niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

500 zł na dziecko. Urzędnicy przejdą szkolenie z programu "Rodzina 500 plus"

Dodano: 18 lutego 2016, 17:06
Autor: toma

Program "Rodzina 500+" ma ruszyć 1 kwietnia, fot. KPRM
Program "Rodzina 500+" ma ruszyć 1 kwietnia, fot. KPRM

W poniedziałek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim szkolenie z programu „Rodzina 500 plus” dla przedstawicieli gminnych samorządów z całego województwa.

Poprowadzą je pracownicy departamentów polityki rodzinnej i informatyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Wysłaliśmy zaproszenia do 213 gmin – mówi Małgorzata Tatara z zespołu prezydialnego LUW.
Tym szkoleniom było poświęcone wczorajsze spotkanie w ministerstwie. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich urzędów wojewódzkich. Województwo lubelskie reprezentował m.in. pełnomocnik wojewody ds. rodziny Tomasz Pitucha.

Resort zaapelował o uruchomienie w urzędach infolinii, za pośrednictwem których pracownicy
samorządów gminnych i rodzice zainteresowani świadczeniem mogliby uzyskać informacje w sprawie programu „Rodzina 500 plus”. Ministerstwo przygotowało również bezpłatny podręcznik. 

300 mln zł

Na obsługę programu w tym roku gminy mają dostać 300 mln zł. – Ustawa oczekuje na podpis prezydenta, co powinno nastąpić w tym tygodniu. W ciągu siedmiu dni przekażemy do samorządów pierwsze pieniądze - 70 mln zł – deklaruje Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy
i polityki społecznej. Zapewnia też, że trwają obecnie prace z resortem cyfryzacji nad możliwością składania wniosków przez internet. – Chcemy, aby było to możliwe za pośrednictwem elektronicznej bankowości. Pozwoli to uniknąć pierwszej, uderzeniowej fali zainteresowanych - podkreśla Marczuk.

A właśnie nadmiaru składanych wniosków w pierwszych dniach najbardziej obawiają się przedstawiciele samorządów.

Komu przysługuje?

Program ma ruszyć 1 kwietnia. Świadczenie w wysokości 500 zł będzie przysługiwało na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze w rodzinach, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł (1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego). Według szacunkowych danych wsparcie obejmie 3,8 mln dzieci z 2,7 mln polskich rodzin.

Czytaj więcej o: 500 zł na dziecko rodzina 500
Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lutego 2016 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 "Ministerstwo przygotowało również bezpłatny podręcznik." tzn bardzo drogi dla nas podatników.

Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2016 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przypominam,że pierwszą obietnicą prez.Dudy było cofnięcie ustawy emerytalnej.Czyżby on wraz z PIS-em o tym zapomnieli? Trzeba tylko dobrze seniorów zorganizować i mają przerżnięte każde następne wybory.Teraz już ludzie nie będą czekać!Wystarczająco czekali ,a minęło już 27 lat na różnego rodzaju obietnice,przez Japonię i Irlandię włącznie.Oczywiście zbudowali je ,ale dla siebie.Teraz przyszedł czas na wystawienie rachunku za solidarnościowe obietnice.PIS także do beneficjentów należy!
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2016 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skandaliczny pomysł to 500+! Ludzie, którzy grosza podatków do budżetu państwa nigdy nie wpłacili, pracą się nie skalali dostaną na równi z tymi co wiele lat uczciwie pracują. Jestem wzburzona i nigdy PIS mojego głosu nie dostanie, właśnie za taką beztroskę wobec patologii i ignorancję wobec ludzi uczciwych. Inne formy pomocy rodzinom popieram jak najbardziej, ale nie taką patologiczną. Jak tak można było?????? Rozdawnictwo, które tylko więcej zła przyniesie i śmiech patologii za plecami. Wychodzi na to, że nie warto pracować, bo znam takie rodziny co wezmą w łapę teraz i śmieją mi się w nos.....
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2016 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie łatwiej byłoby zrobić po prostu -500zł podatku na dziecko? Aha, zapomniałem płacenie podatku wymaga pracy...

no własnie, też jestem za tym pomagać poprzez prace, min. np. opłatę żłobka, przedszkola itp. 

Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2016 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

oglądałam sprawę dla reportera, zgroza, brak pieniędzy na leczenie chorych osób, a zdrowym rozdają miliony za darmo, litości, ten nasz rząd postradał zmysły

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!