Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 grudnia 2011 r.
8:47
Edytuj ten wpis

S17: Drogowcy nadrobili opóźnienia. Dzięki pogodzie

Autor: Zdjęcie autora PAP
0 9 A A
 (GDDiA)
(GDDiA)

Pogodna jesień pozwoliła na przyspieszenie prac na budowie drogi ekspresowej S17, najważniejszej inwestycji drogowej na Lubelszczyźnie. Z Lublina do Piask samochody jeżdżą już po nowej, jednej nitce trasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Droga nr 17 łączy Warszawę z Lublinem i dalej biegnie do przejścia granicznego z Ukrainą w Hrebennem. Inwestycja na Lubelszczyźnie obejmuje przebudowę do parametrów drogi ekspresowej jej najbardziej ruchliwego, 67-kilometrowego fragmentu, między Kurowem a Piaskami.

Pierwszy blisko 17-kilometrowy odcinek nowej trasy ekspresowej, z Lublina do Piask, ma być gotowy pod koniec 2012 roku.

- Dobre warunki pogodowe jesienią pozwoliły wykonawcom nadrobić opóźnienia spowodowane przez deszczowe lato. Termin zakończenia inwestycji jest niezagrożony – powiedział rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Nalewajko.

Już od listopada tego roku ruch na tym odcinku stopniowo przenoszony jest na nowo wybudowaną nitkę drogi. Teraz prace koncentrują się na drugiej jezdni, po której dotychczas jeździły samochody. Widoczne są też postępy prac na budowie S17 po zachodniej stronie Lublina, na odcinkach między węzłami Sielce, Bogucin i Dąbrowica. Trwają tam roboty m.in. przy budowie obiektów inżynieryjnych.

Między Kurowem a Piaskami powstaje dwujezdniowa droga ekspresowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą terenu pod trzeci pas. Trzy pasy ruchu będą od razu budowane na obwodnicy Lublina. Wjazd na drogę będzie możliwy na 11 bezkolizyjnych węzłach. Wybudowanych zostanie w sumie ponad 130 km dróg dojazdowych, 66 różnej wielkości przejść dla zwierząt oraz ponad 60 km ekranów przeciwhałasowych. Cała inwestycja ma być gotowa do końca 2013 r.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 12:33
[quote name='poznaniak z korzeniami Lb' timestamp='1324930606' post='575050']
Region ma bardzo kr€tką kołdre finansową jednak S 17 powinna być priorytetem Lublina ze stolicą i do granic Ukrainy tak b. wielu kierowców z Ukrainy twierdzi ,bardzo duzo pojazdów na ukraine z Lublina przez Bilgoraj jeżdzi
[/quote]
Błąd w propagandzie mieszkam w pobliżu przejścia granicznego i stwierdzam,że najwięcej tirów z Lublina jeździ przez Medykę.
Avatar
Ja / 27 grudnia 2011 o 09:22
[quote name='qb' timestamp='1324940359' post='575095']
niestety, ale drogowcy nie odrobili opóżnienia, bo drogi lokalne i cała jedna strona miała byż zrobione do końca listopada, czego jeszcze nie widać. pozdrawiam autora artykułu.
[/quote]

Hmmm.... Autora ???
Któryś "autor" zrobił Ctrl+C a później Ctrl+V
Przeczytajcie ten artykuł
http://www.######.pl/artykul/487151,pogodna-jesien-pozwolila-na-szybsze-prace-na-budowie-s17,id,t.html
Jakoś bliźniaczo podobny??!!
Kto kogo kopiuje??
Avatar
qb / 26 grudnia 2011 o 23:59
niestety, ale drogowcy nie odrobili opóżnienia, bo drogi lokalne i cała jedna strona miała byż zrobione do końca listopada, czego jeszcze nie widać. pozdrawiam autora artykułu.
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 26 grudnia 2011 o 21:16
Region ma bardzo kr€tką kołdre finansową jednak S 17 powinna być priorytetem Lublina ze stolicą i do granic Ukrainy tak b. wielu kierowców z Ukrainy twierdzi ,bardzo duzo pojazdów na ukraine z Lublina przez Bilgoraj jeżdzi
Avatar
Elisa / 26 grudnia 2011 o 17:20
[quote name='tir' timestamp='1324909901' post='574970']
Kto redaktorkom płaci za pisanie głupot? Na Baraku nic się nie dzieje o miesiąca, ciężarówki wożą tylko ziemię z miejsca na miejsce. Przy wiadukcie roboty wstrzymano. Nowa nitka do Piask mocno pofałdowana. Na wiosnę będą ją już poprawiać.
[/quote]


Jest pofałdowana bo to nie ostateczna warstwa :] ostateczna wartswa będzie połozona na cały odcinku za jednym razem. Prace przy wiadukcie wstrzymano z powodu Świat. Niestety zeby było lepiej najpierw musi byc gozej a takie narzekanie nic nie wnosi. Jezdze na trasie Piaski - Lublin dzien w dzien i jakos nie narzekam bo wiem ze to nic nie zmieni. Poprostu trzeba uzbroic sie w cierpliwosc
[quote name='tir' timestamp='1324909901' post='574970']
Kto redaktorkom płaci za pisanie głupot? Na Baraku nic się nie dzieje o miesiąca, ciężarówki wożą tylko ziemię z miejsca na miejsce. Przy wiadukcie roboty wstrzymano. Nowa nitka do Piask mocno pofałdowana. Na wiosnę będą ją już poprawiać.
[/quote]


Jest pofałdowana bo to nie ostateczna warstwa :] ostateczna wartswa będzie połozona na cały odcinku za jednym razem. Prace przy wiadukcie wstrzymano z powodu Świat. Niestety zeby było lep... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 16:09
Matołki lubelskie najpierw znajdźcie swoją Lubelszczyznę i pokażcie na mapie.
Avatar
tir / 26 grudnia 2011 o 15:31
Kto redaktorkom płaci za pisanie głupot? Na Baraku nic się nie dzieje o miesiąca, ciężarówki wożą tylko ziemię z miejsca na miejsce. Przy wiadukcie roboty wstrzymano. Nowa nitka do Piask mocno pofałdowana. Na wiosnę będą ją już poprawiać.
Avatar
Janusz / 26 grudnia 2011 o 11:14
Ludzie co wy z tym Hrebennem. Przecież nikt nie chce tam jechać. Wszyscy i tak kierują się na Dorohusk pomimo stania w kilkunastogodzinnych kolejkach. Obudźcie się chełmscy politycy. Zacznijcie w końcu mówić o 12-stce a nie powtarzać, że chcecie 17-stki

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111225/CHELM/783326104
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 10:36
Kolejne "oszczędne gospodarowanie prawdą i faktami"
Na odcinku 5 nie wykonano tzw. "kamienia milowego".
Na odcinku 1 wykonanie powyższego jest mocno zagrożone.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 12:33
[quote name='poznaniak z korzeniami Lb' timestamp='1324930606' post='575050']
Region ma bardzo kr€tką kołdre finansową jednak S 17 powinna być priorytetem Lublina ze stolicą i do granic Ukrainy tak b. wielu kierowców z Ukrainy twierdzi ,bardzo duzo pojazdów na ukraine z Lublina przez Bilgoraj jeżdzi
[/quote]
Błąd w propagandzie mieszkam w pobliżu przejścia granicznego i stwierdzam,że najwięcej tirów z Lublina jeździ przez Medykę.
Avatar
Ja / 27 grudnia 2011 o 09:22
[quote name='qb' timestamp='1324940359' post='575095']
niestety, ale drogowcy nie odrobili opóżnienia, bo drogi lokalne i cała jedna strona miała byż zrobione do końca listopada, czego jeszcze nie widać. pozdrawiam autora artykułu.
[/quote]

Hmmm.... Autora ???
Któryś "autor" zrobił Ctrl+C a później Ctrl+V
Przeczytajcie ten artykuł
http://www.######.pl/artykul/487151,pogodna-jesien-pozwolila-na-szybsze-prace-na-budowie-s17,id,t.html
Jakoś bliźniaczo podobny??!!
Kto kogo kopiuje??
Avatar
qb / 26 grudnia 2011 o 23:59
niestety, ale drogowcy nie odrobili opóżnienia, bo drogi lokalne i cała jedna strona miała byż zrobione do końca listopada, czego jeszcze nie widać. pozdrawiam autora artykułu.
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 26 grudnia 2011 o 21:16
Region ma bardzo kr€tką kołdre finansową jednak S 17 powinna być priorytetem Lublina ze stolicą i do granic Ukrainy tak b. wielu kierowców z Ukrainy twierdzi ,bardzo duzo pojazdów na ukraine z Lublina przez Bilgoraj jeżdzi
Avatar
Elisa / 26 grudnia 2011 o 17:20
[quote name='tir' timestamp='1324909901' post='574970']
Kto redaktorkom płaci za pisanie głupot? Na Baraku nic się nie dzieje o miesiąca, ciężarówki wożą tylko ziemię z miejsca na miejsce. Przy wiadukcie roboty wstrzymano. Nowa nitka do Piask mocno pofałdowana. Na wiosnę będą ją już poprawiać.
[/quote]


Jest pofałdowana bo to nie ostateczna warstwa :] ostateczna wartswa będzie połozona na cały odcinku za jednym razem. Prace przy wiadukcie wstrzymano z powodu Świat. Niestety zeby było lepiej najpierw musi byc gozej a takie narzekanie nic nie wnosi. Jezdze na trasie Piaski - Lublin dzien w dzien i jakos nie narzekam bo wiem ze to nic nie zmieni. Poprostu trzeba uzbroic sie w cierpliwosc
[quote name='tir' timestamp='1324909901' post='574970']
Kto redaktorkom płaci za pisanie głupot? Na Baraku nic się nie dzieje o miesiąca, ciężarówki wożą tylko ziemię z miejsca na miejsce. Przy wiadukcie roboty wstrzymano. Nowa nitka do Piask mocno pofałdowana. Na wiosnę będą ją już poprawiać.
[/quote]


Jest pofałdowana bo to nie ostateczna warstwa :] ostateczna wartswa będzie połozona na cały odcinku za jednym razem. Prace przy wiadukcie wstrzymano z powodu Świat. Niestety zeby było lep... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 16:09
Matołki lubelskie najpierw znajdźcie swoją Lubelszczyznę i pokażcie na mapie.
Avatar
tir / 26 grudnia 2011 o 15:31
Kto redaktorkom płaci za pisanie głupot? Na Baraku nic się nie dzieje o miesiąca, ciężarówki wożą tylko ziemię z miejsca na miejsce. Przy wiadukcie roboty wstrzymano. Nowa nitka do Piask mocno pofałdowana. Na wiosnę będą ją już poprawiać.
Avatar
Janusz / 26 grudnia 2011 o 11:14
Ludzie co wy z tym Hrebennem. Przecież nikt nie chce tam jechać. Wszyscy i tak kierują się na Dorohusk pomimo stania w kilkunastogodzinnych kolejkach. Obudźcie się chełmscy politycy. Zacznijcie w końcu mówić o 12-stce a nie powtarzać, że chcecie 17-stki

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111225/CHELM/783326104
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 10:36
Kolejne "oszczędne gospodarowanie prawdą i faktami"
Na odcinku 5 nie wykonano tzw. "kamienia milowego".
Na odcinku 1 wykonanie powyższego jest mocno zagrożone.