Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 stycznia 2011 r.
18:55
Edytuj ten wpis

S17: Związkowcy jadą do Warszawy. Pikieta u premiera

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 5 A A
Lublin, siedziba NSZZ "Solidarność” Pracowników MPK. – Zwyciężymy – twierdzą związkowcy, którzy będ
Lublin, siedziba NSZZ \"Solidarność” Pracowników MPK. – Zwyciężymy – twierdzą związkowcy, którzy będ

Transparenty, trąbki, syreny alarmowe i gardła gotowe do zdarcia – wszystko po to, żeby premier dotrzymał obietnicy i zgodził się na szybką budowę ekspresówki S17.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Walka idzie o zapisanie "siedemnastki” wraz z obwodnicą Lublina na liście inwestycji drogowych, które na pewno zaczną się przed 2013 rokiem.

Tylko wtedy będzie gwarancja otrzymania unijnej dotacji i szybkiego zakończenie robót. Tymczasem rząd każe czekać z budową na pojawienie się oszczędności z innych inwestycji komunikacyjnych.

Teraz trzeba walczyć o nieduży fragment S17, choć początkowo rządzący obiecywali wybudowanie całej trasy Piaski–Lublin–Warszawa.

– Jedziemy do Warszawy – mówi Marian Król, przewodniczący lubelskiej "Solidarności”. – Bierzemy transparenty i wyjeżdżamy dziś o 7.15 spod hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. To już ostatni dzwonek, jeśli chcemy mieć "siedemnastkę”. Rząd tylko obiecuje nam tę drogę, ale jak stracimy pieniądze z Unii, to ona nigdy nie powstanie.

– Liczę, że na pikietę pojedzie ok. 500 osób. Taką informację podaliśmy władzom Warszawy. Liczba uczestników pikiety nie jest najważniejsza, to przecież dzień pracy, chodzi raczej o wyjazd reprezentacji mieszkańców województwa – stwierdza Marek Wątorski, wiceprzewodniczący "Solidarności”.

Do stolicy we wtorek pojedzie też autokar z Puław. Busa chciał podstawić również UMCS. – Jednak zgłosiło się zbyt mało osób i pojadą razem ze związkowcami – mówi Grzegorz Narolski, który zajmował się organizacją wyjazdu z polecenia rektora uniwersytetu. Lepiej na uczelni wypadła akcja zbierania podpisów pod petycją do premiera – autografy złożyło ok. 700 osób.

Dwa kolejne autokary wypełnią ludzie związani z lubelską kulturą. Twierdzą, że brak ekspresówki może zmniejszyć szanse Lublina w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

– W pierwszym wniosku, który zapewnił nam udział w finale konkursu była mowa o dostępności komunikacyjnej Lublina. Wtedy było pewne, że w 2016 r. Lublin będzie miał dobrą drogę do Warszawy i własne lotnisko. Teraz droga jest zagrożona – mówi Piotr Choroś ze stowarzyszenia Homo Faber, organizator wyjazdu. – S17 to droga do Europejskiej Stolicy Kultury. I trzeba otwarcie powiedzieć, że w tej chwili rząd torpeduje naszą kandydaturę – dodaje.

Udział w pikiecie zapowiedziała również europoseł Lena Kolarska-Bobińska (PO).

Data wyjazdu nie jest przypadkowa. To dziś rząd miał zdecydować o przyszłości "siedemnastki”. Jednak wczoraj nie znaleźliśmy tej sprawy w programie posiedzenia Rady Ministrów.




Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
waw / 18 stycznia 2011 o 12:31
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
[/quote]


Zesracie się barany, tylko ludzi wkurzacie ta pikietą, nie dość że macie opinie chamów i buraków to wcale sobie tego nie poprawiacie.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ&quo... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 18 stycznia 2011 o 03:06
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
... rozwiń
Avatar
Mysiul / 17 stycznia 2011 o 21:47
[quote name='amigo' timestamp='1295295278' post='425153']
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam
[/quote]
O co Ci chodzi ? Decydenci z PO powinni załatwić tą drogę, a nie mieszkańcy.
Avatar
kasKA23 / 17 stycznia 2011 o 21:43
i bardzo dobrze!!!
Avatar
amigo / 17 stycznia 2011 o 21:14
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam
Avatar
waw / 18 stycznia 2011 o 12:31
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
[/quote]


Zesracie się barany, tylko ludzi wkurzacie ta pikietą, nie dość że macie opinie chamów i buraków to wcale sobie tego nie poprawiacie.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ&quo... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 18 stycznia 2011 o 03:06
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
... rozwiń
Avatar
Mysiul / 17 stycznia 2011 o 21:47
[quote name='amigo' timestamp='1295295278' post='425153']
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam
[/quote]
O co Ci chodzi ? Decydenci z PO powinni załatwić tą drogę, a nie mieszkańcy.
Avatar
kasKA23 / 17 stycznia 2011 o 21:43
i bardzo dobrze!!!
Avatar
amigo / 17 stycznia 2011 o 21:14
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 15

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 42

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!