatkowa rekrutacja. Uniwersytet Przyrodniczy zrobi to na początku przyszłego tygodnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Magda~
Pog Anka
prawnik
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Magda~
~Magda~ (22 lipca 2009 o 01:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy Ty musisz we wszystkich tematach umieszczać te swoje ,,bezsensowne", pełne ironii i złego smaku poglądy o lubelskich uczelniach ?
To się robi nudne i irytujące..
Jeśli masz kompleksy, możesz leczyć je gdzieś indziej, bo nie chcę oceniać, czy to z żalu po nieprzyjęciu na studia, czy z poczucia zmarnowanego czasu na uczelni..
Odpuść sobie :/
Rozwiń
Pog Anka
Pog Anka (21 lipca 2009 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=4][color="#800080"]KUL-awa iPAT-ologiczna NAU(cz)KA:

Nie od dziś wiadomo jak nędzny poziom intelektualny panuje na katolickich uczelniach – w tym KUL-awej i PAT-ologicznej...
Nie wystarczy być wyświęconym, aby zjeść wszystkie rozumy – wręcz przeciwnie: robienie wszystkiego z namaszczeniem i ufnością w boską mądrość skutecznie wyjaławia intelekt utrwalany codzienną konsumpcją krwi pańskiej w sprawowanej liturgii.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGAISTÓW prowadzący w internecie AKDAEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIĘ POLACY nie pierwszy już raz proponuje na wszystkich katolickich, czyli KUL-awych, PAT-olgicznych ATK wprowadzić katolickie nazwy stopni edukacyjnych,np

1)zamiast mgr – BARANEK – skrót BARAN.;
2)zamiast dr - BARANEK BOZY - skrót BARAN.B.;
3)zamiast hab. - HABITOWY – skrót – HABIT.;
4)zamiast prof. - OSIOŁEK- skrót OSIOŁ.

Na samej KUL-awej alma mater studentów nazwać przedszKULakami, oceny wyrażać w KUL-ach (najwyższa to 1 KUL-a. Gorzej z matołkami, bo jak zainkasuje 6 KUL...? to już tylko ostatnie namaszczenie). Obowiązkowe mundurki wyróżniające dumnych wykładowców to sutanny KUL-o odporne, a dla KUL-awych Żaków czyli przedszKULaków – Kamizelki KUL-o odporne. Wszystko oczywiście zrobione na KUL-u w ramach wolnych mocy przerobowych.
OKULiczne ulice nazwać należy wyrazami zawierającymi sylabe KUL – np.: przedszKULna, zaszKULna, KUL-awa, KULejna, przedzKULaków, główną zas drogę,po której jeżdżą auta i prowadzącą na KUL KULeinami nazwać można ALEJĄ KULeinową, co tam Al. Racławickie...?
Pozostaje jeszcze sprawa dyplomów – w miejsce zerżniętych z państwowych wprowadzić należy okładki z opłatków i tradycyjnie już serwować DIPLOMA duże i małe!
Uświęcone tradycją „bóg zapłać” za naukę symbolicznie zmaterializować i takie niskie opłaty nazwać opłatkami....wydrukowanymi w bonach o nazwie ZABO. Takie tez ZABO-BONY KULejny raz ochronią boskie intelekty przed poganami...
Po KULejnym zaś roku „wysiłku intelektualnego” KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje, aby Władze KUL-awej alma mater zajęły czymś przedszKULaków i kontrując miejskie pomyły magistratu otwierającego wypożyczalnie holenderskich rowerów otworzyły wypożyczalnię KUL, wydały przewodniki po diecezjach i proponowały w ramach wakacyjnego relaksu zwiedzanie diecezji o KUL-ach!
Zamiast kopiować cywilne, czyli pogańskie pomysły KUL-awy półŚwiat(ek) Naukowy z powodzeniem może w iście szatański sposób wykorzystać boskie moce...
Wielki jubel panował w kościele. Biorąc zaś pod uwagę rozpiętość w czasie (od 1980 r. do 2009 r.) i (o)błędne KUL-awe teorie zwane „wykładami” widać, że wszystkie KUL-awe i PAT-ologiczne katolickie już dawno się wyłożyły! Dla przypomnienia – to w Lublinie pod czujnym KUL-awym okiem KUL-awego (pół)Świat(k)a Naukowego ks. mgr uczył ludzi z błędami, których nikt nie widział. Z KULei w 2009 r. Pallotyni (Al. Warszawska, Lublin) serwują każdej niedzieli o godz. 12:oo „AVE NARIA” Schuberta. Problem w tym, że półgłówki nie mają pojęcia o Schubercie i dają tylko POŁOWĘ UTWORU przeplecionego jakimiś wariacjami, po których następuje ponownie pierwsza polowa.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC celowo tak późno zajmuje się tym tematem, aby pokazać ludziom z jakimi półgłówkami mają do czynienia., a słychać to daleko, że ho, ho... - jeszcze jak ktoś rozmawia przez komóreczkę, to nawet w dowolnym miejscu KUL-i Ziemskiej!, a nie tylko na UMCS-ie!
W tym względzie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC może poszczycić się cudownymi sukcesami, do których należy CUDOWNE UZDROWIENIE KARDYNAŁA STANISLAWA DZIWISZA. Stało się to w Krakowie po kilku wpisach na temat tego co słyszał Kardynał Dziwisz - słyszał jak po śmierci JP 2 mówił do Niego!, a takie stanowisko prezentował w TVP! KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podesłało kilka wpisów do "nasze miasto kraków" i Kardynał Stanisław Dziwisz wskoczył na normalny tok myślowy. Nie mogą natomiast wskoczyć na normalny tok PALLOTYNI z Al. Warszawskiej i mimo wpisów o AVE MARIA Schuberta serwowanych ludności każdej niedzieli o 12;oo walą dalej bez ogródek. I tu też sprawdza się biblijna przypowieść o Pannach głupich i mądrych, a w tym względzie cudów w wydaniu Jezusa nie było - do tej pory nikomu nie udało się zamienić głupich na mądrych. Co na to Zakład Muzyki Organowej, Sakralnej i Improwizacji UMCS-u? mieszczący się nawet na terenie parafii PALLOTYNÓW?
Czy w tym względzie bali się kary boskiej? Bóg i tak ich pokarał, że nawet nie widza jak niski poziom prezentują, a boska moc objawiła się w tym, że nawet im o tym nie powiedział. Czy wystarczy być wyświęconym, aby zjeść wszystkie rozumy?
I w tej materii też cudu nie było - tak jak od początku istnienia biblii nikt nie zamienił głupich na mądrych – czyli też bez cudu, bo teoria mówi, że CUD to coś z niczego, a nie JEDNO NA DRUGIE!
Jedyne co mogli wymyślić to Jezus sprzed ponad 2000 lat i tu zatrzymał się rozwój jednostki chorobowej, która przenosi się z człowieka na człowieka, a więc pandemia...
I tu na koniec należy sięgnąć do filozofii ks. Tischnera (materiały w TVP) mówiącego o prawdach w kościele – że jest ich 3:
1)Tylko prowda;
2)Tys prowda;
3)Święta prowda...
a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie po raz pierwszy uzupełnia świętą teorię o jeszcze jedną prawdę:
4)G---ó---wno prowda, cyli dogmat.

Co na to Universytet Medyczny – żaden gołąb nie mógł zerżnąć żadnej kobity, a więc i biblijnej Mańki. Jak z tego widać nawet Jezus nie istnieje. Od teorii, których nie da się wcielić w życie (Perpetuum Mobile) jest z KULei Politechnika. Żadna z tych uczelni nie ogłosiła dogmatów i nie wybudowała żadnego kościoła – wybudowała i to nie jeden z pomocą w kryzysie zdrowotnym Uniwersytetu Medycznego – w oparciu o silną wia(g)rę!
Dla wszystkich strudzonych intelektów KZ NSZZ SOLIDARNŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje na pożywienie Skrzydełka Anielskie z grilla pieczone na piekielnym ogniu i przygotowywane w piekielnych mękach przez zakonnice. Najnowsza potrawa z KUL-inariów może tez być w sosie z Litanii do Wszystkich Świętych – np. w sosie greckim Kyrie Eleison, jako że minęło ponad 2000 lat i nikt nie był w stanie tego przetłumaczyć! Może sprawdzi się w Kąciku KUL-inarnym!

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail: ***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***.

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color][/size]
Rozwiń
prawnik
prawnik (20 lipca 2009 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pytanko do dr Grzegorczyka
Na podstawie jakich przepisów działają Kolegia UMCS ?
Ustawa o szkolnictwie wyższym takich dziwolągów nie przewiduje.
Dotacje trzeba bedzie zwracać, bo takie kształcenie jest niezgodne z ustawą.
Rozwiń
power
power (20 lipca 2009 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapraszam nieuków co sie niedostali na PL przyjmą was na pewno a później abyście płacili to was nie wyrzucą -tylko po co studiować
i tak was do wojska nie wezmą już...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!