Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 marca 2010 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Samoloty z piłkarzami na Euro 2012 wylądują w Dęblinie

0 14 A A

Puławy, Nałęczów i Kazimierz są coraz bliżej przyznania statusu centrum pobytu sportowców podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Wizytujący w środę te miasta przedstawiciele spółki Euro 2012 przyznali im wysokie noty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dużo się tu dzieje i widać ogromny zapał – powiedział nam Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, który stał na czele delegacji. – Oglądaliśmy budowany stadion w Puławach. Zapowiada się imponująco. Hotel Król Kazimierz to klasa europejska. Myślę, że na niejednych mistrzostwach świata czy Europy drużyny nie spały w takich warunkach. Nałęczów sam w sobie jest atrakcją.

O przyznanie statusu centrum pobytowego dla piłkarzy Puławy, Nałęczów i Kazimierz starają się od blisko 2 lat. Jego uzyskanie oznacza, że mogłyby tam zamieszkać drużyny biorące udział w finałach Euro 2012.

– To była kolejna kontrola. Sądzę, że pokazaliśmy się z jak najlepszej strony – komentuje Janusz Grobel, prezydent Puław. – Mamy zapewnienie przyjęcia samolotów z piłkarzami i kibicami w Dęblinie, bardzo dobrą bazę sportową i piękne zaplecze hotelowo-rekreacyjne.

– Naszym sztandarowym obiektem jest hotel Król Kazimierz z salą konferencyjną, SPA, odnową biologiczną i klubem, gdzie można spędzić wolny czas – ocenia Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Zresztą, baza ulega poprawie, są budowane kolejne pensjonaty, więc liczba miejsc noclegowych na bardzo dobrym poziomie się zwiększy.

W Kazimierzu liczą nie tylko na piłkarzy, ale też kibiców czy dziennikarzy. – Chcemy pokazać im nasze zabytki, przyrodę – dodaje Dunia. I twierdzi, że po wczorajszej wizycie można mieć duże powody do optymizmu.

Pozostaje jeszcze sprawa dróg łączących Puławy, Kazimierz i Nałęczów. – Do tego mam największe zastrzeżenia. Musicie coś z tym zrobić – nie ukrywa Listkiewicz.

To zadanie dla władz województwa. – Oczywiście, że się z tym uporamy – deklaruje Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Do 2011 roku zmodernizujemy drogę w Bochotnicy i odcinek z Markuszowa do Nałęczowa.

Samorządowcy liczą, że nie skończy się na obietnicach. – Nasz pomysł i Uzdrowiska doskonale promuje nie tylko nasz miniregion, ale też całą Lubelszczyznę. Sądzę, że władze województwa powinny nas wspierać tak, byśmy mieli szansę przyjąć jedną z drużyn Euro 2012 – podkreśla prezydent Grobel.

Mieszkańcy cieszą się z wysokich ocen podczas wczorajszej wizyty. – To bardzo dobra informacja, kolejni goście i reklama w świat – uważa Ryszard Zdonek z kazimierskiego Domu Architekta.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 5 marca 2010 o 00:31
KOLOE4 napisał:
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców rozwiń
Avatar
Menda / 4 marca 2010 o 10:22
"............w Dęblinie "bo do świdnickiego nie będzie dróg dojazdowych .PO drugie pilot to nie ptak i bez POmocy,sam nie siądzie chyba,że na gałęziach sąsiadującego lasku.Fachowców do obsługi nawigacyjnej samolotów nie ma a rodzinki lubelskich możów co najwyżej GPS-em w swoich
Oktawiach potrafią się POsługiwać (i to jak jeżdżą po Lublinie).
Avatar
haryski / 4 marca 2010 o 10:14
Toprawda najwiecej zyskaja miasta ktore sa gospodarzami tak jak pisza internauci komentarze nr 10 i 11 trafnie opisaly ale malutkim sukcesem byla by baza Pulaw -Naleczowa -Kazimierza oraz budowa dobrej drogi do tych miast
Avatar
syk / 4 marca 2010 o 09:23
Na Euro 2012 skorzystają tylko miasta goszczące uefowiczowe drużyny. Prtzykład: S19 ni ma. Bedzie: Wrocław - Poznań. Ni ma jak do wuwu do multipleksu dojechać gdyż musimy się cieszyć że w Poznaniu i Gdańsku będą mieli duże stadiony, na których utrzymanie będziemy płacić my wszyscy. Tak, tak. Pan i Pani też. A my dalej sobie gdybajmy o tunelu pod Racławickimi. A jak już go zbudujemy za lubelskie nie państwowe pieniądze to czy ktoś będzie się kazał z tego cieszyć mieszkańcom Poznania tak jak nam się każą cieszyć ze stadionu u Schetyny???????????
Avatar
KOLOE4 / 4 marca 2010 o 09:02
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!
Avatar
rafał / 4 marca 2010 o 08:22
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku
Jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zamilcz. Odległość lotniska do bazy noclegowej reprezentacji nie może przekraczać określonej liczby kilometrów. A z Puław jest dwa razy bliżej do Dęblina niż do Świdnika.
Avatar
nick / 4 marca 2010 o 08:21
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku


Zgadza się. I wcale nie pomyliłeś się w dacie
Avatar
Borys / 4 marca 2010 o 06:56
kto zmodernizuje drogę Markuszów Nałęczów. Przecież to zdewastowany odcinek ponad 11 km. Kaktus mi wyrośnie jak poprawią drogę. A zresztą sam Nałęczów za obecnej władzy stał się mniej atrakcyjny. Tylko przy wejściu do parku zlikwidowano handel w obskurnych budach, oprócz jednej która się ostała. Ale sprawa to podejrzana, może to ktoś bliski władzy? Niezatapialny!
Avatar
haryski / 3 marca 2010 o 23:10
Wszystkie sily na EURO 2012 tak aby Lubelszczyzna goscila druzyny t/z TROJKAT Pulawy -kazimierz -Naleczow -wlodarze wykorzystac ta okazje .
Avatar
Lublin ESK 2016 / 3 marca 2010 o 23:04
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku
Avatar
~gosc~ / 5 marca 2010 o 00:31
KOLOE4 napisał:
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców rozwiń
Avatar
Menda / 4 marca 2010 o 10:22
"............w Dęblinie "bo do świdnickiego nie będzie dróg dojazdowych .PO drugie pilot to nie ptak i bez POmocy,sam nie siądzie chyba,że na gałęziach sąsiadującego lasku.Fachowców do obsługi nawigacyjnej samolotów nie ma a rodzinki lubelskich możów co najwyżej GPS-em w swoich
Oktawiach potrafią się POsługiwać (i to jak jeżdżą po Lublinie).
Avatar
haryski / 4 marca 2010 o 10:14
Toprawda najwiecej zyskaja miasta ktore sa gospodarzami tak jak pisza internauci komentarze nr 10 i 11 trafnie opisaly ale malutkim sukcesem byla by baza Pulaw -Naleczowa -Kazimierza oraz budowa dobrej drogi do tych miast
Avatar
syk / 4 marca 2010 o 09:23
Na Euro 2012 skorzystają tylko miasta goszczące uefowiczowe drużyny. Prtzykład: S19 ni ma. Bedzie: Wrocław - Poznań. Ni ma jak do wuwu do multipleksu dojechać gdyż musimy się cieszyć że w Poznaniu i Gdańsku będą mieli duże stadiony, na których utrzymanie będziemy płacić my wszyscy. Tak, tak. Pan i Pani też. A my dalej sobie gdybajmy o tunelu pod Racławickimi. A jak już go zbudujemy za lubelskie nie państwowe pieniądze to czy ktoś będzie się kazał z tego cieszyć mieszkańcom Poznania tak jak nam się każą cieszyć ze stadionu u Schetyny???????????
Avatar
KOLOE4 / 4 marca 2010 o 09:02
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!
Avatar
rafał / 4 marca 2010 o 08:22
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku
Jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zamilcz. Odległość lotniska do bazy noclegowej reprezentacji nie może przekraczać określonej liczby kilometrów. A z Puław jest dwa razy bliżej do Dęblina niż do Świdnika.
Avatar
nick / 4 marca 2010 o 08:21
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku


Zgadza się. I wcale nie pomyliłeś się w dacie
Avatar
Borys / 4 marca 2010 o 06:56
kto zmodernizuje drogę Markuszów Nałęczów. Przecież to zdewastowany odcinek ponad 11 km. Kaktus mi wyrośnie jak poprawią drogę. A zresztą sam Nałęczów za obecnej władzy stał się mniej atrakcyjny. Tylko przy wejściu do parku zlikwidowano handel w obskurnych budach, oprócz jednej która się ostała. Ale sprawa to podejrzana, może to ktoś bliski władzy? Niezatapialny!
Avatar
haryski / 3 marca 2010 o 23:10
Wszystkie sily na EURO 2012 tak aby Lubelszczyzna goscila druzyny t/z TROJKAT Pulawy -kazimierz -Naleczow -wlodarze wykorzystac ta okazje .
Avatar
Lublin ESK 2016 / 3 marca 2010 o 23:04
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 0 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 0 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 2 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 2

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 6 16

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 15

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj