piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Ryki: Zablokują drogę nr 17 w proteście przeciwko likwidacji sądu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2012, 21:01
Autor: (dj)

W piątek, od godz. 15, przez godzinę będą blokować drogę krajową nr 17 (Jacek Świerczyński)
W piątek, od godz. 15, przez godzinę będą blokować drogę krajową nr 17 (Jacek Świerczyński)

Stanisław Jagiełło, starosta rycki i Jerzy Gąska, burmistrz Ryk, organizują protest przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Rykach.

W piątek, od godz. 15, przez godzinę będą blokować drogę krajową nr 17. Protestujący będą chodzić po przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Janiszewskiej i ul. Żytniej w Rykach.

– Nie chodzi nam o to, żeby utrudnić kierowcom życie. Chcemy tylko zasygnalizować nasz problem – mówi burmistrz Jerzy Gąska. Deklaruje, że drogę będzie blokował osobiście. – Z nami nikt się nie liczy, trzeba więc podjąć radykalniejsze kroki – dodaje.

Według planów Ministerstwa Sprawiedliwości, Sąd Rejonowy w Rykach ma zostać zlikwidowany. Podobny los czeka sześć innych sądów na terenie naszego województwa. W ich miejsce powstaną wydziały zamiejscowe sądów w sąsiednich miastach. W przypadku Ryk będą to Puławy.

W Rykach samorząd od lat wspierał miejscowy wymiar sprawiedliwości: oddał sądowi budynek po szkole, zapłacił za remont pomieszczeń dla wydziału ksiąg wieczystych, przekazał działki na sądowy parking.
– Likwidacji sądu nikt z nami nie konsultował – dodaje burmistrz Gąska. – Obawiamy się, że to pierwszy krok do likwidacji innych ważnych instytucji w Rykach. Potem przyjdzie czas na wydział zamiejscowy sadu, prokuraturę, urząd skarbowy.

Rozporządzenie o likwidacji najmniejszych sądów ma zostać podpisane najpóźniej w lutym 2012 r. Do likwidacji wytypowało sądy, w których pracuje mniej niż 14 sędziów. W obszarze działalności Sądu Okręgowego w Zamościu mają zniknąć sądy rejonowe w Hrubieszowie, Janowie Lubelskim i Krasnymstawie. A na terenie Sądu Okręgowego w Lublinie poza Rykami sądy w Łukowie, Opolu Lubelskim, Rykach i Włodawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
olublinie
gość
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olublinie
olublinie (27 stycznia 2012 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli się nie mylę, to Sąd w Rykach pozostanie. Nie jest to duży budynek, większość spraw załatwiać będą Puławy, a w Rykach pozostaną Roki Sądowe.
Jednym słowem praktycznie nic się nie zmieni, być może nawet liczba etatów nie ulegnie zmianom, wydaje się, że nie ma o co kruszyć kopii.

www.olublinie.pl
Rozwiń
gość
gość (25 stycznia 2012 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma to jak poprawić sobie notowania. Burmistrz, bo dziura budżetowa w gminie, a starosta, bo kłótnie o kasę ze szpitalem. A ciemny lud to zawsze kupi, że niby bronią ich spraw.
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2012 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='DŻORDŻ' timestamp='1327438912' post='587798']
Proponuję abyście zamiast blokować przejście dla pieszych chodzeniem przez nie, powchodzili na drzewa rosnące wzdłuż "17". Będziecie równie dobrze widoczni i nie będziecie nikomu utrudniać życia.
[/quote]
Mądre i będą wyglądać jak małpy z buszu prawnego.
Rozwiń
us pr
us pr (25 stycznia 2012 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jaki rząd taka pisownia
Rozwiń
kolka
kolka (25 stycznia 2012 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Radek' timestamp='1327441898' post='587832']
Co za idiotyczny POmysł. To tak jakby blokować sądy w proteście przeciw niebudowaniu dróg na wschód od Wisły. Dlaczego kierowcy mają cierpieć za nieudolność żondu PO-ZSL. Protestować należy u źródła czyli w Warschau.
[/quote]
Panie "Radku" -tok myślenia poprawny,ale wiedzę o ortografii j. polskiego to pewnie zdobywałeś w tym samym gimnazjum
co i Bronisław Komorowski ?. ( zobacz jak poprawnie należy pisać słowo "żond")
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!