Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 lutego 2016 r.
17:06

500 zł na dziecko. Urzędnicy przejdą szkolenie z programu "Rodzina 500 plus"

Autor: Zdjęcie autora toma
0 11 A A
Program "Rodzina 500+" ma ruszyć 1 kwietnia, fot. KPRM
Program "Rodzina 500+" ma ruszyć 1 kwietnia, fot. KPRM

W poniedziałek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim szkolenie z programu „Rodzina 500 plus” dla przedstawicieli gminnych samorządów z całego województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poprowadzą je pracownicy departamentów polityki rodzinnej i informatyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Wysłaliśmy zaproszenia do 213 gmin – mówi Małgorzata Tatara z zespołu prezydialnego LUW.
Tym szkoleniom było poświęcone wczorajsze spotkanie w ministerstwie. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich urzędów wojewódzkich. Województwo lubelskie reprezentował m.in. pełnomocnik wojewody ds. rodziny Tomasz Pitucha.

Resort zaapelował o uruchomienie w urzędach infolinii, za pośrednictwem których pracownicy
samorządów gminnych i rodzice zainteresowani świadczeniem mogliby uzyskać informacje w sprawie programu „Rodzina 500 plus”. Ministerstwo przygotowało również bezpłatny podręcznik. 

300 mln zł

Na obsługę programu w tym roku gminy mają dostać 300 mln zł. – Ustawa oczekuje na podpis prezydenta, co powinno nastąpić w tym tygodniu. W ciągu siedmiu dni przekażemy do samorządów pierwsze pieniądze - 70 mln zł – deklaruje Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy
i polityki społecznej. Zapewnia też, że trwają obecnie prace z resortem cyfryzacji nad możliwością składania wniosków przez internet. – Chcemy, aby było to możliwe za pośrednictwem elektronicznej bankowości. Pozwoli to uniknąć pierwszej, uderzeniowej fali zainteresowanych - podkreśla Marczuk.

A właśnie nadmiaru składanych wniosków w pierwszych dniach najbardziej obawiają się przedstawiciele samorządów.

Komu przysługuje?

Program ma ruszyć 1 kwietnia. Świadczenie w wysokości 500 zł będzie przysługiwało na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze w rodzinach, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł (1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego). Według szacunkowych danych wsparcie obejmie 3,8 mln dzieci z 2,7 mln polskich rodzin.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 13:04

 "Ministerstwo przygotowało również bezpłatny podręcznik." tzn bardzo drogi dla nas podatników.

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 08:54
Przypominam,że pierwszą obietnicą prez.Dudy było cofnięcie ustawy emerytalnej.Czyżby on wraz z PIS-em o tym zapomnieli? Trzeba tylko dobrze seniorów zorganizować i mają przerżnięte każde następne wybory.Teraz już ludzie nie będą czekać!Wystarczająco czekali ,a minęło już 27 lat na różnego rodzaju obietnice,przez Japonię i Irlandię włącznie.Oczywiście zbudowali je ,ale dla siebie.Teraz przyszedł czas na wystawienie rachunku za solidarnościowe obietnice.PIS także do beneficjentów należy!
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 08:15
Skandaliczny pomysł to 500+! Ludzie, którzy grosza podatków do budżetu państwa nigdy nie wpłacili, pracą się nie skalali dostaną na równi z tymi co wiele lat uczciwie pracują. Jestem wzburzona i nigdy PIS mojego głosu nie dostanie, właśnie za taką beztroskę wobec patologii i ignorancję wobec ludzi uczciwych. Inne formy pomocy rodzinom popieram jak najbardziej, ale nie taką patologiczną. Jak tak można było?????? Rozdawnictwo, które tylko więcej zła przyniesie i śmiech patologii za plecami. Wychodzi na to, że nie warto pracować, bo znam takie rodziny co wezmą w łapę teraz i śmieją mi się w nos.....
Skandaliczny pomysł to 500+! Ludzie, którzy grosza podatków do budżetu państwa nigdy nie wpłacili, pracą się nie skalali dostaną na równi z tymi co wiele lat uczciwie pracują. Jestem wzburzona i nigdy PIS mojego głosu nie dostanie, właśnie za taką beztroskę wobec patologii i ignorancję wobec ludzi uczciwych. Inne formy pomocy rodzinom popieram jak najbardziej, ale nie taką patologiczną. Jak tak można było?????? Rozdawnictwo, które tylko więcej zła przyniesie i śmiech patologii za plecami. Wychodzi na to, że nie warto pracować, bo znam takie ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 22:19

Nie łatwiej byłoby zrobić po prostu -500zł podatku na dziecko? Aha, zapomniałem płacenie podatku wymaga pracy...

no własnie, też jestem za tym pomagać poprzez prace, min. np. opłatę żłobka, przedszkola itp. 

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 22:16

oglądałam sprawę dla reportera, zgroza, brak pieniędzy na leczenie chorych osób, a zdrowym rozdają miliony za darmo, litości, ten nasz rząd postradał zmysły

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 21:10

Milcz -nie znasz sie to Dobra Zmiana

kuźwa dobra zmiana, gdzie leni próżniaków się opłaca darmowymi większymi pieniędzmi jak za pracę, ile dostaniesz za to, że poszedłeś do łóżka z kobitą, 1-3 tysiące, NIE DAJMY SIĘ, DO BOJU,, WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ZYCIE  BO I TAK NAS ZAGŁODZĄ ZA NASZĄ PRACĘ, NAJPIERW PŁACI SIĘ GODNYMI PIENIĘDZMI LUDZI PRACYYYYY, PRACYYYYYY, PRACYYYYY 

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 20:45

http://www.fakt.pl/politycy/dodatki-dla-emerytow-nizsze-niz-13-tki-w-zus,artykuly,611921.html

SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU
Waloryzacja emerytury 1,54 zł. Trzynastka w ZUS? Nie uwierzysz

LUDZIE PRACY, EMERYCI WYJDŹMY NA ULICE WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE, BO RZĄD OBRAŁ SOBIE CEL ABY PRACUJĄCYCH ZAGŁODZIĆ, ON WYNAGRADZA TYLKO LENI, PRÓŻNIAKÓW ITP. PATOLOGIĘ A NIE PRACUJĄCYCH. Gdzie jest ta obiecana kwota wolna od podatku 8 tys. dla pracujących, gdzie mamy najniższą płacę w kwocie ok. 5 tysięcy tak jak w krajach unii, gdzie mamy obniżony wiek emerytalny tj. 60 - 65 lat dla pracujących. LITOŚCI ONI NAS CHCĄ WYKOŃCZYĆ, NIE DAJMY SIĘ, IDŹMY DO WALKI NA ŚMIERĆ NA ZYCIE.


Milcz -nie znasz sie to Dobra Zmiana
rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 20:35

http://www.fakt.pl/politycy/dodatki-dla-emerytow-nizsze-niz-13-tki-w-zus,artykuly,611921.html

SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU

Waloryzacja emerytury 1,54 zł. Trzynastka w ZUS? Nie uwierzysz

LUDZIE PRACY, EMERYCI WYJDŹMY NA ULICE WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE, BO RZĄD OBRAŁ SOBIE CEL ABY PRACUJĄCYCH ZAGŁODZIĆ, ON WYNAGRADZA TYLKO LENI, PRÓŻNIAKÓW ITP. PATOLOGIĘ A NIE PRACUJĄCYCH. Gdzie jest ta obiecana kwota wolna od podatku 8 tys. dla pracujących, gdzie mamy najniższą płacę w kwocie ok. 5 tysięcy tak jak w krajach unii, gdzie mamy obniżony wiek emerytalny tj. 60 - 65 lat dla pracujących. LITOŚCI ONI NAS CHCĄ WYKOŃCZYĆ, NIE DAJMY SIĘ, IDŹMY DO WALKI NA ŚMIERĆ NA ZYCIE.

http://www.fakt.pl/politycy/dodatki-dla-emerytow-nizsze-niz-13-tki-w-zus,artykuly,611921.html

SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU

Waloryzacja emerytury 1,54 zł. Trzynastka w ZUS? Nie uwierzysz

LUDZIE PRACY, EMERYCI WYJDŹMY NA ULICE WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE, BO RZĄD OBRAŁ SOBIE CEL ABY PRACUJĄCYCH ZAGŁODZIĆ, ON WYNAGRADZA TYLKO LENI, PRÓŻNIAKÓW ITP. PATOLOGIĘ A NIE PRACUJĄCYCH. Gdzie jest ta obiec... rozwiń

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 20:21

emeryci za pracę po 20-50 latach pracy mają dostać podwyżkę w kwocie ok. 1 zł a lenie za pieprzenie się po 500 zł za darmo od zrobienia jednego dziecka, ja pier***e, nie opłaci się pracować, stresować najpierw przez 50 lat za 1300 zł a później dostając podwyżkę za pracę w kwocie 1 zł. Ten rząd to już całkiem zmysły postradał.

Avatar
Montazowa / 18 lutego 2016 o 18:21
Bedzie, bedzie zabawa, bedzie sie chlalo i to 500 na melanz bedzie za malo :)
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 13:04

 "Ministerstwo przygotowało również bezpłatny podręcznik." tzn bardzo drogi dla nas podatników.

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 08:54
Przypominam,że pierwszą obietnicą prez.Dudy było cofnięcie ustawy emerytalnej.Czyżby on wraz z PIS-em o tym zapomnieli? Trzeba tylko dobrze seniorów zorganizować i mają przerżnięte każde następne wybory.Teraz już ludzie nie będą czekać!Wystarczająco czekali ,a minęło już 27 lat na różnego rodzaju obietnice,przez Japonię i Irlandię włącznie.Oczywiście zbudowali je ,ale dla siebie.Teraz przyszedł czas na wystawienie rachunku za solidarnościowe obietnice.PIS także do beneficjentów należy!
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 08:15
Skandaliczny pomysł to 500+! Ludzie, którzy grosza podatków do budżetu państwa nigdy nie wpłacili, pracą się nie skalali dostaną na równi z tymi co wiele lat uczciwie pracują. Jestem wzburzona i nigdy PIS mojego głosu nie dostanie, właśnie za taką beztroskę wobec patologii i ignorancję wobec ludzi uczciwych. Inne formy pomocy rodzinom popieram jak najbardziej, ale nie taką patologiczną. Jak tak można było?????? Rozdawnictwo, które tylko więcej zła przyniesie i śmiech patologii za plecami. Wychodzi na to, że nie warto pracować, bo znam takie rodziny co wezmą w łapę teraz i śmieją mi się w nos.....
Skandaliczny pomysł to 500+! Ludzie, którzy grosza podatków do budżetu państwa nigdy nie wpłacili, pracą się nie skalali dostaną na równi z tymi co wiele lat uczciwie pracują. Jestem wzburzona i nigdy PIS mojego głosu nie dostanie, właśnie za taką beztroskę wobec patologii i ignorancję wobec ludzi uczciwych. Inne formy pomocy rodzinom popieram jak najbardziej, ale nie taką patologiczną. Jak tak można było?????? Rozdawnictwo, które tylko więcej zła przyniesie i śmiech patologii za plecami. Wychodzi na to, że nie warto pracować, bo znam takie ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 22:19

Nie łatwiej byłoby zrobić po prostu -500zł podatku na dziecko? Aha, zapomniałem płacenie podatku wymaga pracy...

no własnie, też jestem za tym pomagać poprzez prace, min. np. opłatę żłobka, przedszkola itp. 

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 22:16

oglądałam sprawę dla reportera, zgroza, brak pieniędzy na leczenie chorych osób, a zdrowym rozdają miliony za darmo, litości, ten nasz rząd postradał zmysły

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 21:10

Milcz -nie znasz sie to Dobra Zmiana

kuźwa dobra zmiana, gdzie leni próżniaków się opłaca darmowymi większymi pieniędzmi jak za pracę, ile dostaniesz za to, że poszedłeś do łóżka z kobitą, 1-3 tysiące, NIE DAJMY SIĘ, DO BOJU,, WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ZYCIE  BO I TAK NAS ZAGŁODZĄ ZA NASZĄ PRACĘ, NAJPIERW PŁACI SIĘ GODNYMI PIENIĘDZMI LUDZI PRACYYYYY, PRACYYYYYY, PRACYYYYY 

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 20:45

http://www.fakt.pl/politycy/dodatki-dla-emerytow-nizsze-niz-13-tki-w-zus,artykuly,611921.html

SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU
Waloryzacja emerytury 1,54 zł. Trzynastka w ZUS? Nie uwierzysz

LUDZIE PRACY, EMERYCI WYJDŹMY NA ULICE WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE, BO RZĄD OBRAŁ SOBIE CEL ABY PRACUJĄCYCH ZAGŁODZIĆ, ON WYNAGRADZA TYLKO LENI, PRÓŻNIAKÓW ITP. PATOLOGIĘ A NIE PRACUJĄCYCH. Gdzie jest ta obiecana kwota wolna od podatku 8 tys. dla pracujących, gdzie mamy najniższą płacę w kwocie ok. 5 tysięcy tak jak w krajach unii, gdzie mamy obniżony wiek emerytalny tj. 60 - 65 lat dla pracujących. LITOŚCI ONI NAS CHCĄ WYKOŃCZYĆ, NIE DAJMY SIĘ, IDŹMY DO WALKI NA ŚMIERĆ NA ZYCIE.


Milcz -nie znasz sie to Dobra Zmiana
rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 20:35

http://www.fakt.pl/politycy/dodatki-dla-emerytow-nizsze-niz-13-tki-w-zus,artykuly,611921.html

SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU

Waloryzacja emerytury 1,54 zł. Trzynastka w ZUS? Nie uwierzysz

LUDZIE PRACY, EMERYCI WYJDŹMY NA ULICE WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE, BO RZĄD OBRAŁ SOBIE CEL ABY PRACUJĄCYCH ZAGŁODZIĆ, ON WYNAGRADZA TYLKO LENI, PRÓŻNIAKÓW ITP. PATOLOGIĘ A NIE PRACUJĄCYCH. Gdzie jest ta obiecana kwota wolna od podatku 8 tys. dla pracujących, gdzie mamy najniższą płacę w kwocie ok. 5 tysięcy tak jak w krajach unii, gdzie mamy obniżony wiek emerytalny tj. 60 - 65 lat dla pracujących. LITOŚCI ONI NAS CHCĄ WYKOŃCZYĆ, NIE DAJMY SIĘ, IDŹMY DO WALKI NA ŚMIERĆ NA ZYCIE.

http://www.fakt.pl/politycy/dodatki-dla-emerytow-nizsze-niz-13-tki-w-zus,artykuly,611921.html

SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU

Waloryzacja emerytury 1,54 zł. Trzynastka w ZUS? Nie uwierzysz

LUDZIE PRACY, EMERYCI WYJDŹMY NA ULICE WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE, BO RZĄD OBRAŁ SOBIE CEL ABY PRACUJĄCYCH ZAGŁODZIĆ, ON WYNAGRADZA TYLKO LENI, PRÓŻNIAKÓW ITP. PATOLOGIĘ A NIE PRACUJĄCYCH. Gdzie jest ta obiec... rozwiń

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 20:21

emeryci za pracę po 20-50 latach pracy mają dostać podwyżkę w kwocie ok. 1 zł a lenie za pieprzenie się po 500 zł za darmo od zrobienia jednego dziecka, ja pier***e, nie opłaci się pracować, stresować najpierw przez 50 lat za 1300 zł a później dostając podwyżkę za pracę w kwocie 1 zł. Ten rząd to już całkiem zmysły postradał.

Avatar
Montazowa / 18 lutego 2016 o 18:21
Bedzie, bedzie zabawa, bedzie sie chlalo i to 500 na melanz bedzie za malo :)
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 1

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 29 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 90 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 52 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!