Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 września 2015 r.
20:00

Są posłami, ale w najbliższych wyborach już nie wystartują. Dlaczego?

0 11 A A
Cezary Kucharski
Cezary Kucharski

Tylko czworo z 27 posłów z naszego regionu nie będzie ubiegać się o reelekcję. Powody mają różne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z walki o kolejną kadencję zrezygnował poseł Cezary Kucharski (PO). Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie menadżer m.in. Roberta Lewandowskiego przyznał na wczorajszej konferencji prasowej, że decyzję tę podjął już „kilka lat temu”.

– Mam zobowiązania wobec piłkarzy. W ciągu ostatnich czterech lat moja firma bardzo urosła. Dlatego zrezygnowałem ze startu w wyborach. Nikt mnie do tego nie zmuszał – mówi.

Dlaczego więc nie zrezygnował z mandatu w trakcie kadencji? – Patrząc na statystyki można wysunąć zarzut, że się nie angażowałem, ale wydaje mi się, że nie byłem najgorszym posłem. Choć oczekiwania wyborców mogły być większe – przyznaje. Jak dodaje, pensji poselskich nie pobierał.

Z walki o mandat w jesiennych wyborach zrezygnował też Zbigniew Matuszczak (SLD). – Zdecydowały o tym przyczyny osobiste – mówi. – Takich postanowień nie podejmuje się z dnia na dzień, już dawno poinformowałem o tym partyjnych kolegów. Chcę odpocząć od polityki i zająć się czymś innym – mówi.

Jak zapewnia, nic to nie ma wspólnego z ciążącymi na nim zarzutami płatnej protekcji. Według śledczych, w 2008 r. poseł miał dostać drogi aparat fotograficzny za pomoc w uzyskaniu zgody na powieszenie reklamy piwa na budynku kina „Zorza” w Chełmie. O taką zgodę starało się małżeństwo, które później swoimi zeznaniami obciążyło posła. Matuszczak tym oskarżeniom zaprzecza. Sprawa wciąż nie została wyjaśniona.

 

Na listach wyborczych próżno też szukać posła Piotra Szeligi (wcześniej Solidarna Polska, obecnie niezrzeszony). Cieniem na jego karierze politycznej rzuciła się afera obyczajowa, w której brał udział. W 2013 r. był szantażowany przez Magdalenę I., która twierdziła, że parlamentarzysta nie zapłacił jej 200 zł za seks.

By go skompromitować prostytutka umówiła się z nim w jednym z lubelskich hoteli (później okazało się, że za wynajem pokoju poseł zapłacił z pieniędzy Kancelarii Sejmu), a jej koledzy zjawili się tam z kamerami. W kwietniu br. kobieta i jej kompani, którzy uczestniczyli w szantażu, zostali skazani. Poseł zapowiadał, że do oskarżeń rzucanych pod jego adresem przez Magdalenę I. odniesie się po zakończeniu procesu. Nie zrobił tego. Wczoraj nie odbierał od nas telefonu.

Z innych powodów w najbliższych wyborach udziału nie weźmie Małgorzata Sadurska. W sierpniu została ona powołana na stanowisko szefowej Kancelarii Prezydenta RP.

ILE DOSTAJE POSEŁ

9893,30 zł – miesięczna pensja (kwota brutto)
2569, 53 zł – dieta poselska (kwota wolna od podatku)
12150 zł – ryczałt na prowadzenie biura poselskiego (kwota nieopodatkowana)
1978 zł – dodatek dla przewodniczącego komisji sejmowej (20 proc. pensji)
1500 zł – dodatek dla zastępcy komisji sejmowej (15 proc. pensji)
1000 zł – dodatek dla przewodniczącego podkomisji sejmowej (10 proc. pensji)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 września 2015 o 09:10

Kucharski rezygnuje, bo w biznesie lepszą kasę zarobi. Krukówna gdyby zrezygnowała, to z głodu by umarła. Przecież ona tylko coś tam, coś tam potrafi, czyli na niczym się nie zna. Z zawodu nauczycielka w podstawówce. Od lat nie ma nic wspólnego z nauczaniem. Nawet po znajomości nikt takiej by nie przyjął do pracy.

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 21:32
No i dobrze nie nadają się, nie dają rady, nie potrafią więc nie startują, przynajmniej trochę godności jest. Chciałabym zobaczyć jak Elżbieta Kruk rezygnuje mówiąc ze względu na kompromitację do jakiej doszło postanowiłam zrezygnować...ta już to widzę...
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:49
Kucharski Bancerz promuje:) Może chce ją opylić do jakiegoś klubu dla weteranów. Bancerz myśli, że jak wypromował Lewandowskiego to i ją się da ale to mrzonki. Ludzie nie dadzą się nabrać. Chyba, że ją zrobi prezesem III ligi hokeja najlepiej w Syrii:)
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 08:29
Co to za przedsiębiorca co kaske zarabia na unijnych programach? Każdy kto miał choć troche kontaktu z tą branżą wie że tylko cwaniaki i krętacze z tego korzystają. A rekomendacja takiego człowieka jak Kucharski tylko kompromituje.
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 08:04

"Z walki o kolejną kadencję zrezygnował poseł Cezary Kucharski (PO).

Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie menadżer m.in. Roberta Lewandowskiego przyznał na wczorajszej konferencji prasowej, że decyzję tę podjął już „kilka lat temu”.

... decyzję podjął "kilka lat temu", ale kasiorkę bierze do oporu, czyli do 25 października.  :D 

Poza tym to jeden z największych leserów w Sejmie.

..........................

Sprawdźcie jego "Aktywność poselską"  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=204&type=A

Nie brał wynagrodzenia za pracę sejmową, o czym mówi w filmie. Poza tym wolę Kucharskiego od naszych rodzimych talibów

od naszych rodzimych talibów

rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 06:51
i jeszcze bezczelnie, po chamsku mówią,że zrezygnowali dobrowolnie....
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 01:06
To prawda trzeba ale nam ludzi, którzy potrafią powiedzieć szczerze, że jednak się nie nadają i potrafią zrezygnować. A co do Karpińskiego to akurat się zgadzam ale też nie biorę pod uwagę takiej opcji ;).
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 00:49
I bardzo dobrze. Nie trzeba nam ludzi, którzy udają, że pracują. Wielką stratą byłoby, gdyby Karpiński nie znalazł się w sejmie.
Avatar
słuchacz / 15 września 2015 o 20:24

Ile jeszcze do tych gaży dokradli?

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:24

"Z walki o kolejną kadencję zrezygnował poseł Cezary Kucharski (PO).

Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie menadżer m.in. Roberta Lewandowskiego przyznał na wczorajszej konferencji prasowej, że decyzję tę podjął już „kilka lat temu”.

... decyzję podjął "kilka lat temu", ale kasiorkę bierze do oporu, czyli do 25 października.  :D 

Poza tym to jeden z największych leserów w Sejmie.

..........................

Sprawdźcie jego "Aktywność poselską"  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=204&type=A

"Z walki o kolejną kadencję zrezygnował poseł Cezary Kucharski (PO).

Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie menadżer m.in. Roberta Lewandowskiego przyznał na wczorajszej konferencji prasowej, że decyzję tę podjął już „kilka lat temu”.

... decyzję podjął "k... rozwiń

Avatar
Gość / 17 września 2015 o 09:10

Kucharski rezygnuje, bo w biznesie lepszą kasę zarobi. Krukówna gdyby zrezygnowała, to z głodu by umarła. Przecież ona tylko coś tam, coś tam potrafi, czyli na niczym się nie zna. Z zawodu nauczycielka w podstawówce. Od lat nie ma nic wspólnego z nauczaniem. Nawet po znajomości nikt takiej by nie przyjął do pracy.

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 21:32
No i dobrze nie nadają się, nie dają rady, nie potrafią więc nie startują, przynajmniej trochę godności jest. Chciałabym zobaczyć jak Elżbieta Kruk rezygnuje mówiąc ze względu na kompromitację do jakiej doszło postanowiłam zrezygnować...ta już to widzę...
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 12:49
Kucharski Bancerz promuje:) Może chce ją opylić do jakiegoś klubu dla weteranów. Bancerz myśli, że jak wypromował Lewandowskiego to i ją się da ale to mrzonki. Ludzie nie dadzą się nabrać. Chyba, że ją zrobi prezesem III ligi hokeja najlepiej w Syrii:)
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 08:29
Co to za przedsiębiorca co kaske zarabia na unijnych programach? Każdy kto miał choć troche kontaktu z tą branżą wie że tylko cwaniaki i krętacze z tego korzystają. A rekomendacja takiego człowieka jak Kucharski tylko kompromituje.
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 08:04

"Z walki o kolejną kadencję zrezygnował poseł Cezary Kucharski (PO).

Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie menadżer m.in. Roberta Lewandowskiego przyznał na wczorajszej konferencji prasowej, że decyzję tę podjął już „kilka lat temu”.

... decyzję podjął "kilka lat temu", ale kasiorkę bierze do oporu, czyli do 25 października.  :D 

Poza tym to jeden z największych leserów w Sejmie.

..........................

Sprawdźcie jego "Aktywność poselską"  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=204&type=A

Nie brał wynagrodzenia za pracę sejmową, o czym mówi w filmie. Poza tym wolę Kucharskiego od naszych rodzimych talibów

od naszych rodzimych talibów

rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 06:51
i jeszcze bezczelnie, po chamsku mówią,że zrezygnowali dobrowolnie....
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 01:06
To prawda trzeba ale nam ludzi, którzy potrafią powiedzieć szczerze, że jednak się nie nadają i potrafią zrezygnować. A co do Karpińskiego to akurat się zgadzam ale też nie biorę pod uwagę takiej opcji ;).
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 00:49
I bardzo dobrze. Nie trzeba nam ludzi, którzy udają, że pracują. Wielką stratą byłoby, gdyby Karpiński nie znalazł się w sejmie.
Avatar
słuchacz / 15 września 2015 o 20:24

Ile jeszcze do tych gaży dokradli?

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:24

"Z walki o kolejną kadencję zrezygnował poseł Cezary Kucharski (PO).

Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie menadżer m.in. Roberta Lewandowskiego przyznał na wczorajszej konferencji prasowej, że decyzję tę podjął już „kilka lat temu”.

... decyzję podjął "kilka lat temu", ale kasiorkę bierze do oporu, czyli do 25 października.  :D 

Poza tym to jeden z największych leserów w Sejmie.

..........................

Sprawdźcie jego "Aktywność poselską"  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=204&type=A

"Z walki o kolejną kadencję zrezygnował poseł Cezary Kucharski (PO).

Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie menadżer m.in. Roberta Lewandowskiego przyznał na wczorajszej konferencji prasowej, że decyzję tę podjął już „kilka lat temu”.

... decyzję podjął "k... rozwiń