sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Ruszyły prace przy budowie obwodnicy Opola Lubelskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2013, 16:41
Autor: Paweł Puzio

Spychacze już pracują w okolicach miejscowości Elżbiety (UM Opole Lubelskie)
Spychacze już pracują w okolicach miejscowości Elżbiety (UM Opole Lubelskie)

Prace przy obwodnicy miasta ruszyły z kopyta. W październiku 2014 pierwsze auta pomkną nową drogą

Teraz przez centrum Opola Lubelskiego przejeżdża mnóstwo ciężkich samochodów. – Po części jest to zasługa prac przy S17, bo większość ciężarówek z tłuczniem potrzebnym do budowy drogi jedzie z woj. świętokrzyskiego właśnie przez centrum. W ten sposób kierowcy omijają płatne odcinki dróg, ale rozjeżdżają nam miasto – narzeka burmistrz Dariusz Wróbel.

Tymczasem prawie od dwóch miesięcy trwa budowa obwodnicy Opola. Roboty ruszyły od strony miejscowości Elżbiety. – W tej chwili pracują trzy spychacze zbierające humus w ciągu przyszłej drogi – dodaje burmistrz.

Obwodnica będzie miała 4,9 km długości. W całości zostanie poprowadzona po tzw. nowym śladzie, przez obszary stanowiące w większości tereny rolne i nieużytki.

– Tylko w znikomym stopniu nowa droga pobiegnie przez tereny zalesione, sady czy istniejące drogi. Podstawowym celem budowy obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu drogowego z centrum Opola – podkreśla burmistrz.

Nowa droga jest budowana zgodnie z wymogami klasy GP (główna przyspieszona), a więc umożliwi jazdę z prędkością do 100 km/h. Zaprojektowano ją na nośność 115 kN/oś, czyli będą się po niej mogły poruszać ciężarówki o masie do 40 ton.

Obiekt po wybudowaniu składać się będzie z drogi głównej o szerokości 7 metrów, w strefie skrzyżowań szerszej o lewo- i prawoskręty, z drogami serwisowymi po obu stronach, ścieżek rowerowych o szerokości 1,5 m i chodników o szerokości 2 m.

Budowa obwodnicy Opola Lubelskiego jest częścią modernizacji ponad 50-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 747 od Konopnicy do Iłży na Mazowszu. W ciągu tej drogi powstanie również most na Wiśle w Kamieniu. Cała inwestycja ma zostać ukończona w październiku 2014.

Modernizacja całego odcinka tej trasy będzie kosztowała przeszło 550 mln zł; unijne dofinansowanie wyniesie 362,8 mln zł. Projekt podzielono na siedem zadań inwestycyjnych, jest wśród nich także budowa obwodnic Bełżyc i Chodla.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zenek
właściciel
acek 0 icek
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zenek
zenek (5 stycznia 2013 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od Konopnicy do Bełżyc wszystkie drzewa przy drodze poszły pod topór, oby nic nie wyhamowało tempa prac.
Rozwiń
właściciel
właściciel (5 stycznia 2013 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekaw jestem kiedy zapłacą właścicielom terenów zabranych pod tę obwodnicę? Póki co to ani widu ani słychu, tylko spychy szaleją
Rozwiń
acek 0 icek
acek 0 icek (4 stycznia 2013 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
że na da miasto Janów Lubelski od bodajże 2000 roku czeka na obwodnicę (i Tesco) przy uciążliwym natężeniu ruchu notabene DK19 międzynarodówka - nic się nie działa w stronę budowy , uuuufffffff
Rozwiń
karolinka_FITNESS
karolinka_FITNESS (4 stycznia 2013 o 22:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='maurycy' timestamp='1357313980' post='716463']
a co z niezdowem najpierw niech ludziom tą trase zrobią a nie szumią o obwodnicy pan burmistrz niech się przejedzie z opola na łaziska masakra .
[/quote]

Człowieku, od obwodnicy będzie całkiem nowa droga do mostu w Kamieniu, omijająca Niezdów, Łaziska i Janiszów. Droga przez Niezdów będzie zupełnie lokalna.
Rozwiń
Marcin
Marcin (4 stycznia 2013 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co za jełop planował drogę przyspieszoną ze skrzyżowaniami co chwilę, przecież tam nawet nie będzie można się rozpędzić do tych 100 bo co chwila na światłach trzeba będzie stawać. Na wiadukty kasy zabrakło czy chęci?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!