Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 sierpnia 2008 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Sadownicy: Będziemy protestować do skutku

0 9 A A

Już czwartą dobę sadownicy z powiatów opolskiego i kraśnickiego protestują przed zakładami przetwórczymi w Opolu Lubelskim i Zagłobie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Około 200 rolników domaga się godziwej ceny za jabłka przemysłowe. Chłodnie za kilogram spadów płacą obecnie 14 groszy. Sadownicy chcą dwa razy tyle.
Na razie, nie widać końca akcji protestacyjnej. - Strajku nie przerywamy.

Protestować będziemy aż do skutku - zapowiada Janusz Gawryszek ze Związku Sadowników RP, który zorganizował akcję. - Cały czas czekamy na wyniki rozmów naszej delegacji z Krajową Unią Producentów Soków, które prowadzone są dziś w Warszawie. Od wyników tych rozmów uzależniamy podjęcie dalszych działań - dodaje.

Sadownicy domagają się również od rządu, aby zahamował import taniego koncentratu jabłkowego z Chin. Chcą też, aby firmy skupujące owoce zawierały z nimi umowy kontraktacyjne, w których określą cenę minimalną i maksymalną.

- Monitorujemy cały przebieg protestu. Na razie jest spokojnie - przyznaje młodszy aspirant Jerzy Strawa z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Od piątku na teren firmy Appol w Opolu Lubelskim i Sok Pol w Zagłobie nie wjechał żaden samochód. Bramy wjazdowe barykadują ponad dwie tony wysypanych jabłek. (ac)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matematyk / 3 września 2008 o 23:06
Edzia napisał:
Oj, kochani, szwankuje bystrość umysłu "w obronie forum". Przecież mój wpis był tylko "ironią " (chociaż zgodną z zasadami ort.) do wpisu ;cyt.26.08.2008, 08:53 jabłko... a nie jabko ". A tu proszę, zaraz atak na mnie. Mam prośbę, proszę czytać UWAŻNIE każdy wpis, wziąć oddech i jeszcze raz go przeczytać - ze zrozumieniem, ma się rozumieć, za każdym razem - no i potem do dzieła - ODPOWIADAĆ. P.S. Mnie ta wasza POLITYKA nie interesuje!!!!!!!!!


Proszę pomyśleć z oddechem,a później polemizować. Ja żadnego ataku na nikogo nie prowadzę a zwłaszcza na Panią. Zauważyłem na forum parę wpisów ludzi z obozu władzy, którzy za wszelką cenę stosują praktyki nikczemne w celu doprowadzenia do kłótni i ośmieszenia.
Tych prób było wiele a metody też niewybredne. Dlatego uznałem Pani "przepraszam za sformułowanie czepianie się piszących" za ich niekiedy różny poziom polonistyczny. To jest, uważam ważne ale na forum, chyba nie najważniejsze. Dlatego mój wpis w celu zwrócenia uwagi iż forum nie jest tylko dla ludzi wyizolowanych do pewnego poziomu intelektualnego. Jest to w interesie, nie tylko forum,ale również w interesie władz,by nie odizolować się od mieszkańców i wyborców jednocześnie. Polityka mnie również nie interesuje-mam lepsze hobby, ale niestety dziś prawie wszystko jest polityką i zbyt wiele zależy od posunięć politycznych. Jakość życia jest pochodną działań politycznych, więc siłą rzeczy Pani w niej nie w mniejszym stopniu ode mnie w niej uczestniczy.


Proszę pomyśleć z oddechem,a później polemizować. Ja żadnego ataku na nikogo nie prowadzę a zwłaszcza na Panią. Zauważyłem na forum parę wpisów ludzi z obozu władzy, którzy za wszelką cenę stosują praktyki nikczemne w celu doprowadzenia do kłótni i ośmieszenia.
Tych prób było wiele a metody też niewybredne. Dlatego uznałem Pani "przepraszam za sformułowanie czepianie się piszących" za ich niekiedy różny poziom polonistyczny. To jest, uważam ważne ale na forum, chyba nie najważniejsze. Dlatego mój wp... rozwiń
Avatar
Edzia / 3 września 2008 o 21:50
matematyk napisał:
forum jest dla wszystkich ludzi do wyrażania swoich poglądów, nie zaś tylko dla polonistów. Błędy nawet w druku zdarzają się każdemu.
Nasi panujący starają się za wszelką cenę rozbić forum różnymi metodami,boją się jakiejkolwiek krytyki,oni do tej pory różnymi metodami nie wykluczając zastraszenia, próbowali zatykać usta każdemu kto inaczej patrzył niż oni. Forum nie jest szkołą w której zdobywa się wiedzę z zakresu ortografii. Zadaniem forum jest wymiana opinii a także jakakolwiek informacja na temat działalności zwłaszcza władz.
Tak często głosujemy na niewłaściwych ludzi z jednego powodu, nie znamy ich naprawdę, nie wiemy jacy oni są.
Takich informacji nie przeczytamy w opolaninie. Tam są tylko kontrolowane chwalebne artykuły,jak wieki jest burmistrz jaki poliglota i jak on wszystko potrafi. Poczytność forum i opolanina daje nam oczywistą miarę i ocenę zapotrzebowania mieszkańców na taką wiedzę.


Oj, kochani, szwankuje bystrość umysłu "w obronie forum". Przecież mój wpis był tylko "ironią " (chociaż zgodną z zasadami ort.) do wpisu ;cyt.26.08.2008, 08:53 jabłko... a nie jabko ". A tu proszę, zaraz atak na mnie. Mam prośbę, proszę czytać UWAŻNIE każdy wpis, wziąć oddech i jeszcze raz go przeczytać - ze zrozumieniem, ma się rozumieć, za każdym razem - no i potem do dzieła - ODPOWIADAĆ. P.S. Mnie ta wasza POLITYKA nie interesuje!!!!!!!!!


Oj, kochani, szwankuje bystrość umysłu "w obronie forum". Przecież mój wpis był tylko "ironią " (chociaż zgodną z zasadami ort.) do wpisu ;cyt.26.08.2008, 08:53 jabłko... a nie jabko ". A tu proszę, zaraz atak na mnie. Mam prośbę, proszę czytać UWAŻNIE każdy wpis, wziąć oddech i jeszcze raz go przeczytać - ze zrozumieniem, ma się rozumieć, za każdym razem - no i potem do dzieła - ODPOWIADAĆ. P.S. Mnie ta wasza POLITYKA nie interesuje!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
matematyk / 3 września 2008 o 11:33
Edzia napisał:
Ani jedno, ani drugie, ot tak, pozostałość po kilkunastu latach pobytu w szkołach.


forum jest dla wszystkich ludzi do wyrażania swoich poglądów, nie zaś tylko dla polonistów. Błędy nawet w druku zdarzają się każdemu.
Nasi panujący starają się za wszelką cenę rozbić forum różnymi metodami,boją się jakiejkolwiek krytyki,oni do tej pory różnymi metodami nie wykluczając zastraszenia, próbowali zatykać usta każdemu kto inaczej patrzył niż oni. Forum nie jest szkołą w której zdobywa się wiedzę z zakresu ortografii. Zadaniem forum jest wymiana opinii a także jakakolwiek informacja na temat działalności zwłaszcza władz.
Tak często głosujemy na niewłaściwych ludzi z jednego powodu, nie znamy ich naprawdę, nie wiemy jacy oni są.
Takich informacji nie przeczytamy w opolaninie. Tam są tylko kontrolowane chwalebne artykuły,jak wieki jest burmistrz jaki poliglota i jak on wszystko potrafi. Poczytność forum i opolanina daje nam oczywistą miarę i ocenę zapotrzebowania mieszkańców na taką wiedzę.


forum jest dla wszystkich ludzi do wyrażania swoich poglądów, nie zaś tylko dla polonistów. Błędy nawet w druku zdarzają się każdemu.
Nasi panujący starają się za wszelką cenę rozbić forum różnymi metodami,boją się jakiejkolwiek krytyki,oni do tej pory różnymi metodami nie wykluczając zastraszenia, próbowali zatykać usta każdemu kto inaczej patrzył niż oni. Forum nie jest szkołą w której zdobywa się wiedzę z zakresu ortografii. Zadaniem forum jest wymiana opinii a także jakakolwiek informacja na temat działa... rozwiń
Avatar
Edzia / 2 września 2008 o 22:47
wykształcuno napisał:
ty kuro jesyś profesór z Opóla.


Ani jedno, ani drugie, ot tak, pozostałość po kilkunastu latach pobytu w szkołach.
Avatar
wykształcuno / 2 września 2008 o 20:59
Edzia napisał:
I jeszcze "nie oszukujmy się" a nie "nieoszukujmy się".


ty kuro jesyś profesór z Opóla.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2008 o 19:38
Rząd winien wprowadzić ustawę w zakresie minimalnych i maksymalnych cen skupu płodów rolnych. Wówczas można by egzekwować obowiązujące przepisy. Już najwyższy czas aby chronić nasze rolnictwo i naszych rolników.
Kiedy wreszcie skończy sie ten bałagan.
Dotychczas rolnicy są gorzej traktowani od chłopa pańszczyźnianego. Nie mają za co się leczyć, za co kształcić dzieci, a w niejednej rodzinie 1 kredyt zastępuje drugi.
Błagam pomóżcie rolnikom , przecież to jest liczna grupa społeczna, prawie połowa naszego społeczeństwa.
Rząd winien wprowadzić ustawę w zakresie minimalnych i maksymalnych cen skupu płodów rolnych. Wówczas można by egzekwować obowiązujące przepisy. Już najwyższy czas aby chronić nasze rolnictwo i naszych rolników.
Kiedy wreszcie skończy sie ten bałagan.
Dotychczas rolnicy są gorzej traktowani od chłopa pańszczyźnianego. Nie mają za co się leczyć, za co kształcić dzieci, a w niejednej rodzinie 1 kredyt zastępuje drugi.
Błagam pomóżcie rolnikom , przecież to jest liczna grupa społeczna, prawie połowa naszego społeczeństwa. rozwiń
Avatar
Edzia / 26 sierpnia 2008 o 15:07
Gość napisał:
jabłko... a nie jabko


I jeszcze "nie oszukujmy się" a nie "nieoszukujmy się".
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2008 o 08:53
jabłko... a nie jabko
Avatar
AVE / 25 sierpnia 2008 o 22:37
NIE MA SZANS NA ZWIEKSZENIE CENY!!! NIE MIEJMY DO NIKOGO PRETENSJI TYLKO DO NASZEGO RZĄDU KTÓRY POZWOLIŁ ABY JABKO CHINSKIE WESZŁO NA NASZ RYNEK!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZA NASZĄ ZACHODNIĄ GRANICĄ JABKO Z CHIN JEST ZAKAZANE!!!
NIEOSZUKUJMY SIE ALE PROTESTY NIC NIE ZDOŁAJĄ... JEZELI NIE ZABLOKUJEMY JABKA Z CHIN!!
Avatar
matematyk / 3 września 2008 o 23:06
Edzia napisał:
Oj, kochani, szwankuje bystrość umysłu "w obronie forum". Przecież mój wpis był tylko "ironią " (chociaż zgodną z zasadami ort.) do wpisu ;cyt.26.08.2008, 08:53 jabłko... a nie jabko ". A tu proszę, zaraz atak na mnie. Mam prośbę, proszę czytać UWAŻNIE każdy wpis, wziąć oddech i jeszcze raz go przeczytać - ze zrozumieniem, ma się rozumieć, za każdym razem - no i potem do dzieła - ODPOWIADAĆ. P.S. Mnie ta wasza POLITYKA nie interesuje!!!!!!!!!


Proszę pomyśleć z oddechem,a później polemizować. Ja żadnego ataku na nikogo nie prowadzę a zwłaszcza na Panią. Zauważyłem na forum parę wpisów ludzi z obozu władzy, którzy za wszelką cenę stosują praktyki nikczemne w celu doprowadzenia do kłótni i ośmieszenia.
Tych prób było wiele a metody też niewybredne. Dlatego uznałem Pani "przepraszam za sformułowanie czepianie się piszących" za ich niekiedy różny poziom polonistyczny. To jest, uważam ważne ale na forum, chyba nie najważniejsze. Dlatego mój wpis w celu zwrócenia uwagi iż forum nie jest tylko dla ludzi wyizolowanych do pewnego poziomu intelektualnego. Jest to w interesie, nie tylko forum,ale również w interesie władz,by nie odizolować się od mieszkańców i wyborców jednocześnie. Polityka mnie również nie interesuje-mam lepsze hobby, ale niestety dziś prawie wszystko jest polityką i zbyt wiele zależy od posunięć politycznych. Jakość życia jest pochodną działań politycznych, więc siłą rzeczy Pani w niej nie w mniejszym stopniu ode mnie w niej uczestniczy.


Proszę pomyśleć z oddechem,a później polemizować. Ja żadnego ataku na nikogo nie prowadzę a zwłaszcza na Panią. Zauważyłem na forum parę wpisów ludzi z obozu władzy, którzy za wszelką cenę stosują praktyki nikczemne w celu doprowadzenia do kłótni i ośmieszenia.
Tych prób było wiele a metody też niewybredne. Dlatego uznałem Pani "przepraszam za sformułowanie czepianie się piszących" za ich niekiedy różny poziom polonistyczny. To jest, uważam ważne ale na forum, chyba nie najważniejsze. Dlatego mój wp... rozwiń
Avatar
Edzia / 3 września 2008 o 21:50
matematyk napisał:
forum jest dla wszystkich ludzi do wyrażania swoich poglądów, nie zaś tylko dla polonistów. Błędy nawet w druku zdarzają się każdemu.
Nasi panujący starają się za wszelką cenę rozbić forum różnymi metodami,boją się jakiejkolwiek krytyki,oni do tej pory różnymi metodami nie wykluczając zastraszenia, próbowali zatykać usta każdemu kto inaczej patrzył niż oni. Forum nie jest szkołą w której zdobywa się wiedzę z zakresu ortografii. Zadaniem forum jest wymiana opinii a także jakakolwiek informacja na temat działalności zwłaszcza władz.
Tak często głosujemy na niewłaściwych ludzi z jednego powodu, nie znamy ich naprawdę, nie wiemy jacy oni są.
Takich informacji nie przeczytamy w opolaninie. Tam są tylko kontrolowane chwalebne artykuły,jak wieki jest burmistrz jaki poliglota i jak on wszystko potrafi. Poczytność forum i opolanina daje nam oczywistą miarę i ocenę zapotrzebowania mieszkańców na taką wiedzę.


Oj, kochani, szwankuje bystrość umysłu "w obronie forum". Przecież mój wpis był tylko "ironią " (chociaż zgodną z zasadami ort.) do wpisu ;cyt.26.08.2008, 08:53 jabłko... a nie jabko ". A tu proszę, zaraz atak na mnie. Mam prośbę, proszę czytać UWAŻNIE każdy wpis, wziąć oddech i jeszcze raz go przeczytać - ze zrozumieniem, ma się rozumieć, za każdym razem - no i potem do dzieła - ODPOWIADAĆ. P.S. Mnie ta wasza POLITYKA nie interesuje!!!!!!!!!


Oj, kochani, szwankuje bystrość umysłu "w obronie forum". Przecież mój wpis był tylko "ironią " (chociaż zgodną z zasadami ort.) do wpisu ;cyt.26.08.2008, 08:53 jabłko... a nie jabko ". A tu proszę, zaraz atak na mnie. Mam prośbę, proszę czytać UWAŻNIE każdy wpis, wziąć oddech i jeszcze raz go przeczytać - ze zrozumieniem, ma się rozumieć, za każdym razem - no i potem do dzieła - ODPOWIADAĆ. P.S. Mnie ta wasza POLITYKA nie interesuje!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
matematyk / 3 września 2008 o 11:33
Edzia napisał:
Ani jedno, ani drugie, ot tak, pozostałość po kilkunastu latach pobytu w szkołach.


forum jest dla wszystkich ludzi do wyrażania swoich poglądów, nie zaś tylko dla polonistów. Błędy nawet w druku zdarzają się każdemu.
Nasi panujący starają się za wszelką cenę rozbić forum różnymi metodami,boją się jakiejkolwiek krytyki,oni do tej pory różnymi metodami nie wykluczając zastraszenia, próbowali zatykać usta każdemu kto inaczej patrzył niż oni. Forum nie jest szkołą w której zdobywa się wiedzę z zakresu ortografii. Zadaniem forum jest wymiana opinii a także jakakolwiek informacja na temat działalności zwłaszcza władz.
Tak często głosujemy na niewłaściwych ludzi z jednego powodu, nie znamy ich naprawdę, nie wiemy jacy oni są.
Takich informacji nie przeczytamy w opolaninie. Tam są tylko kontrolowane chwalebne artykuły,jak wieki jest burmistrz jaki poliglota i jak on wszystko potrafi. Poczytność forum i opolanina daje nam oczywistą miarę i ocenę zapotrzebowania mieszkańców na taką wiedzę.


forum jest dla wszystkich ludzi do wyrażania swoich poglądów, nie zaś tylko dla polonistów. Błędy nawet w druku zdarzają się każdemu.
Nasi panujący starają się za wszelką cenę rozbić forum różnymi metodami,boją się jakiejkolwiek krytyki,oni do tej pory różnymi metodami nie wykluczając zastraszenia, próbowali zatykać usta każdemu kto inaczej patrzył niż oni. Forum nie jest szkołą w której zdobywa się wiedzę z zakresu ortografii. Zadaniem forum jest wymiana opinii a także jakakolwiek informacja na temat działa... rozwiń
Avatar
Edzia / 2 września 2008 o 22:47
wykształcuno napisał:
ty kuro jesyś profesór z Opóla.


Ani jedno, ani drugie, ot tak, pozostałość po kilkunastu latach pobytu w szkołach.
Avatar
wykształcuno / 2 września 2008 o 20:59
Edzia napisał:
I jeszcze "nie oszukujmy się" a nie "nieoszukujmy się".


ty kuro jesyś profesór z Opóla.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2008 o 19:38
Rząd winien wprowadzić ustawę w zakresie minimalnych i maksymalnych cen skupu płodów rolnych. Wówczas można by egzekwować obowiązujące przepisy. Już najwyższy czas aby chronić nasze rolnictwo i naszych rolników.
Kiedy wreszcie skończy sie ten bałagan.
Dotychczas rolnicy są gorzej traktowani od chłopa pańszczyźnianego. Nie mają za co się leczyć, za co kształcić dzieci, a w niejednej rodzinie 1 kredyt zastępuje drugi.
Błagam pomóżcie rolnikom , przecież to jest liczna grupa społeczna, prawie połowa naszego społeczeństwa.
Rząd winien wprowadzić ustawę w zakresie minimalnych i maksymalnych cen skupu płodów rolnych. Wówczas można by egzekwować obowiązujące przepisy. Już najwyższy czas aby chronić nasze rolnictwo i naszych rolników.
Kiedy wreszcie skończy sie ten bałagan.
Dotychczas rolnicy są gorzej traktowani od chłopa pańszczyźnianego. Nie mają za co się leczyć, za co kształcić dzieci, a w niejednej rodzinie 1 kredyt zastępuje drugi.
Błagam pomóżcie rolnikom , przecież to jest liczna grupa społeczna, prawie połowa naszego społeczeństwa. rozwiń
Avatar
Edzia / 26 sierpnia 2008 o 15:07
Gość napisał:
jabłko... a nie jabko


I jeszcze "nie oszukujmy się" a nie "nieoszukujmy się".
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2008 o 08:53
jabłko... a nie jabko
Avatar
AVE / 25 sierpnia 2008 o 22:37
NIE MA SZANS NA ZWIEKSZENIE CENY!!! NIE MIEJMY DO NIKOGO PRETENSJI TYLKO DO NASZEGO RZĄDU KTÓRY POZWOLIŁ ABY JABKO CHINSKIE WESZŁO NA NASZ RYNEK!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZA NASZĄ ZACHODNIĄ GRANICĄ JABKO Z CHIN JEST ZAKAZANE!!!
NIEOSZUKUJMY SIE ALE PROTESTY NIC NIE ZDOŁAJĄ... JEZELI NIE ZABLOKUJEMY JABKA Z CHIN!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 26

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!