Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 września 2017 r.
8:46

Różaniec do granic. Tysiące wiernych będzie się modlić na granicy

398 49 A A
Infografika na podstawie materiałów fundacji
Infografika na podstawie materiałów fundacji

7 października tysiące wiernych będzie odmawiać różaniec. Punkty modlitewne mają być zlokalizowane co kilometr na liczącej ponad 3,5 tys. km granicy Polski. Najwięcej pielgrzymów z naszego regionu – ponad 2 tysiące – wybiera się w tym celu do sanktuarium w Kodniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wierni mają otoczyć całą Polskę modlitwą różańcową na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.

– Udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach Polski 7 października potwierdziło już 21 granicznych diecezji – podkreśla organizator „Różańca do granic” Fundacja Solo Dios Basta. – Zostały już wyznaczone kościoły stacyjne. Dalsze prace organizacyjne to m.in. wyznaczenie punktów modlitwy wzdłuż granicy.

Fundacja Solo Dios Basta powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy grupy świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców. Zajmuje się produkcją filmów ewangelizacyjnych, organizuje rekolekcje.

– Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem – przekonuje Maciej Bodasiński z fundacji. – Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Inicjatywa została przedstawiona biskupom 25 sierpnia podczas Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Spotkała się z ciepłym przyjęciem.

– Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, która jak wiemy z objawień Matki Bożej w Fatimie, jest modlitwą skuteczną – zachęca do udziału w akcji bp Artur Mi​z​iński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski i biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej.

W „Różańcu do granic” bierze udział m.in. archidiecezja lubelska, zamojsko-lubaczowska i siedlecka. Wyznaczono już strefy modlitw. Jedna z nich znajdzie się w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie (powiat bialski).

– Uczestnicy zostaną ustawieni wzdłuż drogi krzyżowej - ok. 3 km oraz przy kościółku Martyrium - droga różańcowa (2 km) – opisuje ks. Jacek Wł. Świątek, rzecznik prasowy diecezji siedleckiej.

Inni pielgrzymi wyruszą do punktów modlitw wyznaczonych m.in. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu jak też m.in. w Rokitnie, Janowie Podlaskim, Dołhobrodach, Sławatyczach i Sobiborze.

Zapisy trwają. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.rozaniecdogranic.pl. Do tej pory najwięcej pielgrzymów z naszego regionu wybiera się do sanktuarium w Kodniu – ponad 2 tysiące, zaś ponad 190 osób zapisało się już do udziału w akcji w parafii bizantyjsko-słowiańskiej w Kostomłotach.
– Pielgrzymi będą się modlić między miejscowościami Żuki - Okczyn (szlak nadbużański) – dodaje rzecznik prasowy diecezji siedleckiej.

W inicjatywie wezmą też udział dwie parafie z archidiecezji lubelskiej – w Dorohusku i miejscowości Świerże i parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej – m.in. z Lubyczy Królewskiej, Hrubieszowa i Dołhobyczowa.

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:06
+1
Może modlitwa tysięcy Polaków spowoduje, że Jarosław Kaczyński w końcu się opamięta i przestanie dewastować Polskę. Wierzę w to głęboko!
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:05
+1
To jest zbiorowe szaleństwo. Obraz obłędu Polaków.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 08:55
+1
JA pierd... A z malowania kredą się śmiali... I to jest ponoć kraj wolny wyznaniowo...
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 08:46
Rozumiem, że akcja 'Różaniec do granic' ma na celu przybliżenie historii przyjęcia przez chrześcijan różańca jako narzędzia modlitewnego od muzułmanów i zachęcenie do dalszej wymiany międzyreligijnej ?
Avatar
LJ / 25 września 2017 o 13:10
undefined napisał:
Jestem katolikiem ale uważam że to nie tędy droga Wiara i modlitwa nie jest na pokaz
 Rozumiem, wiara i modlitwa nie jest na pokaz, na pokaz są tylko dewiacje w marszach równości...
Avatar
LJ / 25 września 2017 o 13:08
Rozumiem, na pokaz są tylko zboczenia (parady równości)...
Avatar
stary belfer.... / 17 września 2017 o 21:13
...to nawet przestało być śmieszne! Można żyć z deficytem intelektualnym, ale afiszować się tym jest zbyteczne....
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 01:57
Przecież Polska jest państwem świeckim a społeczeństwem wyznaniowym, więc po co głupoty pisać że coś nie potrzebne że ciemnogród, jak się nie wie się co mówi i nie zna sytuacji, to samemu jest się ciemnogrodem, jeśli społeczność ma potrzebę wyznania swej wiary w jakikolwiek sposób, tu akurat różaniec do granic, to nic nie szkodzi aby to uczynili i nikt nie może im ubliżyć i zranić w jakikolwiek sposób uczuć, nawet po przez wyrażenie swej opinii, która uderza w jakikolwiek sposób w ich. No ludzie, trzeba rozumu, jakiejś moralności, nie wolno bezmyślnie wypuszczać słów z ust.
Przecież Polska jest państwem świeckim a społeczeństwem wyznaniowym, więc po co głupoty pisać że coś nie potrzebne że ciemnogród, jak się nie wie się co mówi i nie zna sytuacji, to samemu jest się ciemnogrodem, jeśli społeczność ma potrzebę wyznania swej wiary w jakikolwiek sposób, tu akurat różaniec do granic, to nic nie szkodzi aby to uczynili i nikt nie może im ubliżyć i zranić w jakikolwiek sposób uczuć, nawet po przez wyrażenie swej opinii, która uderza w jakikolwiek sposób w ich. No ludzie, trzeba rozumu, jakiejś moralności, nie wolno ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 22:28
Nikogo nie nawracam na siłę. Każdy ma prawo decydować o tym, czy wierzy, czy nie. Mnie nie przeszkadzają niewierzący. Więc dlaczego niewierzącym przeszkadza wiara wierzących?
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 09:46
teraz to będą nam wszyscy mogli na***yć... nie przejdzie żaden ciapaty moher, ani nawet globalne ocieplenie...i staniemy się wyspą (słowa naczelnika) szczęśliwości i wolności w kontekście oczywiście jedynego słusznego światopoglądu...
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 08:46
Rozumiem, że akcja 'Różaniec do granic' ma na celu przybliżenie historii przyjęcia przez chrześcijan różańca jako narzędzia modlitewnego od muzułmanów i zachęcenie do dalszej wymiany międzyreligijnej ?
Avatar
LJ / 25 września 2017 o 13:10
undefined napisał:
Jestem katolikiem ale uważam że to nie tędy droga Wiara i modlitwa nie jest na pokaz
 Rozumiem, wiara i modlitwa nie jest na pokaz, na pokaz są tylko dewiacje w marszach równości...
Avatar
LJ / 25 września 2017 o 13:08
Rozumiem, na pokaz są tylko zboczenia (parady równości)...
Avatar
stary belfer.... / 17 września 2017 o 21:13
...to nawet przestało być śmieszne! Można żyć z deficytem intelektualnym, ale afiszować się tym jest zbyteczne....
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 01:57
Przecież Polska jest państwem świeckim a społeczeństwem wyznaniowym, więc po co głupoty pisać że coś nie potrzebne że ciemnogród, jak się nie wie się co mówi i nie zna sytuacji, to samemu jest się ciemnogrodem, jeśli społeczność ma potrzebę wyznania swej wiary w jakikolwiek sposób, tu akurat różaniec do granic, to nic nie szkodzi aby to uczynili i nikt nie może im ubliżyć i zranić w jakikolwiek sposób uczuć, nawet po przez wyrażenie swej opinii, która uderza w jakikolwiek sposób w ich. No ludzie, trzeba rozumu, jakiejś moralności, nie wolno bezmyślnie wypuszczać słów z ust.
Przecież Polska jest państwem świeckim a społeczeństwem wyznaniowym, więc po co głupoty pisać że coś nie potrzebne że ciemnogród, jak się nie wie się co mówi i nie zna sytuacji, to samemu jest się ciemnogrodem, jeśli społeczność ma potrzebę wyznania swej wiary w jakikolwiek sposób, tu akurat różaniec do granic, to nic nie szkodzi aby to uczynili i nikt nie może im ubliżyć i zranić w jakikolwiek sposób uczuć, nawet po przez wyrażenie swej opinii, która uderza w jakikolwiek sposób w ich. No ludzie, trzeba rozumu, jakiejś moralności, nie wolno ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 22:28
Nikogo nie nawracam na siłę. Każdy ma prawo decydować o tym, czy wierzy, czy nie. Mnie nie przeszkadzają niewierzący. Więc dlaczego niewierzącym przeszkadza wiara wierzących?
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 09:46
teraz to będą nam wszyscy mogli na***yć... nie przejdzie żaden ciapaty moher, ani nawet globalne ocieplenie...i staniemy się wyspą (słowa naczelnika) szczęśliwości i wolności w kontekście oczywiście jedynego słusznego światopoglądu...
Avatar
.... / 12 września 2017 o 08:18
Modlitewnik Jarek napisał:
"   poczekaj po śmierci dowiesz się czy istnieje a zapewniam Cię że istnieje. módl się jezscze nie jest za późno na nawrócenie. " -       To samo, czyli MODLITWĘ, polecam Tobie z tym, że O ZDROWIE< BO O ROZUM ZA PÓŹNO! - w taki sposób ksieżulki kwitują wszystkich ludzi zapominając o sobie. hi hi hi hi hi ...     A po smierci ... nawet żaden OJCIE ŚWIETY niczego nie usłyszał, a za życia bez przerwy słyszał rózne głosy, z głosem powołania włącznie, wiec nie obawiaj się, ze coś usłyszę i nie martw się z góry, ze Ty też coś usłyszysz!     Nie wierzysz?, a co usłysza SKREMOWANI? No????????
 tak własnie mowi szatan. zal mi ciebie
 tak własnie mowi szatan. zal mi ciebie rozwiń
Avatar
.... / 12 września 2017 o 08:16
undefined napisał:
kolejny raz bedziemy posmiewiskiem dla innych, brawo! mamy21wiek a ludzie zyja dalej w ciemnogrodzie.  kazda religia to system klamstwa i podestepu
 bedziemy przykladem dla innych. Najswietsza Maryjo Panno módl się za nami.
Avatar
jb / 12 września 2017 o 08:14
undefined napisał:
Jestem katolikiem ale uważam że to nie tędy droga Wiara i modlitwa nie jest na pokaz
 Taki z ciebie katolik. trzeba dawać świadectwo. wspaniała akcja. 
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 5

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!