wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Sekretarz Episkopatu sfałszował komunikat? "Niczego nie dopisywał"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2014, 08:47

Nowy sekretarz Episkopatu Polski, pochodzący z Opola Lubelskiego, biskup Artur Miziński dopisał kontrowersyjny akapit do komunikatu Episkopatu - podał tygodnik Wprost. Część biskupów uważa to za fałszerstwo i chce odwołania go z funkcji.

Aktualizacja 20:00

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr hab. Józef Kloch wysłał do mediów oświadczenie:

W związku z wiadomością na portalu www.wprost.pl oraz wp.pl na temat komunikatu z ostatniego zebrania Konferencji Episkopatu Polski, pragnę wyjaśnić, że:

1. Na każdym zebraniu plenarnym powoływany jest zespół biskupów redagujących komunikat końcowy; z racji swojej funkcji w pracach tych zawsze bierze udział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski;
2. Zespół ten przygotowuje zarys komunikatu - jest on odzwierciedleniem wybranych zagadnień poruszanych na zebraniu plenarnym;
3. Po przedstawieniu wersji wstępnej biskupi biorący udział w zebraniu przedstawiają na piśmie uwagi i uzupełnienia wykorzystywane przy ostatecznej redakcji tekstu komunikatu przez powołany w tym celu zespół;
4. Sekretarz generalny Konferencji podpisuje ostateczną wersję komunikatu.

Stanowczo podkreślam, że nowy sekretarz generalny niczego nie dopisywał do tekstu komunikatu opracowanego przez zespół redakcyjny. Nie mają zatem żadnego uzasadnienia sformułowania pod adresem sekretarza generalnego zawarte w wiadomości na stronie www.wprost.pl oraz www.wp.pl. Jako niezgodne z prawdą dezinformują czytelników.

Proszę zatem uprzejmie o usunięcie tej depeszy w całości w trybie natychmiastowym oraz jej sprostowanie.

Bp Miziński został wybrany na nowego sekretarza Episkopatu we wtorek. Zastąpił na tym stanowisku abp Wojciecha Polaka, który został mianowany przez papieża prymasem Polski. Jak ustalił tygodnik Wprost, w komunikacie końcowym konferencji biskupów samowolnie dopisał kontrowersyjny fragment. Podważa w nim nauczanie Kościoła.

Chodzi o fragment: "Z kolei środowiska określające się mianem "Kościoła otwartego” niejednokrotnie lansują duchownych i świeckich podważających oficjalne nauczanie Kościoła, a równocześnie dyskredytują tych, którzy stają w obronie prawdy”

Czytaj pełny komunikat na stronie Episkopatu Polski

Właśnie mianem kościoła otwartego określa się zasłużone dla kościoła środowiska.

Jak tłumaczy tygodnikowi jeden z hierarchów, to sekretarz Episkopatu opracowuje ostateczny kształt komunikatu. Zdarza się, że po konsultacji z biskupami dopisuje pojedyncze zdania, ale nie całe akapity i to w dodatku kontrowersyjne.

Pod komunikatem podpisują się wszyscy uczestnicy konferencji biskupów.

Biskup Artur Miziński urodził się 13 lutego 1965 roku w Opolu Lubelskim. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Kraśniku Fabrycznym, które ukończył w 1983. W tym samym roku został klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie. 3 maja 2004 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej.

10 czerwca 2014 r. został wybrany Sekretarzem Generalnym Konferencji Episkopatu Polski. W trakcie konferencji mówił dziennikarzom, że rzetelna informacja jest podstawą jakiejkolwiek współpracy. - Nawet w trudnych, zawiłych sytuacjach, odnoszących się do wspólnoty Kościoła czy relacji międzyludzkich - powiedział.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: episkopat konferencja
babcia Wątorkowa
pege
były już czytelnik
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

babcia Wątorkowa
babcia Wątorkowa (15 czerwca 2014 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Żydzi otaczają nas od 966 r., kiedy to Mieszko schlapał sobie czaszkę wodą ("święconą"). Od tego czasu Żydzi, Rzym i jego agenci, którzy uważają się za Polaków nami rządzą. I Miriam, "Królowa Polski". Wszędzie sami zdrajcy, nawet jak pozornie nie wyglądają na zdrajców. Kazimierz Wielki zrzekł się Śląska na rzecz Czechów. Też zdrajca! I jeszcze niejakiej Esterze (czysto Polskie imię), zamek pobudował w Bochotnicy. Do kwadratu zdrajca ten Kazimierz. I jeszcze ten Chrobry... Polak czystej krwi!

Żydzi są wszędzie !!! jak motocykle !!!  oj biada nam biada.

Rozwiń
pege
pege (15 czerwca 2014 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mam wrażenie że Polska staje się coraz bardziej fanatycznie katolicka. Może odczuwam to z tego powodu że zbyt długo zasiedziałem się na lubelszczyźnie a może faktycznie w Polsce jest dendencja do fanatyzmu religijnego.  Spotykam się ze znajomymi, którzy mają tak fanatyczne poglądy, w głównej mierze wyniesione z kościoła, że wolę nie mówić co o czymś sądzę. W przeciwnym razie zostałabym narażony na jakieś ataki ze strony fanatycznej grupy znajomych. Ludzie którzy wg. mnie mają szersze, bardziej otwarte na świat poglądy zwyczajnie boją się o tym powiedzieć co myślą. Nie dziwi mnie to. Pomiędzy fanatyzmem religijnym a zamknięciem się na świat stoi znak równości. Zatem wszyscy, którzy posiadają szersze spojrzenie na świat są przez grupę fanatyków traktowani jako wrogowie. Zapewne uważają że siłą trzeba grupie wolnych umysłowo sprowadzić na swój poziom. Najgorsza w grupie fanatyków religijnych jest obłuda. Naginają wszystko pod siebie a kiedy zrobi to samo człowiek "wolny światopoglądowy" to obrywa mu się od wszystkiego co najgorsze. W czarnych barwach widzę losy tego kraju. Społeczeństwo starzeje się zatem w naturalny sposób przybywa zwolenników pisu i fanatyzmu religijnego. Młodzi, ambitni, zdrowo myślący wyjechali lub będą wyjeżdzać za granicę. Kto pozostanie? sami sobie odpowiedzcie. Jak dalej pójdą sprawy rozwoju kraju? Chyba nie trzeba pisać.

Rozwiń
były już czytelnik
były już czytelnik (15 czerwca 2014 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A Dziennik Wschodni wpisuj się w linię Wprost i nieboszczki PZPR a obecnie PO i swoim paplaniem robi zamęt i jak min. Sienkiewicz rozbraja system komunikacji. Może redaktor naczelny przeprosił by czytelników.

Rozwiń
az
az (15 czerwca 2014 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A "wprost" to taaakie wiarygodne pismo jak i "sztandar ludu"

Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (15 czerwca 2014 o 07:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prawda nas wyzwoli.Od takich kłamliwych katabasów też jak najbardziej a może nawet przede wszystkim.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!