czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Samotna matka z Rudki Kozłowieckiej: Alimenty dostaję za późno

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2010, 20:51
Autor: Paweł Puzio

Anna Szymczak z Rudki Kozłowieckiej skarży się na pracowników gminy Niemce. Mimo jej licznych próśb, co miesiąc alimenty są jej wypłacane dopiero ostatniego dnia. - Wypłaty realizujemy w terminie – bronią się urzędnicy.

Anna Szymczak samotnie wychowuje dziecko chore na alergię. Mimo, że ma orzeczony wyrok sądowy, to były mąż nie płaci alimentów. Świadczenia są realizowane przez gminę Niemce z ramach Funduszu Alimentacyjnego. Wypłatą pieniędzy zajmuje się gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, od 25 do 30 każdego miesiąca.

– Co miesiąc proszę urzędników, aby szybko, najlepiej już 25 przelali mi pieniądze na konto. Potrzebuję ich na leki dla córki oraz spłatę kredytu za nowe okna. I nic. Pieniądze zawsze przychodzą pod sam koniec miesiąca. A ja nie mam na leki i muszę płacić po 15 złotych karnych odsetek za spóźnione raty – opowiada Anna Szymczak z Rudki Kozłowieckiej.

Tymczasem urząd nie widzi żadnego problemu. – Pieniądze na świadczenia alimentacyjne dostajemy z Lublina zawsze około 25 każdego miesiąca. Zanim zlecimy przelewy w banku, to mija dwa, trzy dni. Więc środki wpływają na konta naszych podopiecznych pod koniec miesiąca – tłumaczy Stefan Czyżyk, wójt gminy.

Anna Szymczak procedury rozumie, prosi jednak o wyrozumiałość. – Przecież nie jesteśmy tylko numerami statystycznymi. Mamy swoje potrzeby i prawa. To, że musimy korzystać z pomocy gminy, nie znaczy, że jesteśmy obywatelami drugiej kategorii. Na pytanie jak mam wytłumaczyć dziecku, że nie mam na jej leki, usłyszałam od urzędniczki bym powiedziała, co chcę – skarży się Szymczak.

Wójt gminy przyznaje, że w czerwcu fundusz alimentacyjny był wypłacany z opóźnieniem. – W związku z tym, że dzieci z rodzin wyjeżdżały na bezpłatne kolonie, najpierw musieliśmy wypłacić świadczenia z funduszu rodzinnego, dopiero później z alimentacyjnego. Stąd pieniądze wpłynęły na konta dzień, może dwa później. Nie przekroczyliśmy jednak terminu, bo przelew był zrealizowany przed 30 – tłumaczy wójt. - Podopiecznych mamy kilkuset. Zawsze znajdzie się kilka osób nastawionych roszczeniowo – dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
znajomi
MIESZKANIEC GMINY NIEMCE
bizon
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

znajomi
znajomi (2 lipca 2010 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast się ośmieszać publicznie , to weż się do roboty a nie całymi dniami latasz po wsi , męża nigdy nie miałaś , skoro nie masz na leki to rzuć palenie bo to dużo kosztuje , a żekomy ojciec dziecka przecięż cię odwiedza codziennie
Rozwiń
MIESZKANIEC GMINY NIEMCE
MIESZKANIEC GMINY NIEMCE (1 lipca 2010 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CO TO ZNACZY --SAMOTNA MATKA -KAŻDE DZIECKO MA OJCA ,JEŚLI NAPRAWDĘ JEST PO ROZWODZIE Z NIE SWOJEJ WINY TO ZA DUPĘ OJCA I DO ROBOTY ,A JEŚLI Z JEJ WINY --TO JĄ ZMUSIĆ DO PRACY, JUŻ MI SIĘ UPRZYKSZYŁO CZYTAC JAK TO GMINY WSPIERAJA RUŻNYCH NIEROBÓW,WSZYSCY WIDZIMY ŻE NIEKTÓRZY SĄ BEZROBOTNI OD LAT, I NIE ZAMIERZAJA NIGDY PRACOWAĆ ,ZA TO DO OPIEKI ZGŁASZAJA SIE REGULARNIE WYMYŚLAJAC TYSIĄC SPOSOBÓW NA DOSTANIE KASY -DARMOWEJ ,BO ZA 1000 ZŁ TO ON DO PRACY JEZDZIŁ NIE BEDZIE, A ZA TO UŻĘDNIK GMINY PRZEPROWADZAJAC KONTROLE U TAKICH LUDZI TEZ MÓGŁBY ZAPYTAĆ CZYJ TO ,CZĘSTO DOBREJ KLASY SAMOCHÓD NA PODWÓRKU --REASUMUJAC W TYM ROKU GMINA ODWIESIŁA UCHWALONY WCZEŚNIEJ PODATEK KATASTRALNY -- PANIE WÓJCIE -CZYŻBY WŁAŚNIE Z OPISANYCH POWYŻEJ POWODÓW ,DLA POTRZEBY WSPIERANIA USANKCJONOWANYCH PRAWEM WIECZNYCH NIOEROBÓW ,OBIOBOKÓW I PIJAKÓW POSIADAJĄCYCH PIJACKIE RENTY ---TO TAK WYGLĄDA POMOC SPOŁECZNA NA KTÓRĄ PŁACE PODATKI,CZY GMINA DOŁOŻYŁA CHOĆ ZŁOTÓWKĘ BUDUJĄCYM NA JEJ TERENIE DOMY , ABY MÓC TERAZ KAZAĆ PŁACIĆ MI PODATEK ZA MÓJ WŁASNY DOM , CZY POMOGŁA W SPŁACIE KREDYTU --OJ PANIE WÓJCIE ABY DO WYBORÓW.
PROSZĘ OPIEKE SPOŁECZNA Z GMINY NIEMCE O ZAMIESZCZENIE NA STRONIE GMINY INFORMACJ ILE OSÓB- PROCENTOWO KOZYSTA Z POMOCY- TO ŁATWO WYLICZYĆ .
POWYŻSZY ARTYKUŁ NIE DOTYCZY OSÓB NAPRAWDE POTRZEBUJACYCH POMOCY -------POZOSTAŁYM WIECZNYM NIEROBOM NIE DAŁ BYM NIC ,PANIE WÓJCIE NIECH PAN SIE PRZYJŻY KOMU PAN POMAGA(MY POMAGAMY)--JA TEZ BYM POTRAFIŁ ROZDAWAĆ NIE SWOJE.
Rozwiń
bizon
bizon (30 czerwca 2010 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
że dziecku trzeba leki wykupić.
Rozwiń
gocha
gocha (30 czerwca 2010 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Okna wymieniali jakieś 3-4 lata temu i w dodatku jej mamusia za to płaciła, a dziecku choroby wymyśla by więcej kasy wyrwać.
Rozwiń
danka79
danka79 (30 czerwca 2010 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!