niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Remonty dróg w gminie Głusk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2012, 14:52
Autor: (IAS)

Za miesiąc droga Kolonia Wilczopole - Majdan Mętowski w gminie Głusk zostanie przebudowana (UG Głusk
Za miesiąc droga Kolonia Wilczopole - Majdan Mętowski w gminie Głusk zostanie przebudowana (UG Głusk

Za miesiąc droga Kolonia Wilczopole - Majdan Mętowski w gminie Głusk zostanie przebudowana. Umowa z wykonawcą robót właśnie została podpisana, a wszystkie prace powinny się zakończyć do 29 września.

Za 110 tysięcy złotych na 0,5-kilometrowym odcinku tej trasy ma być wzmocniona podbudowa i położony asfalt o szerokości trzech metrów.

Gmina sfinansuje tę inwestycję nie tylko z własnych środków, ale także dotacji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel 50 tysięcy złotych.

W najbliższych dniach zostanie też podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę oświetlenia przy trasie Lublin - Abramowice Prywatne - Kalinówka. To jedna z najbardziej popularnych wśród kierowców tras powiatowych w gminie Głusk i powiecie lubelskim. By trasa była bardziej bezpieczna samorząd gminny chce postawić nowe latarnie na odcinku o długości około 1 kilometra, od końca istniejącego oświetlenia w Abramowicach Prywatnych wzdłuż ul. Malwowej w Kalinówce.

Te prace będą kosztować prawie 150 tysięcy złotych, a mają być wykonane do końca maja 2013 roku.

Droga Lublin - Abramowice Prywatne - Kalinówka jest określana "mini-obwodnicą" miasta i jest przedłużeniem ul. Zorza w Lublinie, która łączy się z Drogą Męczenników Majdanka. Na razie gmina zamierza wybudować oświetlenie tam, gdzie go nie ma. W planach jest też budowa chodnika, ale realizacja tego pomysłu zależy od wyników rozmów z właścicielem i zarządcą trasy, czyli powiatem lubelskim.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Cheap Ray Bans Sunglasses
Janek z działek
PeGe
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Cheap Ray Bans Sunglasses
Cheap Ray Bans Sunglasses (20 sierpnia 2012 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]Cheap Ray Bans Sunglasses[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]Cheap Ray Bans[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]Wholesale Ray ban UK[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]Cheap Ray Ban Wayfarer Outlet[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]Ray Ban Outlet[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]Cheap Ray Ban UK[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]Click Here[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]read more[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]http://www.cheap-ray...sunglass.co.uk/[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]www.cheap-raybanssunglass.co.uk/[/url]|[url="http://www.cheap-raybanssunglass.co.uk/"]cheap-raybanssunglass.co.uk/[/url]
Rozwiń
Janek z działek
Janek z działek (19 sierpnia 2012 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł zerżnięty co do słowa ze strony Gminy Głusk :http://www.glusk.eurzad.eu/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Rozwiń
PeGe
PeGe (18 sierpnia 2012 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze Panie Wójcie że Pan działa ALE...proszę nie zapominać że Pańska Gmina to nie tylko Kalinówka i poboczne miejscowości. Jest wiele dróg w gminie które są wysypane z kiepskiego gruzu który po każdej ulewie wypłukuje koleiny. W porównaniu do takiej Kalinówki to i tak mieszkańcy tej wioski jeżdżą bezpiecznie. Redakcje zapraszam na ul. Dominowską , Gwiaździstą, Słoneczne Wzgórze, Wichrową i inne tego typu. Najlepiej to niech Państwo redaktorzy pojeżdżą drogą przy stawach we wsi Dominów. Trasa piekła zaczyna się od Strojnowskiego a kończy na krzyżówce między stawami. Emocje gwarantowane. Dwa metry drogi asfaltowej, krętej z zarośniętymi poboczami, miejscowi stawiają ogrodzenia jak chcą, a z jednej strony drogi stroma ściana w dół . Dodajmy do tego wybiegające psy , miejscowych pijaczków , bezmyślnych kierowców jadących z naprzeciwka i o stłuczkę w najlepszej sytuacji nie trudno. Więc Panie Wójcie , działaj Pan ale bardziej panoramicznie. Pozdrawiam

Mieszkaniec Gminy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!