Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 maja 2010 r.
15:39
Edytuj ten wpis

Są pierwsze dary dla trojaczków z Niedrzwicy Dużej

Autor: Zdjęcie autora (mm) (aa)
0 29 A A

Wanienki, foteliki do samochodu, pościel, koce, ubranka i pieluchy – takie dary przekazują nasi Czytelnicy trojaczkom z Niedrzwicy Dużej. – Nie spodziewaliśmy się takiej dobroci – mówi ich mama.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dostaliśmy m.in. 3 foteliki do samochodu, pościel, koce, podgrzewacze, wanienkę, pieluchy, rożki – wymienia Wioletta Pastusiak- Smoleń z Niedrzwicy Dużej, mama trojaczków. – Te dary przekazali nam państwo Pasierbowiczowie i Dorotowie, przedsiębiorcy z Niedrzwicy Dużej, który przeczytali o nas artykuł.

Przypomnijmy. Rodzina z Niedrzwicy Dużej powiększyła się właśnie o trojaczki. Mateusz, Julia i Weronika urodzili się w lubelskim szpitalu przy ulicy Jaczewskiego. Teraz rodzina państwa Smoleniów liczy 7 osób. Oprócz trojaczków, małżeństwo wychowuje już dwoje dzieci: 11-letnią Andżelikę i 5-letniego Rafała. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Mieszka razem z babcią w wynajętym domku. Tata trojaczków sam utrzymuje rodzinę.

– Córka nie ma zasiłku. Do tej pory jakoś wiązali koniec z końcem, teraz na pewno będzie trudniej – ubolewa babcia trojaczków Elżbieta Dzido.
Po naszej publikacji ruszyła lawina pomocy. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Niedrzwicy przekazał meble do dziecięcego pokoju. Nasi Czytelnicy dzwonili i pisali e-maile, w których oferowali różne przedmioty.

– Mam kilka pudełek prawie nowych ubranek dla noworodków. Chciałabym też przekazać rodzinie trojaczków wanienkę i nosidełko – napisała nasza Czytelniczka z Lublina. Różową wanienkę wraz ze stojakiem, przewijak i leżaczek zaoferowała pani Monika z Lublina. Kolejna Czytelniczka obiecała przywieźć dwa worki ubranek. Dary te zawieziemy do państwa Smoleniów w tym tygodniu.

– Bardzo się cieszmy z tych prezentów. Nie spodziewałam się takiej reakcji ludzi – przyznaje pani Wioletta. – Bardzo tęsknię za maluchami, bo są jeszcze w szpitalu. Jeżdżę do nich codziennie i spędzam z nimi dużo czasu. To straszne śpiochy, przybierają na wadze i nie płaczą. Prawdopodobnie w środę zabierzmy je do domu.


Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 2 czerwca 2010 o 15:46
Dzieci ma się na własną odpowiedzialność i własny rachunek.
Mamuśka niech dzieci odda babciom pod opiekę a sama niech zapieprza do roboty ( u nas administracja szuka do sprzatania osiedla)

Dobrze napisał Korwin Mikke , ze ktoś kto nic nie umie i nic nie robi, powinien przymierac głodem. To by go zmotywowało do nauki i do pracy.
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 14:50
Mama trojaczków o tą pomoc nie prosiła. Do gazety zgłosił ją ktoś inny. Jest teraz bardzo wdzięczna tym co pomogli jej bo teraz będą mieli lepszy start a kto wie - moze za niedługo Wy będziecie tez potrzebowali pomocy i też odbędzie się ona na łamach gazety?
Myślę że staną na nogi zapewnią wszystkie potrzeby swoim dzieciom.
Pozdrawiam !
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 19:08
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

i co, może powiesz, ze leżysz i pier***isz się na potęgę po to aby rodzić dzieci, to jesteś dokumentnym idiota. Weż sie za pracę a nei za robotę przynajmniej dzieci nie będą cierpieć, ze mają głupiego rodzica.
kumentnym idiota. Weż sie za pracę a nei za robotę przynajmniej dzieci nie będą cierpieć, ze mają głupiego rodzica. rozwiń
Avatar
martamo / 31 maja 2010 o 18:20
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

bardzo śmieszne, co miesiąc odkładam na swoją przyszłą emeryturę 450 zł, i mozesz mi gościu naskoczyc, nie potrzebuję twoich bachorów zeby w przyszlości miec na emeryturze kasę, bo to mi zapewniaja akurat moje gromadzone na indywidualnym koncie fundusze, mało tego, pragnę donieśc że coraz więcej ludzi idzie tym śladem co oznacza że ta teoria jest mocno przesadzona, przestarzała i mocno oj mocno naciągana
naskoczyc, nie potrzebuję twoich bachorów zeby w przyszlości miec na emeryturze kasę, bo to mi zapewniaja akurat moje gromadzone na indywidualnym koncie fundusze, mało tego, pragnę donieśc że coraz więcej ludzi idzie tym śladem co oznacza że ta teoria jest mocno przesadzona, przestarzała i mocno oj mocno naciągana rozwiń
Avatar
contraceptives / 31 maja 2010 o 17:39
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.


Jasne że ludzie powinni mieć dzieci ale w granicach rozsądku, a jeżeli ktoś ma 2 a ktoś 4 dzieci to ten co ma ich czworo ma większą emeryturę, tak naprawdę musi być jeden emeryt na jednego pracującego a nie musi być to jego syn czy córka A JA nie pisałam o lansowaniu życia singla, tylko o tym że można się trochę ustatkować a nie robić dzieci na poczekaniu. Trzeba mieć jakieś minimalne bytowe warunki. NIKT NIE MYŚLI O SWOJEJ EMERYTURZE CODZIENNIE WIEC NIE JESTEŚMY TACY "GUPI"
4 dzieci to ten co ma ich czworo ma większą emeryturę, tak naprawdę musi być jeden emeryt na jednego pracującego a nie musi być to jego syn czy córka A JA nie pisałam o lansowaniu życia singla, tylko o tym że można się trochę ustatkować a nie robić dzieci na poczekaniu. Trzeba mieć jakieś minimalne bytowe warunki. NIKT NIE MYŚLI O SWOJEJ EMERYTURZE CODZIENNIE WIEC NIE JESTEŚMY TACY "GUPI" rozwiń
Avatar
;) / 31 maja 2010 o 10:31
mama napisał:
Do Powyższych Komętarzy. Wy pustaki jak możecie oceniac rodzine i czy ktos ma sie zabezpieczac czy nie!!!!! czemu się wypowiadasz jak nic nie dałes czy dałaś.Nie powinno Cie to obchodzić!!!! banda baranów i prostaków

Ty mama naucz się poprawnej polszczyzny!
Avatar
liZUS / 31 maja 2010 o 08:26
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

Można by to rozwiązać podobnie jak emisję dwutlenku węgla do atmosfery, kto chce obciążać (truć) atmosferę w ZUS-ie musi sobie wykupić na wolnym rynku limity. I niech wtedy decyduje, co mu się bardziej opłaca.
uć) atmosferę w ZUS-ie musi sobie wykupić na wolnym rynku limity. I niech wtedy decyduje, co mu się bardziej opłaca. rozwiń
Avatar
kreZUS / 31 maja 2010 o 08:14
contraceptives napisał:
Można na to trochę inaczej spojrzeć, może nie konkretnie w tym przypadku ale... żyją sobie ludzie którzy nie mają środków do utrzymania dzieci a nic nie przeszkadza z tym aby mieli następne i następne.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego o co ludziom tak naprawdę chodzi.
Kiedy taka rodzinka X ma już sporą gromadkę której ubrać wykarmić a co dopiero na wakacje nie da rady wysłać pojawia się postawa roszczeniowa, której założeniem jest myśl: mamy tyle dzieci, trzeba nam pomóc bo samy nie dajemy rady. A trzeba było wcześniej nie myśleć o przyjemnościach tylko realnie o tym co będzie dalej. Dzieci z rodzin wielodzietnych rzadko ale oczywiście się zdarza żeby robiły jakieś zawrotne kariery. Oczywiście mówi się że polki nie chcą rodzić, tylko mowa o takich polkach które nastawiły się na to aby się wykształcić i ZAPEWNIĆ BYT swoim przyszłym dzieciom. A postawa: narobimy dzieciaków i zobaczymy co będzie dalej nie jest zbyt rozsądna. Jak ludzi ma to nie oburzać??? sporo te zasiłki zapomogi itp idą z pieniędzy publicznych, nie dość że w takich rodzinach matki rzadko pracują bo cały czas są na "wychowawczym" to jeszcze się słyszy że są to małe sumy. Za takie nie roztropne decyzje płacą wszyscy. I słyszy się: Mi się należy bo mam tyle dzieci. a czyja to wina?

Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali p... rozwiń
Avatar
Tomasz / 31 maja 2010 o 05:07
CZEMU WRZESZCZYCIE KOBIETA NASTAWIŁA SIĘ NA PRODUKCJE SERYJNĄ, LUBI DZIECI WIĘC BĘDZIE JE RODZIĆ ZAWSZE TO ŁATWIEJSZE OD PRACY! MAMY GLOBALNE OCIEPLENIE TO POROBI IM UBRANKA Z LIŚCI RABARBARU, NA ZEWNĄTRZ ZIELONO TO SIĘ WYŻYWIĄ!
MOŻE KOBIETA UWIERZYŁA W HASŁA WYBORCZE I ZAPEWNIENIA POLITYKÓW O CUDZIE GOSPODARCZYM, PRZECIEŻ TO NIE JEJ WINA!!!
Avatar
contraceptives / 30 maja 2010 o 23:53
mama napisał:
Do Powyższych Komętarzy. Wy pustaki jak możecie oceniac rodzine i czy ktos ma sie zabezpieczac czy nie!!!!! czemu się wypowiadasz jak nic nie dałes czy dałaś.Nie powinno Cie to obchodzić!!!! banda baranów i prostaków


Można na to trochę inaczej spojrzeć, może nie konkretnie w tym przypadku ale... żyją sobie ludzie którzy nie mają środków do utrzymania dzieci a nic nie przeszkadza z tym aby mieli następne i następne.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego o co ludziom tak naprawdę chodzi.
Kiedy taka rodzinka X ma już sporą gromadkę której ubrać wykarmić a co dopiero na wakacje nie da rady wysłać pojawia się postawa roszczeniowa, której założeniem jest myśl: mamy tyle dzieci, trzeba nam pomóc bo samy nie dajemy rady. A trzeba było wcześniej nie myśleć o przyjemnościach tylko realnie o tym co będzie dalej. Dzieci z rodzin wielodzietnych rzadko ale oczywiście się zdarza żeby robiły jakieś zawrotne kariery. Oczywiście mówi się że polki nie chcą rodzić, tylko mowa o takich polkach które nastawiły się na to aby się wykształcić i ZAPEWNIĆ BYT swoim przyszłym dzieciom. A postawa: narobimy dzieciaków i zobaczymy co będzie dalej nie jest zbyt rozsądna. Jak ludzi ma to nie oburzać??? sporo te zasiłki zapomogi itp idą z pieniędzy publicznych, nie dość że w takich rodzinach matki rzadko pracują bo cały czas są na "wychowawczym" to jeszcze się słyszy że są to małe sumy. Za takie nie roztropne decyzje płacą wszyscy. I słyszy się: Mi się należy bo mam tyle dzieci. a czyja to wina?


Można na to trochę inaczej spojrzeć, może nie konkretnie w tym przypadku ale... żyją sobie ludzie którzy nie mają środków do utrzymania dzieci a nic nie przeszkadza z tym aby mieli następne i następne.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego o co ludziom tak naprawdę chodzi.
Kiedy taka rodzinka X ma już sporą gromadkę której ubrać wykarmić a co dopiero na wakacje nie da rady wysłać pojawia się postawa roszczeniowa, której założeniem jest myśl: mamy tyle dzieci, trzeba nam pomóc bo samy nie dajemy rady. A ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 2 czerwca 2010 o 15:46
Dzieci ma się na własną odpowiedzialność i własny rachunek.
Mamuśka niech dzieci odda babciom pod opiekę a sama niech zapieprza do roboty ( u nas administracja szuka do sprzatania osiedla)

Dobrze napisał Korwin Mikke , ze ktoś kto nic nie umie i nic nie robi, powinien przymierac głodem. To by go zmotywowało do nauki i do pracy.
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 14:50
Mama trojaczków o tą pomoc nie prosiła. Do gazety zgłosił ją ktoś inny. Jest teraz bardzo wdzięczna tym co pomogli jej bo teraz będą mieli lepszy start a kto wie - moze za niedługo Wy będziecie tez potrzebowali pomocy i też odbędzie się ona na łamach gazety?
Myślę że staną na nogi zapewnią wszystkie potrzeby swoim dzieciom.
Pozdrawiam !
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 19:08
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

i co, może powiesz, ze leżysz i pier***isz się na potęgę po to aby rodzić dzieci, to jesteś dokumentnym idiota. Weż sie za pracę a nei za robotę przynajmniej dzieci nie będą cierpieć, ze mają głupiego rodzica.
kumentnym idiota. Weż sie za pracę a nei za robotę przynajmniej dzieci nie będą cierpieć, ze mają głupiego rodzica. rozwiń
Avatar
martamo / 31 maja 2010 o 18:20
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

bardzo śmieszne, co miesiąc odkładam na swoją przyszłą emeryturę 450 zł, i mozesz mi gościu naskoczyc, nie potrzebuję twoich bachorów zeby w przyszlości miec na emeryturze kasę, bo to mi zapewniaja akurat moje gromadzone na indywidualnym koncie fundusze, mało tego, pragnę donieśc że coraz więcej ludzi idzie tym śladem co oznacza że ta teoria jest mocno przesadzona, przestarzała i mocno oj mocno naciągana
naskoczyc, nie potrzebuję twoich bachorów zeby w przyszlości miec na emeryturze kasę, bo to mi zapewniaja akurat moje gromadzone na indywidualnym koncie fundusze, mało tego, pragnę donieśc że coraz więcej ludzi idzie tym śladem co oznacza że ta teoria jest mocno przesadzona, przestarzała i mocno oj mocno naciągana rozwiń
Avatar
contraceptives / 31 maja 2010 o 17:39
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.


Jasne że ludzie powinni mieć dzieci ale w granicach rozsądku, a jeżeli ktoś ma 2 a ktoś 4 dzieci to ten co ma ich czworo ma większą emeryturę, tak naprawdę musi być jeden emeryt na jednego pracującego a nie musi być to jego syn czy córka A JA nie pisałam o lansowaniu życia singla, tylko o tym że można się trochę ustatkować a nie robić dzieci na poczekaniu. Trzeba mieć jakieś minimalne bytowe warunki. NIKT NIE MYŚLI O SWOJEJ EMERYTURZE CODZIENNIE WIEC NIE JESTEŚMY TACY "GUPI"
4 dzieci to ten co ma ich czworo ma większą emeryturę, tak naprawdę musi być jeden emeryt na jednego pracującego a nie musi być to jego syn czy córka A JA nie pisałam o lansowaniu życia singla, tylko o tym że można się trochę ustatkować a nie robić dzieci na poczekaniu. Trzeba mieć jakieś minimalne bytowe warunki. NIKT NIE MYŚLI O SWOJEJ EMERYTURZE CODZIENNIE WIEC NIE JESTEŚMY TACY "GUPI" rozwiń
Avatar
;) / 31 maja 2010 o 10:31
mama napisał:
Do Powyższych Komętarzy. Wy pustaki jak możecie oceniac rodzine i czy ktos ma sie zabezpieczac czy nie!!!!! czemu się wypowiadasz jak nic nie dałes czy dałaś.Nie powinno Cie to obchodzić!!!! banda baranów i prostaków

Ty mama naucz się poprawnej polszczyzny!
Avatar
liZUS / 31 maja 2010 o 08:26
kreZUS napisał:
Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

Można by to rozwiązać podobnie jak emisję dwutlenku węgla do atmosfery, kto chce obciążać (truć) atmosferę w ZUS-ie musi sobie wykupić na wolnym rynku limity. I niech wtedy decyduje, co mu się bardziej opłaca.
uć) atmosferę w ZUS-ie musi sobie wykupić na wolnym rynku limity. I niech wtedy decyduje, co mu się bardziej opłaca. rozwiń
Avatar
kreZUS / 31 maja 2010 o 08:14
contraceptives napisał:
Można na to trochę inaczej spojrzeć, może nie konkretnie w tym przypadku ale... żyją sobie ludzie którzy nie mają środków do utrzymania dzieci a nic nie przeszkadza z tym aby mieli następne i następne.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego o co ludziom tak naprawdę chodzi.
Kiedy taka rodzinka X ma już sporą gromadkę której ubrać wykarmić a co dopiero na wakacje nie da rady wysłać pojawia się postawa roszczeniowa, której założeniem jest myśl: mamy tyle dzieci, trzeba nam pomóc bo samy nie dajemy rady. A trzeba było wcześniej nie myśleć o przyjemnościach tylko realnie o tym co będzie dalej. Dzieci z rodzin wielodzietnych rzadko ale oczywiście się zdarza żeby robiły jakieś zawrotne kariery. Oczywiście mówi się że polki nie chcą rodzić, tylko mowa o takich polkach które nastawiły się na to aby się wykształcić i ZAPEWNIĆ BYT swoim przyszłym dzieciom. A postawa: narobimy dzieciaków i zobaczymy co będzie dalej nie jest zbyt rozsądna. Jak ludzi ma to nie oburzać??? sporo te zasiłki zapomogi itp idą z pieniędzy publicznych, nie dość że w takich rodzinach matki rzadko pracują bo cały czas są na "wychowawczym" to jeszcze się słyszy że są to małe sumy. Za takie nie roztropne decyzje płacą wszyscy. I słyszy się: Mi się należy bo mam tyle dzieci. a czyja to wina?

Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali państwo, żeby wybrnąć z tej sytuacji. I zapieprzy większość z tych niby uskładanych pieniążków. Tak więc każdy ma obowiązek zmajstrować sobie płatnika, jeśli nie, to musi bulić bez szemrania na wychowanie tym, którzy zrobili to za niego. Bo jeśli nie teraz, to państwo i tak odliczy to od uskładanej emerytury.
Tego się nie da sprawiedliwie wyzerować, bo trzeba by jedno pokolenie pozbawić emerytury.

Wszyscy jesteście gupi i bez wyobraźni.
Wiecie o co tu naprawdę chodzi? O emerytury, ciemniaki!
Takie tam pier***enie, że ktoś odkłada na swoją emeryturę, to można między bajki włożyć. Prawda jest taka, że musi być mniej więcej równowaga w ilości płatników i beneficjentów w tym naszym systemie emerytalnym. I jeśli zacznie się lansować singielski sposób życia i ten mądry, dostatni z jednym dzieckiem, bo na więcej nie stać, to się wszystko zawali i jak mówią "nie kijem go tylko pałą" przywali p... rozwiń
Avatar
Tomasz / 31 maja 2010 o 05:07
CZEMU WRZESZCZYCIE KOBIETA NASTAWIŁA SIĘ NA PRODUKCJE SERYJNĄ, LUBI DZIECI WIĘC BĘDZIE JE RODZIĆ ZAWSZE TO ŁATWIEJSZE OD PRACY! MAMY GLOBALNE OCIEPLENIE TO POROBI IM UBRANKA Z LIŚCI RABARBARU, NA ZEWNĄTRZ ZIELONO TO SIĘ WYŻYWIĄ!
MOŻE KOBIETA UWIERZYŁA W HASŁA WYBORCZE I ZAPEWNIENIA POLITYKÓW O CUDZIE GOSPODARCZYM, PRZECIEŻ TO NIE JEJ WINA!!!
Avatar
contraceptives / 30 maja 2010 o 23:53
mama napisał:
Do Powyższych Komętarzy. Wy pustaki jak możecie oceniac rodzine i czy ktos ma sie zabezpieczac czy nie!!!!! czemu się wypowiadasz jak nic nie dałes czy dałaś.Nie powinno Cie to obchodzić!!!! banda baranów i prostaków


Można na to trochę inaczej spojrzeć, może nie konkretnie w tym przypadku ale... żyją sobie ludzie którzy nie mają środków do utrzymania dzieci a nic nie przeszkadza z tym aby mieli następne i następne.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego o co ludziom tak naprawdę chodzi.
Kiedy taka rodzinka X ma już sporą gromadkę której ubrać wykarmić a co dopiero na wakacje nie da rady wysłać pojawia się postawa roszczeniowa, której założeniem jest myśl: mamy tyle dzieci, trzeba nam pomóc bo samy nie dajemy rady. A trzeba było wcześniej nie myśleć o przyjemnościach tylko realnie o tym co będzie dalej. Dzieci z rodzin wielodzietnych rzadko ale oczywiście się zdarza żeby robiły jakieś zawrotne kariery. Oczywiście mówi się że polki nie chcą rodzić, tylko mowa o takich polkach które nastawiły się na to aby się wykształcić i ZAPEWNIĆ BYT swoim przyszłym dzieciom. A postawa: narobimy dzieciaków i zobaczymy co będzie dalej nie jest zbyt rozsądna. Jak ludzi ma to nie oburzać??? sporo te zasiłki zapomogi itp idą z pieniędzy publicznych, nie dość że w takich rodzinach matki rzadko pracują bo cały czas są na "wychowawczym" to jeszcze się słyszy że są to małe sumy. Za takie nie roztropne decyzje płacą wszyscy. I słyszy się: Mi się należy bo mam tyle dzieci. a czyja to wina?


Można na to trochę inaczej spojrzeć, może nie konkretnie w tym przypadku ale... żyją sobie ludzie którzy nie mają środków do utrzymania dzieci a nic nie przeszkadza z tym aby mieli następne i następne.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego o co ludziom tak naprawdę chodzi.
Kiedy taka rodzinka X ma już sporą gromadkę której ubrać wykarmić a co dopiero na wakacje nie da rady wysłać pojawia się postawa roszczeniowa, której założeniem jest myśl: mamy tyle dzieci, trzeba nam pomóc bo samy nie dajemy rady. A ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 0 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 18 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 7

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 28 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 37 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 46 95

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 20 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!