sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Remont kosztował 89 mln zł. Znikły wahadła, droga 835 prawie gotowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2014, 18:45
Autor: p.p.

Nie ma już wahadeł, tylko gdzieniegdzie pracują koparki. Droga Frampol-Wysokie będzie gotowa zgodnie z terminem. Robotnicy i sprzęt znikną z poboczy do 15 grudnia.

Remont drogi wojewódzkiej 835 ruszył ze sporym opóźnieniem. Pierwotny zwycięzca przetargu miał rozpocząć prace wiosną 2013 r. Jednak tak długo ociągał się z rozpoczęciem robót, że kontrakt z firmą został zerwany. Prawie z rocznym poślizgiem, pod koniec stycznia br., na 27-kilometrowy odcinek wkroczyła ekipa z Strabaga. Przez kilka miesięcy przejazd tą trasą był horrorem. W szczytowym momencie kierowcy musieli zatrzymywać aż na 14 wahadłach.

- Obecnie tylko gdzieniegdzie są niewielkie utrudnienia związane z obecnością ludzi i sprzętu pracujących przy plantowaniu rowów odwadniających. Trwa także ostatnie montaż oznakowania i barierek - mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Najwięcej pracy drogowcy mieli przy korekcie zakrętów w miejscowościach Guzówka, Lipowa Górka i Wólka Abramowska. - W tych miejscach droga pobiegła po całkowicie nowym szlaku - tłumaczy dyr. Gwozda.

Obecnie droga posiada status GP - głównej przyspieszonej, po której można jechać nawet z prędkością do 100 km/h w terenie niezabudowanym. Na trzech odcinkach na wzniesieniach we Frampolu, Wólce Abramowskiej i Piotrkówku została przebudowana do konfiguracji 2+1 (dozwolone jest wyprzedzanie wolniejszych pojazdów jadących pod górę).

Remont 27 kilometrów trasy kosztował 89 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Arkadiusz
kg
asdfgh
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Arkadiusz
Arkadiusz (22 listopada 2014 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis   ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH.

Przed dofinansowaniem unijnym mieszkałem przy drodze asfaltowej. Po dofinansowaniu mieszkam przy utwardzonej wysypanej kamieniami.  Nie można tego nazwać rozwojem.

:(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(

Rozwiń
kg
kg (22 listopada 2014 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktos wie dlaczego i co sie dzieje z obwodnica Hrubieszoea, kiedy bedzie oddana?
Rozwiń
asdfgh
asdfgh (22 listopada 2014 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszłego zjazdu z autostrady w Przeworsku wyremontowano kilkaset metrów drogi, od Sieniawy do końca podkarpacia jest to samo, a podkarpacki ZDW nawet nie ma w najbliższym czasie planów gruntownego remontu tej trasy, co najwyżej łatanie dziur po zimie.   

Rozwiń
lupus
lupus (21 listopada 2014 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To gdzie niby są te trzy odcinki 2+1 ???
Jeden przed Frampolem i jeden przed Gorajem (przed Zagrodami zdaje się) to kojarzę. Ale Piotrkówek ????

Ta miejscowość znajduje się, jak mi się za Piotrkowem (jadąc od Lublina) a więc znacznie przed Wysokiem, tj.na odcinku jeszcze nie remontowanym.

Rozwiń
luk
luk (21 listopada 2014 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Redaktor chyba niedokładnie sprawdził dziś były jeszcze jedne światła. Wysepek faktycznie sporo i miejsca do wyprzedzania jakby mniej. Choć nie ma co narzekać, a malkontentow odsyłam na odcinek 835 Przeworsk Sieniawa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!