Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 marca 2011 r.
18:20
Edytuj ten wpis

S-17: Są pieniądze, ale tylko na lubelski odcinek

0 12 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Budowa S-17 na odcinku Kurów–Piaski jest niezagrożona. Ale z odcinkami Zakręt–Garwolin i Garwolin–Kurów mogą być problemy. Podobnie jak z ekspresówką z Piask do Dorohuska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycje drogowe są zagrożone, bo Komisja Europejska nie chce się zgodzić na zmianę przeznaczenia unijnej dotacji – podała "Rzeczpospolita”. Chodzi o plany rządu zmierzające do wydania 1,2 mld euro (4,8 mld zł) na drogi zamiast na inwestycje na kolei. Czy to oznacza, że z trudem wywalczona budowa S-17 na odcinku Kurów–Piaski (z obwodnicą miasta) znowu jest zagrożona?

– Ta kwestia absolutnie nie dotyczy S-17. Inwestycja jest wpisana w program Infrastruktura i Środowisko i jej finansowanie jest zapewnione – podkreśla Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, wiceminister infrastruktury, która uczestniczy w negocjacjach z KE. – Lubelski odcinek S-17 będzie realizowany. Od tej decyzji nie ma odwołania. Inwestycja jest niezagrożona – mówi jednoznacznie Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.

Niestety, problemy z przesunięciem unijnych dotacji mogą dotknąć inne ważne dla Lubelszczyzny drogi. Chodzi o inwestycje rezerwowe na liście "Projektów Indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013”. Chodzi o dwa kolejne odcinki S-17. Od Zakrętu do obwodnicy Garwolina i dalej do węzła Sielce. A także o lubelską "dwunastkę” na odcinku od Piask do Dorohuska. Te trzy projekty przewidziano do realizacji na lata 2013–2015. Po negatywnej decyzji Unii ich realizacja odsunie się w czasie.

– Rozmowy dopiero się rozpoczęły i potrwają do 2012 roku. Na początku negocjacji nie można przesądzać o ich wyniku. Na marginesie, my nie usłyszeliśmy wprost, że Komisja nie zgadza się na przesunięcie – stwierdza Wolińska-Bartkiewicz. Dodaje, że zazwyczaj w negocjacjach dochodzi do kompromisu i np. część pieniędzy przejdzie na drogi.

– Komisja zaakceptuje przesunięcie tych środków. Im też zależy na wykonaniu unijnego budżetu. Tym bardziej, że chodzi o przesuniecie w ramach transportu, a nie np. z dróg na służbę zdrowia – przekonuje Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Jutro otwarcie ofert
Drogowcy z lubelskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już jutro otworzą oferty na kolejne zadanie związane z S17.

– Chodzi o odcinek od węzła Bogucin do węzła Dąbrowica, czyli 7,7 km drogi ekspresowej plus dwukilometrowe połączenie w kierunku Lublina, do przedłużenia al. Solidarności – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiej GDDKiA. Umowa z wykonawcą na ten odcinek powinna zostać podpisana w czerwcu.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zzzz / 16 marca 2011 o 12:52
[quote name='Gary' timestamp='1300126884' post='450359']
A czy droga n 17 to nie jest do Hrebennego? jak zwykle ktoś nie doczytał dokąd prowadzi dany odcinek. Do Dorohuska jest nr 12
[/quote]
Jak ktoś tu nie doczytał, to chyba Ty.
W zdaniu o odcinku do Dorohuska jest jasno napisane o "lubelskiej dwunastce".
Avatar
power / 15 marca 2011 o 09:13
No ale skąd są pieniądze w takim razie jak nie z przesunięcia z kolei? Taka krótka pamięć? PO burzy wywołanej przez lobby mieszkańców i przedsiębiorców w Warszawie kasa się znalazła właśnie z niewykonanych inwestycji na kolei. A teraz mówią, że pieniądze będą z programu Infrastruktura i Środowisko. Kręcą lody nie dajcie się ludzie oszukać!

ps. nie będzie S17, nie będzie obwodnicy Lublina i nie będzie lotniska w Śmitniku
Avatar
Ja / 15 marca 2011 o 07:59
A mnie intersuje jak się mają zadania nr 3 i nr 4 - bo bez nich to odcinki od węzła Sielce do węzła Dąbrowica i od węzeła Witosa do obwodnicy Piask nie mają aż tak dużego znaczenia - obwodnicy Lublina nie będzie!!! Ruch nadal będzie odbywał się przez Solidarności i Witosa - czyli przez Lublin. Chociaż z drugiej strony jezdnią (serem szwajcarskim) od Witosa do Piask nie da się juz teraz jechać - zawieszenie można zostawić na drodze - więc niech budują.
Avatar
monika / 15 marca 2011 o 07:41
Głosuj na Lublin na www.monopoly.pl!!! Czas ucieka
Avatar
waw / 14 marca 2011 o 22:35
[quote name='obserwator' timestamp='1300136562' post='450436']
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na nich! Niebawem wprowadzić tam mają język chiński i angielski jako urzędowy! Tandetna ta nasza stolica!!!
[/quote]

To mieszkaj sobie burasie w tej Lubelskiej wsi i wara Ci od Warszawy.Wyjechali bo mieli głowę na karku i chęć życia na poziomie a plebs został i marudzi.
[quote name='obserwator' timestamp='1300136562' post='450436']
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na nich! Niebawem wprowadzić tam mają język chiński i angielski jako urzędowy! Tandetna ta nasza stolica!!!... rozwiń
Avatar
obserwator / 14 marca 2011 o 22:02
[quote name='Apos' timestamp='1300134497' post='450423']
A po co wam drogi, ja was nie chce w Warszawie, jest tu was pełno.
SIEDŹCIE U SIEBIE NA 4 LITERACH.
[/quote]
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na nich! Niebawem wprowadzić tam mają język chiński i angielski jako urzędowy! Tandetna ta nasza stolica!!!
[quote name='Apos' timestamp='1300134497' post='450423']
A po co wam drogi, ja was nie chce w Warszawie, jest tu was pełno.
SIEDŹCIE U SIEBIE NA 4 LITERACH.
[/quote]
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na ni... rozwiń
Avatar
Apos / 14 marca 2011 o 21:28
A po co wam drogi, ja was nie chce w Warszawie, jest tu was pełno.
SIEDŹCIE U SIEBIE NA 4 LITERACH.
Avatar
Sceptyk / 14 marca 2011 o 20:52
To może by tak wreszcie zdjąć z kamienicy przy deptaku baner z podziękowaniami dla obrońców S17 skoro ustalenia resortu pana Grabarczyka są o kant d...potłuc? To nie Grabarczyk, to Grabarz....
Avatar
BudżetUE / 14 marca 2011 o 20:45
[quote name='Rob' timestamp='1300127700' post='450370']
Rzeczpospolita we najlepiej
[/quote]

No to się jeszcze zdziwisz!!!
Avatar
Rob / 14 marca 2011 o 19:35
Rzeczpospolita we najlepiej
Avatar
zzzz / 16 marca 2011 o 12:52
[quote name='Gary' timestamp='1300126884' post='450359']
A czy droga n 17 to nie jest do Hrebennego? jak zwykle ktoś nie doczytał dokąd prowadzi dany odcinek. Do Dorohuska jest nr 12
[/quote]
Jak ktoś tu nie doczytał, to chyba Ty.
W zdaniu o odcinku do Dorohuska jest jasno napisane o "lubelskiej dwunastce".
Avatar
power / 15 marca 2011 o 09:13
No ale skąd są pieniądze w takim razie jak nie z przesunięcia z kolei? Taka krótka pamięć? PO burzy wywołanej przez lobby mieszkańców i przedsiębiorców w Warszawie kasa się znalazła właśnie z niewykonanych inwestycji na kolei. A teraz mówią, że pieniądze będą z programu Infrastruktura i Środowisko. Kręcą lody nie dajcie się ludzie oszukać!

ps. nie będzie S17, nie będzie obwodnicy Lublina i nie będzie lotniska w Śmitniku
Avatar
Ja / 15 marca 2011 o 07:59
A mnie intersuje jak się mają zadania nr 3 i nr 4 - bo bez nich to odcinki od węzła Sielce do węzła Dąbrowica i od węzeła Witosa do obwodnicy Piask nie mają aż tak dużego znaczenia - obwodnicy Lublina nie będzie!!! Ruch nadal będzie odbywał się przez Solidarności i Witosa - czyli przez Lublin. Chociaż z drugiej strony jezdnią (serem szwajcarskim) od Witosa do Piask nie da się juz teraz jechać - zawieszenie można zostawić na drodze - więc niech budują.
Avatar
monika / 15 marca 2011 o 07:41
Głosuj na Lublin na www.monopoly.pl!!! Czas ucieka
Avatar
waw / 14 marca 2011 o 22:35
[quote name='obserwator' timestamp='1300136562' post='450436']
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na nich! Niebawem wprowadzić tam mają język chiński i angielski jako urzędowy! Tandetna ta nasza stolica!!!
[/quote]

To mieszkaj sobie burasie w tej Lubelskiej wsi i wara Ci od Warszawy.Wyjechali bo mieli głowę na karku i chęć życia na poziomie a plebs został i marudzi.
[quote name='obserwator' timestamp='1300136562' post='450436']
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na nich! Niebawem wprowadzić tam mają język chiński i angielski jako urzędowy! Tandetna ta nasza stolica!!!... rozwiń
Avatar
obserwator / 14 marca 2011 o 22:02
[quote name='Apos' timestamp='1300134497' post='450423']
A po co wam drogi, ja was nie chce w Warszawie, jest tu was pełno.
SIEDŹCIE U SIEBIE NA 4 LITERACH.
[/quote]
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na nich! Niebawem wprowadzić tam mają język chiński i angielski jako urzędowy! Tandetna ta nasza stolica!!!
[quote name='Apos' timestamp='1300134497' post='450423']
A po co wam drogi, ja was nie chce w Warszawie, jest tu was pełno.
SIEDŹCIE U SIEBIE NA 4 LITERACH.
[/quote]
Warszawa to ta wielka wieś gdzie w latach 90-tych wszelka swołeć zjechała w poszukiwaniu dobrobytu? To tam oszuści kupują kawalerki meldują się i rejestrują firmy znane z telewizyjnych reklam, to tam Polacy tyrają na możnych inwestorów zagranicznych-taki nowoczesny kolonializm z tym że to murzyni rządzą a biali Polacy tyrają na ni... rozwiń
Avatar
Apos / 14 marca 2011 o 21:28
A po co wam drogi, ja was nie chce w Warszawie, jest tu was pełno.
SIEDŹCIE U SIEBIE NA 4 LITERACH.
Avatar
Sceptyk / 14 marca 2011 o 20:52
To może by tak wreszcie zdjąć z kamienicy przy deptaku baner z podziękowaniami dla obrońców S17 skoro ustalenia resortu pana Grabarczyka są o kant d...potłuc? To nie Grabarczyk, to Grabarz....
Avatar
BudżetUE / 14 marca 2011 o 20:45
[quote name='Rob' timestamp='1300127700' post='450370']
Rzeczpospolita we najlepiej
[/quote]

No to się jeszcze zdziwisz!!!
Avatar
Rob / 14 marca 2011 o 19:35
Rzeczpospolita we najlepiej
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!