Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lipca 2013 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Remonty dróg leżą, wykonawca oskarża urzędników

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A
Chodzi m.in. o remont drogi 835 od Frampola do Wysokiego (DW)
Chodzi m.in. o remont drogi 835 od Frampola do Wysokiego (DW)

Opieszałość i formułowanie niepochlebnych opinii zarzuca warszawska firma Zarządowi Dróg Wojewódzkich. Chodzi o remont drogi 835 od Frampola do Wysokiego oraz budowę obwodnicy Chodla.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jerzy Kurek trasą 835 Frampol–Wysokie jeździ niemal codziennie. – Gdy wiosną pojawiły się informacje o rozpoczęciu remontu drogi, spodziewałem się, że ekipy wezmą się do roboty z kopyta. Niestety, nic się nie dzieje. A dziury na najdłuższej drodze wojewódzkiej w Polsce coraz większe – denerwuje się kierowca z Biłgoraja.

Dwa duże przetargi ogłoszone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie wygrała warszawska firma Doren. Pierwszy to remont 27-kilometrowego odcinka Frampol–Wysokie. Kontrakt wart prawie 90 mln zł miał być zrealizowany do października 2014 r. Drugi to budowa obwodnicy Chodla o wartości 65 mln zł. Termin zakończenia: grudzień 2014 r. Obwodnica jest częścią większego projektu przebudowy drogi 747 prowadzącej do powstającego w Kamieniu mostu na Wiśle.

Obie inwestycje powinny rozpocząć się w maju. Poza oficjalnym przejęciem placów budów nic się w tej kwestii nie wydarzyło. – Aby Doren mógł zacząć, musimy zatwierdzić jego podwykonawców. Taki warunek jest w umowie. A Doren wciąż nie przedstawił kompletnej listy – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor ZDW w Lublinie.

W poniedziałek warszawska firma wysłała do mediów oświadczenie. Włodzimierz Stańczuk, prezes zarządu Doren, napisał, że "powstałe opóźnienia wynikają pośrednio lub wprost z działań podejmowanych przez zamawiającego (ZDW w Lublinie – red.)”.

Doren zarzuca ZDW opieszałość w zatwierdzeniu dokumentów i wpływanie na potencjalnych wykonawców poprzez "formułowanie niepochlebnych opinii, czym skutecznie uniemożliwia firmie zawieranie umów oraz prowadzenie rozmów biznesowych”. Jednocześnie warszawska firma zapewnia, że termin realizacji obu inwestycji nie jest zagrożony, o ile "zamawiający niezwłocznie zacznie współpracować z wykonawcą”.

– Zarzuty Doren mijają się z prawdą – komentuje dyrektor Gwozda.

Sprawie przygląda się Urząd Marszałkowski. – Cieszymy się, że Doren deklaruje wykonanie inwestycji na czas. Czekamy jednak na konkrety – mówi Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

– Doren ma czas do 22 lipca, aby przedstawić program naprawczy dla obu tych inwestycji. Jeśli nie, to podejmiemy bardziej zdecydowane kroki włącznie z zerwaniem kontraktu – dodaje dyrektor Andrzej Gwozda.

Jeśli do tego dojdzie, to inwestycja opóźni się o co najmniej pół roku. Firma Doren do momentu wysłania tego wydania Dziennika do druku, nie odpowiedziała na nasze pytania.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 3 sierpnia 2013 o 14:23

Doren szuka "jeleni" - inżynierów do pracy (do nadzoru) po 12-14 godzin dziennie, za 1600 zł !!!!!!!!!!!!!!!!! Niech szuka dalej.

Gdzie ich szuka niby chyba u Ciebie na podwórku???

Avatar
Gość / 20 lipca 2013 o 11:06

Jeśli podwykonawcy będą pochodzić z Lublina lub wskazani przez kolesiów roboty ruszą i będzie okej i na duch będzie lżej!

Avatar
engineer / 16 lipca 2013 o 14:56

Oczywiście ze wyrzucić należy tego nieszczęsnego Dorena: problemy z wykonawcami, zero doświadczenia, i problemy na starcie... Ile razy trzeba sie uczyc na błędach? Gdyby ten przetarg wygrala firma drogowa to dużo ludzi by mialo prace. A tak Doren blokuje 150 mln. A po za tym zero korzysci jak np glowny podwykonawca bedzie ze slowacji bo kasa pojdzie za granice a nie do naszych kieszeni. Po za tym juz dawno powinni wywalic taka firme. Miesiac czasu i do widzenia. A nie czekać nie wiadomo na co. Drugi przetarg i jazda bo zima tuz tuz... Powinno liczyć się doświadczenie i zaplecze techniczne firmy. Firma teczka to nie firma budowlana!

Oczywiście ze wyrzucić należy tego nieszczęsnego Dorena: problemy z wykonawcami, zero doświadczenia, i problemy na starcie... Ile razy trzeba sie uczyc na błędach? Gdyby ten przetarg wygrala firma drogowa to dużo ludzi by mialo prace. A tak Doren blokuje 150 mln. A po za tym zero korzysci jak np glowny podwykonawca bedzie ze slowacji bo kasa pojdzie za granice a nie do naszych kieszeni. Po za tym juz dawno powinni wywalic taka firme. Miesiac czasu i do widzenia. A nie czekać nie wiadomo na co. Drugi przetarg i jazda bo zima tuz tuz... Pow... rozwiń

Avatar
Andrzej / 16 lipca 2013 o 14:49

Po co mają wykonywać Niech wystawią fakturę a Inwestor podpisze.Te kwiatki są od Konopnicy poprzez Bełżyce Chodel,Opole Lub do Wisły.Ten bałagan się nie skonczy do póki będą obecnie rządzący.Złodziejstwo i matactwo społeczenstwa nie zna granic.

Avatar
schaboszczak / 16 lipca 2013 o 12:58

Nie ma na co liczyć ,jest kompletna dezorganizacja państwa.bRAK NADZORU I KONTROLI.Kwitnie korupcja i złodziejstwo.Wyśmiewano planowanie w PRL-u,to teraz w wydaniu nowym nazywa się to programem,tyle tylko ,że bez terminu i z korupcją.Tuskoland przejdzie do historii jako następny twórca "dziadów"!!!!

Wszystko to CZERWONE BYDŁO inwestuje w bardzo drogie zegarki. to nic,tylko złodzieje.

Avatar
Josef / 16 lipca 2013 o 12:36

Nie ma na co liczyć ,jest kompletna dezorganizacja państwa.bRAK NADZORU I KONTROLI.Kwitnie korupcja i złodziejstwo.Wyśmiewano planowanie w PRL-u,to teraz w wydaniu nowym nazywa się to programem,tyle tylko ,że bez terminu i z korupcją.Tuskoland przejdzie do historii jako następny twórca "dziadów"!!!!

Avatar
Anna / 16 lipca 2013 o 11:41

"Aby Doren mógł zacząć, musimy zatwierdzić jego podwykonawców. Taki warunek jest w umowie. A Doren wciąż nie przedstawił kompletnej listy"

Tak to jest jak jedynym kryterium jest cena, nikt nie patrzy, czy wykonawca ma pracowników...

Avatar
Kazimierz / 16 lipca 2013 o 11:38

No bo kogo ma oskarżać wykonawca skoro nie urzędników? To normalna procedura. Nie ma innej drogi. Jednak to wykonawca powinien zaznajomić się ze wszystkimi elementami przetargu i ewentualnymi aneksami.

Avatar
Matylda / 16 lipca 2013 o 08:12

Lepiej już niech będzie to półroczne opóźnienie, rozpisać nowy przetarg i niech wygra firma budowlana. Doren nigdy nie wybudował nawet metra drogi i teraz też nie wybuduje.

Avatar
llll / 16 lipca 2013 o 08:04

zdw juz dawno powinno ich wywali z konraku i rozpisać na nowo co to za fima wgrywa co nie ma ani jednego swojego pracownika ani sprzętu. !!!!! Pańswem rządą debile

Avatar
gość / 3 sierpnia 2013 o 14:23

Doren szuka "jeleni" - inżynierów do pracy (do nadzoru) po 12-14 godzin dziennie, za 1600 zł !!!!!!!!!!!!!!!!! Niech szuka dalej.

Gdzie ich szuka niby chyba u Ciebie na podwórku???

Avatar
Gość / 20 lipca 2013 o 11:06

Jeśli podwykonawcy będą pochodzić z Lublina lub wskazani przez kolesiów roboty ruszą i będzie okej i na duch będzie lżej!

Avatar
engineer / 16 lipca 2013 o 14:56

Oczywiście ze wyrzucić należy tego nieszczęsnego Dorena: problemy z wykonawcami, zero doświadczenia, i problemy na starcie... Ile razy trzeba sie uczyc na błędach? Gdyby ten przetarg wygrala firma drogowa to dużo ludzi by mialo prace. A tak Doren blokuje 150 mln. A po za tym zero korzysci jak np glowny podwykonawca bedzie ze slowacji bo kasa pojdzie za granice a nie do naszych kieszeni. Po za tym juz dawno powinni wywalic taka firme. Miesiac czasu i do widzenia. A nie czekać nie wiadomo na co. Drugi przetarg i jazda bo zima tuz tuz... Powinno liczyć się doświadczenie i zaplecze techniczne firmy. Firma teczka to nie firma budowlana!

Oczywiście ze wyrzucić należy tego nieszczęsnego Dorena: problemy z wykonawcami, zero doświadczenia, i problemy na starcie... Ile razy trzeba sie uczyc na błędach? Gdyby ten przetarg wygrala firma drogowa to dużo ludzi by mialo prace. A tak Doren blokuje 150 mln. A po za tym zero korzysci jak np glowny podwykonawca bedzie ze slowacji bo kasa pojdzie za granice a nie do naszych kieszeni. Po za tym juz dawno powinni wywalic taka firme. Miesiac czasu i do widzenia. A nie czekać nie wiadomo na co. Drugi przetarg i jazda bo zima tuz tuz... Pow... rozwiń

Avatar
Andrzej / 16 lipca 2013 o 14:49

Po co mają wykonywać Niech wystawią fakturę a Inwestor podpisze.Te kwiatki są od Konopnicy poprzez Bełżyce Chodel,Opole Lub do Wisły.Ten bałagan się nie skonczy do póki będą obecnie rządzący.Złodziejstwo i matactwo społeczenstwa nie zna granic.

Avatar
schaboszczak / 16 lipca 2013 o 12:58

Nie ma na co liczyć ,jest kompletna dezorganizacja państwa.bRAK NADZORU I KONTROLI.Kwitnie korupcja i złodziejstwo.Wyśmiewano planowanie w PRL-u,to teraz w wydaniu nowym nazywa się to programem,tyle tylko ,że bez terminu i z korupcją.Tuskoland przejdzie do historii jako następny twórca "dziadów"!!!!

Wszystko to CZERWONE BYDŁO inwestuje w bardzo drogie zegarki. to nic,tylko złodzieje.

Avatar
Josef / 16 lipca 2013 o 12:36

Nie ma na co liczyć ,jest kompletna dezorganizacja państwa.bRAK NADZORU I KONTROLI.Kwitnie korupcja i złodziejstwo.Wyśmiewano planowanie w PRL-u,to teraz w wydaniu nowym nazywa się to programem,tyle tylko ,że bez terminu i z korupcją.Tuskoland przejdzie do historii jako następny twórca "dziadów"!!!!

Avatar
Anna / 16 lipca 2013 o 11:41

"Aby Doren mógł zacząć, musimy zatwierdzić jego podwykonawców. Taki warunek jest w umowie. A Doren wciąż nie przedstawił kompletnej listy"

Tak to jest jak jedynym kryterium jest cena, nikt nie patrzy, czy wykonawca ma pracowników...

Avatar
Kazimierz / 16 lipca 2013 o 11:38

No bo kogo ma oskarżać wykonawca skoro nie urzędników? To normalna procedura. Nie ma innej drogi. Jednak to wykonawca powinien zaznajomić się ze wszystkimi elementami przetargu i ewentualnymi aneksami.

Avatar
Matylda / 16 lipca 2013 o 08:12

Lepiej już niech będzie to półroczne opóźnienie, rozpisać nowy przetarg i niech wygra firma budowlana. Doren nigdy nie wybudował nawet metra drogi i teraz też nie wybuduje.

Avatar
llll / 16 lipca 2013 o 08:04

zdw juz dawno powinno ich wywali z konraku i rozpisać na nowo co to za fima wgrywa co nie ma ani jednego swojego pracownika ani sprzętu. !!!!! Pańswem rządą debile

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!