sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Sąsiedzi 3.0. Szukają lokalnych aktywistów

Dodano: 14 marca 2016, 15:09
Autor: łm

Jeszcze przez kilka dni można zapisać się do polsko-ukraińsko-białoruskiego programu edukacji obywatelskiej "Sąsiedzi 3.0".

"Sąsiedzi 3.0" to spotkania dla osób, które mają pomysły i chcą coś zmienić w swoim sąsiedztwie. Uczestnicy projektu będą mieli okazję poznać osoby o podobnych zainteresowaniach z Polski, Ukrainy i Białorusi. Będą spotykać się na warsztatach i pracować w swoich społecznościach lokalnych. Celem projektu jest budowa społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, Ukrainie i na Białorusi.

 – Prowokujemy do odważnego kształtowania świata według własnych pomysłów. Naszą cechą charakterystyczną jest praca oparta na metodach edukacji pozaformalnej, która pobudza do aktywnego uczestnictwa, krytycznego myślenia, budowania zespołów i pracy w grupie – mówi pochodząca z Lublina Katarzyna Dorota, koordynatorka Sąsiadów 3.0 w Polsce.

Program przeznaczony jest dla osób w wieku od 18 do 35 roku życia. – Zapraszamy do współpracy ludzi z różnych środowisk i o różnym wykształceniu, studentów, jak i niestudiujących, wolontariuszy z organizacji pozarządowych czy niezwiązane z żadnymi instytucjami, pracujące oraz bezrobotne, mieszkańców miast i wsi – dodaje Katarzyna Dorota.

Uczestnicy na swoje projekty dostaną niewielkie wsparcie finansowe, które będą mogli przeznaczyć na noclegi, przejazdy czy zakup potrzebnych materiałów. Program będzie trwać od maja 2016 do czerwca lub lipca 2017. Zgłoszenia można przesyłać do 18 marca. Więcej informacji i formularz rejestracyjny na Facebooku.

Czytaj więcej o: Sąsiedzi 3.0
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!