wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Różaniec do granic. Tysiące wiernych będzie się modlić na granicy

Dodano: 11 września 2017, 08:46

Infografika na podstawie materiałów fundacji
Infografika na podstawie materiałów fundacji

7 października tysiące wiernych będzie odmawiać różaniec. Punkty modlitewne mają być zlokalizowane co kilometr na liczącej ponad 3,5 tys. km granicy Polski. Najwięcej pielgrzymów z naszego regionu – ponad 2 tysiące – wybiera się w tym celu do sanktuarium w Kodniu

Wierni mają otoczyć całą Polskę modlitwą różańcową na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.

– Udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach Polski 7 października potwierdziło już 21 granicznych diecezji – podkreśla organizator „Różańca do granic” Fundacja Solo Dios Basta. – Zostały już wyznaczone kościoły stacyjne. Dalsze prace organizacyjne to m.in. wyznaczenie punktów modlitwy wzdłuż granicy.

Fundacja Solo Dios Basta powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy grupy świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców. Zajmuje się produkcją filmów ewangelizacyjnych, organizuje rekolekcje.

– Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem – przekonuje Maciej Bodasiński z fundacji. – Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Inicjatywa została przedstawiona biskupom 25 sierpnia podczas Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Spotkała się z ciepłym przyjęciem.

– Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, która jak wiemy z objawień Matki Bożej w Fatimie, jest modlitwą skuteczną – zachęca do udziału w akcji bp Artur Mi​z​iński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski i biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej.

W „Różańcu do granic” bierze udział m.in. archidiecezja lubelska, zamojsko-lubaczowska i siedlecka. Wyznaczono już strefy modlitw. Jedna z nich znajdzie się w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie (powiat bialski).

– Uczestnicy zostaną ustawieni wzdłuż drogi krzyżowej - ok. 3 km oraz przy kościółku Martyrium - droga różańcowa (2 km) – opisuje ks. Jacek Wł. Świątek, rzecznik prasowy diecezji siedleckiej.

Inni pielgrzymi wyruszą do punktów modlitw wyznaczonych m.in. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu jak też m.in. w Rokitnie, Janowie Podlaskim, Dołhobrodach, Sławatyczach i Sobiborze.

Zapisy trwają. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.rozaniecdogranic.pl. Do tej pory najwięcej pielgrzymów z naszego regionu wybiera się do sanktuarium w Kodniu – ponad 2 tysiące, zaś ponad 190 osób zapisało się już do udziału w akcji w parafii bizantyjsko-słowiańskiej w Kostomłotach.
– Pielgrzymi będą się modlić między miejscowościami Żuki - Okczyn (szlak nadbużański) – dodaje rzecznik prasowy diecezji siedleckiej.

W inicjatywie wezmą też udział dwie parafie z archidiecezji lubelskiej – w Dorohusku i miejscowości Świerże i parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej – m.in. z Lubyczy Królewskiej, Hrubieszowa i Dołhobyczowa.

Użytkownik niezarejestrowany
LJ
LJ
(49) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 września 2017 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiem, że akcja 'Różaniec do granic' ma na celu przybliżenie historii przyjęcia przez chrześcijan różańca jako narzędzia modlitewnego od muzułmanów i zachęcenie do dalszej wymiany międzyreligijnej ?
Rozwiń
LJ
LJ (25 września 2017 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Jestem katolikiem ale uważam że to nie tędy droga Wiara i modlitwa nie jest na pokaz
 Rozumiem, wiara i modlitwa nie jest na pokaz, na pokaz są tylko dewiacje w marszach równości...
Rozwiń
LJ
LJ (25 września 2017 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiem, na pokaz są tylko zboczenia (parady równości)...
Rozwiń
stary belfer....
stary belfer.... (17 września 2017 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...to nawet przestało być śmieszne! Można żyć z deficytem intelektualnym, ale afiszować się tym jest zbyteczne....
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2017 o 01:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież Polska jest państwem świeckim a społeczeństwem wyznaniowym, więc po co głupoty pisać że coś nie potrzebne że ciemnogród, jak się nie wie się co mówi i nie zna sytuacji, to samemu jest się ciemnogrodem, jeśli społeczność ma potrzebę wyznania swej wiary w jakikolwiek sposób, tu akurat różaniec do granic, to nic nie szkodzi aby to uczynili i nikt nie może im ubliżyć i zranić w jakikolwiek sposób uczuć, nawet po przez wyrażenie swej opinii, która uderza w jakikolwiek sposób w ich. No ludzie, trzeba rozumu, jakiejś moralności, nie wolno bezmyślnie wypuszczać słów z ust.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (49)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!