sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Ruszył montaż nowych fotoradarów w woj. lubelskim. Gdzie staną?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 sierpnia 2012, 08:38
Autor: Paweł Puzio

Do końca roku przy drogach woj. lubelskiego będzie ustawionych 20 nowych fotoradarów (Archiwum)
Do końca roku przy drogach woj. lubelskiego będzie ustawionych 20 nowych fotoradarów (Archiwum)

Horbów, Wólka Dobryńska, Kobylany i Rogoźnica – w tych miejscach już działają nowe fotoradary. Do końca roku przy drogach woj. lubelskiego będzie ustawionych 20 takich urządzeń.

– W kraju będzie ich 300, w woj. lubelskim 20 – mówi Aleksandra Kobylska z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie.

Kolejne już wkrótce staną w Bodaczowie, Starym Zamościu, Stołpiu, Turce, Olbięcinie, Kolonii Rudnik, Chełmie przy ul. Rejowieckiej, Ciecierzynie, Dęblinie, Jastkowie, Kolonii Łaszczówce, Krynicach, Łabuńkach, Rykach przy ul. Lubelskiej, Starej Dąbii, Modliborzycach przy ul. Piłsudskiego.

Nowe fotoradary działają przez 24 godziny na dobę, w stałych punktach. System radarów w woj. lubelskim jest zarządzany przez Wschodnią Delegaturę ITD. Pracę 20 nowych fotoradarów będzie wspierać 7 "starych” urządzeń przejętych w ubiegłym roku od policji. Urządzenia będą rozlokowane na 47 masztach. 7 "starych” fotoradarów będzie pracować w sposób rotacyjny na 27 masztach. Pozostałe 74 maszty obecnie istniejące znikną z dróg.

Kierowcy odbierają to jednoznacznie. – Budżet jest dziurawy i trzeba go łatać pieniędzmi kierowców. Recepta jest jedna, trzeba jeździć zgodnie z przepisami – mówi Andrzej Klimek, kierowca z Łęcznej.

Policja jednak przedstawia twarde dane. – Prędkość jest główną przyczyną śmierci na drodze. W I półroczu doszło do 856 wypadków, w których zginęło 97 osób. Aż 200 wypadków, w których śmierć poniosło 72 osoby, to kwestia zbyt szybkiej jazdy – mówi nadkomisarz Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak działają nowe fotoradary?

Nowy fotoradar przez 24 godziny na dobę wykonuje zdjęcia pojazdom, który przekroczyły prędkość. Fotografie drogą elektroniczną trafią do centrali, gdzie zostaną odczytane numery z tablic rejestracyjnych i na tej podstawie nastąpi ustalenie właściciela pojazdu (za pomocą Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – CEPiK).

Na podstawie numeru rejestracyjnego ITD określi właściciela pojazdu i wyśle na jego adres zameldowania formularz z prośbą wskazanie osoby, która popełniła zarejestrowanie wykroczenie. W otrzymanym formularzu właściciel pojazdu będzie mógł wybrać jedną z 3 opcji: formularz wypełnia osoba, która kierowała pojazdem w chwili wykroczenia, właściciel pojazdu wskazuje kierującego, właściciel nie wskazuje osoby kierującej pojazdem.

Ostatnie działanie, to wydruk mandatu lub skierowanie sprawy do sądu. Ta druga możliwość nastąpi, gdy prowadzący przekroczył dozwoloną prędkość o 50 lub więcej km/h. Cały proces przebiega w sposób automatyczny i nie ma możliwości uniknięcia mandatu. Służby mają do 180 dni od daty wykroczenia na wystawienie mandatu.

>>> Zobacz także: Trzysta nowych fotoradarów w Polsce. Zobacz, gdzie staną. MAPA
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Adamek
mecenas
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 sierpnia 2012 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='vDr' timestamp='1345045335' post='664724']
Dlaczego nikt z oficjeli nigdy nie poda prawdziwych przyczyn wypadków: dziurzawe i baaardzo wąskie drogi? tylko zawsze ta sama śpiewka: prędkoćś, brawura, alkohol
[/quote]To zostało komunistycznym POjebom z POprzedniego systemu.To musi wymrzeć i wtedy będzie normalnie.
Rozwiń
Adamek
Adamek (16 sierpnia 2012 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='adg' timestamp='1345041680' post='664713']
zróbmy Rostowskiemu na zlosc i jezdzimy zgodnie z przpisami! ciekawe co wtedy wymysli by dziure budzetowa zalatac
[/quote]Tym bucowi na złość nie zrobisz,jak mu kasy braknie,przypier***i na podatkach,pieniądze na afery, pensje i nagrody muszą być i to coraz większe a nie mniejsze
Rozwiń
mecenas
mecenas (16 sierpnia 2012 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='COOLejaż' timestamp='1345024525' post='664614']
Ciekawy jestem: gdyby Twoje dziecko lub inna bliska osoba zginęła w miejscu gdzie auta jeżdżą szybko i nie ma fotoradaru -to też byś tak PISał?
[/quote]Gdyby JASIU rządzące POjeby nie wydawały tyle kasy na fotoradary,tylko na nasze drogi,pobocza,szlabany na przejazdach kolejowych i chodniki dla pieszych,to by nam się żyło o wiele bezpieczniej w tym POje***ym kraju,a i pieniądze by się jeszcze znalazły aby twoje i moje dzieci były noszone do szkoły w bezpiecznej lektyce lub co najmniej wożone bezpiecznym szkolnym autobusem.Jesteś w błędzie jak myślisz że ta kasa z mandatów idzie na poprawienie bezpieczeństwa na drogach. WSZYSTKO idzie na zaspokojenie i na POkrycie strat jakie są następstwem rządzenia tej czerwono - zielonej mafii.
Rozwiń
weteran
weteran (16 sierpnia 2012 o 07:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pegaz' timestamp='1345018637' post='664582']
Policja wskazuje twarde dane ble,ble,ble.Rostowski juz przewidział w budzecie ponad 200 milionów z mandatów po co zciemniać.
[/quote]W tym DZIKIM KRAJU rządzonym przez mafie komunistyczno-konfidencką rozPOczęła się istna nagonka POłączona z POlowaniem na kierowców przyPOminająca te POlowania z czasów okupacji na przez niemca na żyda. Gdzie my żyjemy ???????????????????????
Rozwiń
gość
gość (15 sierpnia 2012 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponuję fotoradar co 100 metrów
albo każdemu założyć w aucie blokadę ograniczającą jego prędkość do 50km/h (tylko jak wtedy budżet załatają)
kur... niech sobie pensje złodzieje obniżą, a nie jeszcze sięgają do kieszeni obywatela chociaż to jak widać wychodzi im najlepiej ...
jednak to prawda najlepiej okradać ludzi zgodnie z literą prawa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!