Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 września 2008 r.
20:53
Edytuj ten wpis

Samorządowcy przed sądem

0 27 A A

Już jutro przed sądem w Opolu Lubelskim staną m.in. Starosta opolski i skarbniczka powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przed sądem będzie odpowiadać także członek Zarządu Powiatu oraz były dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Wszyscy zostali oskarżeni przez Prokuraturę Rejonową w Łukowie o przekroczenie swoich uprawnień. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia.

To po naszej publikacji prokuratura zajęła się samorządowcami. W czerwcu ubiegłego roku napisaliśmy, że starosta Zenon R., członek Zarządu Powiatu Andrzej R. (PSL) oraz skarbniczka powiatu Krystyna S. wykorzystywali pracowników Zarządu Dróg Powiatowych do robót na swoich prywatnych działkach. Nie tylko w godzinach pracy, ale również w wolne soboty. Działo się to za przyzwoleniem Mariana K., byłego dyrektora ZDP.
Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim nie chciała rozstrzygać, czy wszcząć śledztwo w tej sprawie. Dlatego trafiła ona do Łukowa. Po trwającym prawie rok dochodzeniu samorządowcom postawiono zarzuty. Zdaniem śledczych, starosta, członek zarządu i skarbnik kilkakrotnie nakłaniali dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, by skierował pracowników do robót na ich prywatnych posesjach. Dyrektor się zgadzał i - twierdzi prokuratura - członkowie władz powiatu opolskiego osiągnęli dzięki temu korzyść majątkową. Za takie przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych grozi kara więzienia do lat 10.

Jutro sąd wysłucha świadków. - Oby sąd uznał nasze racje i krzywdy - mówi jeden z drogowców, świadek w sprawie.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 9 października 2008 o 21:23
A może Radziejewskiemu będąc kierowcą zawsze się udawało bo odpalał sprzęt i już go nie było? A tu z budowy nie miał gdzie nawiać? Mógł się schować żonie pod spódnicę
Avatar
LOST / 29 września 2008 o 09:22
ZDP napisał:
Jak Radziejewski mógł pracować 18 lat w Zarządzie Dróg skoro Zarząd powołano 10 lat temu? A czy przypadkiem ten facet nie został zwolniony za to że pracował na budowie na czarno podczas gdy miał zwolnienie lekarskie? TO była ta Nienaganna praca?



Przed Zarządem Dróg nie było żadnej jednostki zajmującej się drogami.
Przed 10 latami Kojtych, Mika, Watras, Radziejewski i inni nie byli drogowcami.
Świat rozpoczął się 10 lat temu.

Kiedy i gdzie się urodziłeś durniu? Hehe.

OTO JEST OTOCZENIE RODZIKA. ON TAM KRÓLEM, ON TAM PAN.



Przed Zarządem Dróg nie było żadnej jednostki zajmującej się drogami.
Przed 10 latami Kojtych, Mika, Watras, Radziejewski i inni nie byli drogowcami.
Świat rozpoczął się 10 lat temu.

Kiedy i gdzie się urodziłeś durniu? Hehe.

OTO JEST OTOCZENIE RODZIKA. ON TAM KRÓLEM, ON TAM PAN. rozwiń
Avatar
ZDP / 28 września 2008 o 22:16
Jak Radziejewski mógł pracować 18 lat w Zarządzie Dróg skoro Zarząd powołano 10 lat temu? A czy przypadkiem ten facet nie został zwolniony za to że pracował na budowie na czarno podczas gdy miał zwolnienie lekarskie? TO była ta Nienaganna praca?
Avatar
dalej goszczą / 23 września 2008 o 21:04
mieszkaniec napisał:
Mają kaca. Gościli się. Gdzie? O ironio !!! Zdaje się w szkole był poczatek !!!, u myśliwych dalszy ciąg . Należy sprawdzić karty drogowe kierowców ze starostwa. o której godzinie kończyli pracę i jakie robili trasy?


Teraz goszczą się u chęcia w knajpie. Honorowy wódz spotkań lechosław, drugi darek, piotruś i jescze paru ale tym razem chyba bez zenka.
Avatar
mieszkaniec / 22 września 2008 o 11:31
i co napisał:
Uciszyli się obrońcy. Wygląda na to ,że obrońcy nie potrafią inaczej polemizować jak tylko pomawiać i ubliżać.


Mają kaca. Gościli się. Gdzie? O ironio !!! Zdaje się w szkole był poczatek !!!, u myśliwych dalszy ciąg . Należy sprawdzić karty drogowe kierowców ze starostwa. o której godzinie kończyli pracę i jakie robili trasy?
Avatar
tak postępują / 22 września 2008 o 10:43
ślubowania.
Odczytał treść ślubowania: “ Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej,
ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na
względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.
Radni wyczytywani kolejno z listy obecności z imienia i nazwiska wypowiadali słowo
“Ślubuję” lub “Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”. Ślubowanie złożyli wszyscy radni obecni
na sali obrad w liczbie 15.

Pod rozwagę!!!!!!!!!
Avatar
i co / 22 września 2008 o 10:10
Uciszyli się obrońcy. Wygląda na to ,że obrońcy nie potrafią inaczej polemizować jak tylko pomawiać i ubliżać.
Avatar
równy / 19 września 2008 o 20:46
Nie ma obrońców dla ludzi spoza władzy, nikt nie broni mieszkańców Ożarowa. Oni są gorzej traktowani. Dlaczego? Nie mają wody do picia,przyzwoitej drogi, chociaż sprezentowali im nasze władze ścieki za darmo.Władze zatruły im wodę w studniach i do niczego się nie poczuwają!
Oni są gorsi od łajdaka starosty?,gorsi od obłudnika burmistrza?
Avatar
co to znaczy / 19 września 2008 o 19:22
~xxxx~ napisał:
Czytając nie które wypowiedzi od razu widać , że piszą tu ludzie bawiący się w politykę i wrogowie polityczni p. Starosty. Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu z was, jeżeli będziecie ciekawą osobą i dobrym materiałem do artykułu. Osoby publiczne często spotykają przykrości, jeżeli mają odmienne zdanie niż agresor lub odmówią pozytywnego załatwienia sprawy.
Ludzie nie będący politykami podziwiają p. starostę i życzą mu jak najlepiej. Aby wszyscy we władzach samorządowych byli tacy jak on.


co za nowa filozofia przestępcza władz opolskich, jak mam rozumieć "przydarzyć się może", czyż dobrze rozumiem zabójcy wielokrotnemu przydarzyć się może, kryminaliście przydarzyć się może. Wykorzystywał pracowników to fakt, zresztą nie tylko on również rozwód, sołdek, i nie tylko jak wiecie.
Przydarzyć się może kur...ie że wpadnie. Przydarzyło się stalinowi wymordować 100mln ludzi, hitlerowi trochę mniej.
Ty miernoto urzędnicza służalcza nie ośmieszaj do reszty i tak skorumpowanych oszustów ze starostwa i dobrze wiesz,że z gminy to samo.
Jak możesz bronić tych łobuzów dobrze wiesz jak niszczyli i niszczą ludzi uczciwych tylko za to ,że im dup nie liżą.
Problem właśnie opola polega na takich jak ty ludziach liżących zadki. Wstyd za ciebi i tobie podobnych. Gdyby te łotry mieli trochę honoru to zdecydowanie odcięli by się od takich jak ty, ale jest inaczej dlatego jest tak źle.
czyż dobrze rozumiem zabójcy wielokrotnemu przydarzyć się może, kryminaliście przydarzyć się może. Wykorzystywał pracowników to fakt, zresztą nie tylko on również rozwód, sołdek, i nie tylko jak wiecie.
Przydarzyć się może kur...ie że wpadnie. Przydarzyło się stalinowi wymordować 100mln ludzi, hitlerowi trochę mniej.
Ty miernoto urzędnicza służalcza nie ośmieszaj do reszty i tak skorumpowanych oszustów ze starostwa i dobrze wiesz,że z gminy to samo.
Jak możesz bronić tych łobuzów dobrze wiesz jak niszczyli i niszczą ludzi... rozwiń
Avatar
li-do / 19 września 2008 o 18:02
~xxxx~ napisał:
Czytając nie które wypowiedzi od razu widać , że piszą tu ludzie bawiący się w politykę i wrogowie polityczni p. Starosty. Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu z was, jeżeli będziecie ciekawą osobą i dobrym materiałem do artykułu. Osoby publiczne często spotykają przykrości, jeżeli mają odmienne zdanie niż agresor lub odmówią pozytywnego załatwienia sprawy.
Ludzie nie będący politykami podziwiają p. starostę i życzą mu jak najlepiej. Aby wszyscy we władzach samorządowych byli tacy jak on.

Zenon R. idzie na dno szamba. Miejmy nadzieję, że razem z nim na dno pójdą także takie osoby jak ta, która zamieściła powyższy wpis ( obrońca przestępczego układu).
zamieściła powyższy wpis ( obrońca przestępczego układu). rozwiń
Avatar
~gość~ / 9 października 2008 o 21:23
A może Radziejewskiemu będąc kierowcą zawsze się udawało bo odpalał sprzęt i już go nie było? A tu z budowy nie miał gdzie nawiać? Mógł się schować żonie pod spódnicę
Avatar
LOST / 29 września 2008 o 09:22
ZDP napisał:
Jak Radziejewski mógł pracować 18 lat w Zarządzie Dróg skoro Zarząd powołano 10 lat temu? A czy przypadkiem ten facet nie został zwolniony za to że pracował na budowie na czarno podczas gdy miał zwolnienie lekarskie? TO była ta Nienaganna praca?



Przed Zarządem Dróg nie było żadnej jednostki zajmującej się drogami.
Przed 10 latami Kojtych, Mika, Watras, Radziejewski i inni nie byli drogowcami.
Świat rozpoczął się 10 lat temu.

Kiedy i gdzie się urodziłeś durniu? Hehe.

OTO JEST OTOCZENIE RODZIKA. ON TAM KRÓLEM, ON TAM PAN.



Przed Zarządem Dróg nie było żadnej jednostki zajmującej się drogami.
Przed 10 latami Kojtych, Mika, Watras, Radziejewski i inni nie byli drogowcami.
Świat rozpoczął się 10 lat temu.

Kiedy i gdzie się urodziłeś durniu? Hehe.

OTO JEST OTOCZENIE RODZIKA. ON TAM KRÓLEM, ON TAM PAN. rozwiń
Avatar
ZDP / 28 września 2008 o 22:16
Jak Radziejewski mógł pracować 18 lat w Zarządzie Dróg skoro Zarząd powołano 10 lat temu? A czy przypadkiem ten facet nie został zwolniony za to że pracował na budowie na czarno podczas gdy miał zwolnienie lekarskie? TO była ta Nienaganna praca?
Avatar
dalej goszczą / 23 września 2008 o 21:04
mieszkaniec napisał:
Mają kaca. Gościli się. Gdzie? O ironio !!! Zdaje się w szkole był poczatek !!!, u myśliwych dalszy ciąg . Należy sprawdzić karty drogowe kierowców ze starostwa. o której godzinie kończyli pracę i jakie robili trasy?


Teraz goszczą się u chęcia w knajpie. Honorowy wódz spotkań lechosław, drugi darek, piotruś i jescze paru ale tym razem chyba bez zenka.
Avatar
mieszkaniec / 22 września 2008 o 11:31
i co napisał:
Uciszyli się obrońcy. Wygląda na to ,że obrońcy nie potrafią inaczej polemizować jak tylko pomawiać i ubliżać.


Mają kaca. Gościli się. Gdzie? O ironio !!! Zdaje się w szkole był poczatek !!!, u myśliwych dalszy ciąg . Należy sprawdzić karty drogowe kierowców ze starostwa. o której godzinie kończyli pracę i jakie robili trasy?
Avatar
tak postępują / 22 września 2008 o 10:43
ślubowania.
Odczytał treść ślubowania: “ Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej,
ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na
względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.
Radni wyczytywani kolejno z listy obecności z imienia i nazwiska wypowiadali słowo
“Ślubuję” lub “Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”. Ślubowanie złożyli wszyscy radni obecni
na sali obrad w liczbie 15.

Pod rozwagę!!!!!!!!!
Avatar
i co / 22 września 2008 o 10:10
Uciszyli się obrońcy. Wygląda na to ,że obrońcy nie potrafią inaczej polemizować jak tylko pomawiać i ubliżać.
Avatar
równy / 19 września 2008 o 20:46
Nie ma obrońców dla ludzi spoza władzy, nikt nie broni mieszkańców Ożarowa. Oni są gorzej traktowani. Dlaczego? Nie mają wody do picia,przyzwoitej drogi, chociaż sprezentowali im nasze władze ścieki za darmo.Władze zatruły im wodę w studniach i do niczego się nie poczuwają!
Oni są gorsi od łajdaka starosty?,gorsi od obłudnika burmistrza?
Avatar
co to znaczy / 19 września 2008 o 19:22
~xxxx~ napisał:
Czytając nie które wypowiedzi od razu widać , że piszą tu ludzie bawiący się w politykę i wrogowie polityczni p. Starosty. Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu z was, jeżeli będziecie ciekawą osobą i dobrym materiałem do artykułu. Osoby publiczne często spotykają przykrości, jeżeli mają odmienne zdanie niż agresor lub odmówią pozytywnego załatwienia sprawy.
Ludzie nie będący politykami podziwiają p. starostę i życzą mu jak najlepiej. Aby wszyscy we władzach samorządowych byli tacy jak on.


co za nowa filozofia przestępcza władz opolskich, jak mam rozumieć "przydarzyć się może", czyż dobrze rozumiem zabójcy wielokrotnemu przydarzyć się może, kryminaliście przydarzyć się może. Wykorzystywał pracowników to fakt, zresztą nie tylko on również rozwód, sołdek, i nie tylko jak wiecie.
Przydarzyć się może kur...ie że wpadnie. Przydarzyło się stalinowi wymordować 100mln ludzi, hitlerowi trochę mniej.
Ty miernoto urzędnicza służalcza nie ośmieszaj do reszty i tak skorumpowanych oszustów ze starostwa i dobrze wiesz,że z gminy to samo.
Jak możesz bronić tych łobuzów dobrze wiesz jak niszczyli i niszczą ludzi uczciwych tylko za to ,że im dup nie liżą.
Problem właśnie opola polega na takich jak ty ludziach liżących zadki. Wstyd za ciebi i tobie podobnych. Gdyby te łotry mieli trochę honoru to zdecydowanie odcięli by się od takich jak ty, ale jest inaczej dlatego jest tak źle.
czyż dobrze rozumiem zabójcy wielokrotnemu przydarzyć się może, kryminaliście przydarzyć się może. Wykorzystywał pracowników to fakt, zresztą nie tylko on również rozwód, sołdek, i nie tylko jak wiecie.
Przydarzyć się może kur...ie że wpadnie. Przydarzyło się stalinowi wymordować 100mln ludzi, hitlerowi trochę mniej.
Ty miernoto urzędnicza służalcza nie ośmieszaj do reszty i tak skorumpowanych oszustów ze starostwa i dobrze wiesz,że z gminy to samo.
Jak możesz bronić tych łobuzów dobrze wiesz jak niszczyli i niszczą ludzi... rozwiń
Avatar
li-do / 19 września 2008 o 18:02
~xxxx~ napisał:
Czytając nie które wypowiedzi od razu widać , że piszą tu ludzie bawiący się w politykę i wrogowie polityczni p. Starosty. Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu z was, jeżeli będziecie ciekawą osobą i dobrym materiałem do artykułu. Osoby publiczne często spotykają przykrości, jeżeli mają odmienne zdanie niż agresor lub odmówią pozytywnego załatwienia sprawy.
Ludzie nie będący politykami podziwiają p. starostę i życzą mu jak najlepiej. Aby wszyscy we władzach samorządowych byli tacy jak on.

Zenon R. idzie na dno szamba. Miejmy nadzieję, że razem z nim na dno pójdą także takie osoby jak ta, która zamieściła powyższy wpis ( obrońca przestępczego układu).
zamieściła powyższy wpis ( obrońca przestępczego układu). rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!