niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubelskie

Rodzina i koledzy w państwowej agencji. CBA na tropie nepotyzmu w ARiMR

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2014, 14:30
Autor: (AA)

Kancelaria premiera wykrywała liczne przypadki nepotyzmu w agencjach, którymi kierują działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sprawę bada CBA. W publikacji "Rzeczpospolitej na ten temat pada nazwisko działacza PSL z Międzyrzeca Podlaskiego Przemysława Litwiniuka.

"Rzeczpospolita” dotarła do informacji zawartych w tzw. wystąpieniu pokontrolnym ministra w Kancelarii Premiera Jacka Cichockiego, gdzie opisane są działania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W dokumencie mowa jest o zatrudnianiu w ARiMR członków rodzin i znajomych członków PSL-u, awansowaniu ich i nagradzaniu. "23 z 81 (28 proc.) członków kierownictwa [PSL] posiada lub posiadało tam w latach 2000-2012 członka rodziny lub osobę bliską”. Dotyczyło to 2 z 4 zastępców prezesa, 9 z 25 dyrektorów komórek w centrali, 12 z 51 dyrektorów i ich zastępców oddziałów regionalnych” - podaje za raportem "Rz”. Gazeta pisze także, że preferowane były zwłaszcza osoby z Międzyrzeca Podlaskiego. Wymienia pochodzącego z tego miasta działacza PSL - Przemysława Litwiniuka, radcę prawnego prezesa agencji. Litwiniuk po studiach pracował w ARiMR. "Był specjalnie traktowany pod względem czasu pracy - pisze "Rz.”. "Mimo to otrzymał w latach 2009-2012 nagrody o 76 proc. przekraczające średnie nagrody w Biurze Prezesa. Agencja w okresie lipiec 2006 - lipiec 2010 finansowała mu też studia doktoranckie (3750 zł rocznie), mimo że w okresie lipiec 2006 - lipiec 2009 nie przychodził on do pracy, korzystając z różnych form zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy”. "Rzeczpospolita” pisze też, że osoby, które pochodziły z Międzyrzeca Podlaskiego mogły nie przychodzić do pracy. Mimo to dostawały pensje ze względu na zasiadanie we władzach Związku Zawodowego Pracowników Służby Cywilnej. W dokumencie mowa jest też o konflikcie interesów. Pracownicy ARiMR działali również w Białopodlaskiej Lokalnej Grupie Działania i Integracyjnym Centrum Edukacji i Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Wymienionym stowarzyszeniom ARiMR przekazywała pieniądze. "Rz” pisze również o Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA. Na stronie fundacji Litwiniuk figuruje jako dyrektor zarządu. Niektóre usługi zlecane FAPA miały odbywać się z naruszeniem przepisów o zamówieniach publicznych i niegospodarnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: ARMiR CBA nepotyzm
enejka
Junak mały
głupi dupek
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

enejka
enejka (11 lutego 2014 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To co tutaj pisze względem tego co się mówi w ministerstwie Rolnictwa i FAPIE ! Wtedy dopiero włos się jeży nie tylko na głowie a jednocześnie zimny pot oblatuje ciało !! Popytajcie jak to jest, że taki młodzian ma legalne dochody ok.0,5 mln zł !!! Pokarzcie fachowca, który to ma ! A on ma 11 /jedenaście/ etatów i jak to pogodzić, to fakt, że nie całe  etaty ale 24 godziny to po parę sekund !!! A co na to jego  chlebodawca " Stefaniuk Franciszek Jerzy ? Gdzie wlazł w dziurę ! Kochani o tym się mówi od czterech lat, że zgraja gnojków owładnęła rolnictwo !! Czy to dlatego że z PSL ? Nie ! ja takiego członka jak litwiniuk, gajewski, kostka nie chciał bym znać a nie tylko trzymać w jakiejś organizacji . No ale może PSL TAKICH POTRZEBUJE ! Groza !!

Rozwiń
Junak mały
Junak mały (11 lutego 2014 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nIe tylko ARiMR. Kolejnym matecznikiem PSL-u jest OHP.

Działacz PSL   Międzyrzeca Podlaskiego – Przemysław Litwiniuk  ma  etat - bez obowiązku świadczenia pracy, w Europejkim Ośrodku OHP w Roskoszy, koło Białej Podlaskiej. Zatrudnił go niejaki Filipiuk, który za wierność  byłemu marszłkowi Sejmu, za gorliwe roznoszenie wyborczych ulotek, dostał tam stanowisko dyrektorskie.

Na powiązania rodzinne i łóżkowe OHP - PSL należałoby spojrzeć również w kontekście Komendy OHP w Lublinie.

Rozwiń
głupi dupek
głupi dupek (11 lutego 2014 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Uwaga! to przestępca. Chce Was okraść!!! Nie dajcie się nabrać!!!


Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: punkt.skroc.pl
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2014 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie róbice tego. To pzrestępca, który załatwi was na  jeden SMS za kilkanaście złotych dziennie. Co robo admin tego forum? Czyby był na procencie?

Rozwiń
obywatel
obywatel (11 lutego 2014 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nepotyzm tak to sie teraz mówi na to a w CBA niema nepotyzmu czy w policji śmieszni jesteście

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!