niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Rowery i kamery poczekają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 czerwca 2006, 19:38
Autor: (FP)

Radni SLD, klubu Twoje Miasto i nie- zrzeszeni nie zatwierdzili większości zaproponowanych przez burmistrza Kraśnika zmian w tegorocznym budżecie.
– Urzędnicy nie byli przygotowani, nie potrafili nas przekonać do tych zmian. Jedynie dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sensownie argumentował na co potrzeba mu 200 tysięcy złotych i otrzymał – podkreśla Tadeusz Członka (SLD), przewodniczący Rady Miasta.

Większych dotacji nie otrzymają Centrum Kultury i Promocji oraz Miejska Biblioteka Publiczna, a tylko o 200 tysięcy (czyli połowę) wzrosną wydatki na administrowanie Urzędem Miejskim.
Radni nie poparli pomysłu rozbudowania miejskiego monitoringu, nie przychyli się do wniosku o zwiększenie środków
na imprezy miejskie oraz sfinansowanie budowy ścieżki rowerowej. Urzędnicy chcieli dostać kredyt z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości półtora miliona złotych na zrobienie w tym roku ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Urzędowskiej. Rada na to się nie zgodziła. Ścieżka będzie, ale jak wcześniej zaplanowano, powstanie w ciągu trzech najbliższych lat.
– Najbardziej boli mnie to, że nie będzie ścieżki rowerowej, bo chciałem zrobić tę ulicę bezpieczną. Teraz, jeżeli dojdzie tam do jakiegoś wypadku z udziałem rowerzysty to radni biorą na siebie moralną odpowiedzialność – komentuje Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika. – Co do monitoringu, uważam, że to inwestycja, która się sama broni i pokazała już swoją skuteczność.
– Jeżeli w mieście jest dużo pieniędzy, to można liczyć na pobłażliwość radnych. Ale jeżeli mają to być wydatki na kredyt, bo jest rok wyborczy i jeżeli wydaje się ogromne pieniądze na propagandę w stylu „po nas choćby potop”, to my się nie zgadzamy – dodaje Członka. Zaoszczędzone w ten sposób 670 tys. radni przeznaczyli na zmniejszenie deficytu miasta.


Co chciał burmistrz

• monitoring miasta 100 tys.
• Centrum Kultury i Promocji 300 tys.
• biblioteka 50 tys.
• Urząd Miasta 400 tys.
• ścieżka rowerowa 1,7 mln

Radni przyznali


• Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 200 tys.
• Urząd Miasta 200 tys.
• ścieżka rowerowa 400 tys.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!