środa, 24 maja 2017 r.

Lubelskie

Skarżą Leppera

Dodano: 16 stycznia 2002, 21:39

Komisja ds. osób poszkodowanych przez Andrzeja Leppera złoży dzisiaj w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie kolejne wnioski o wszczęcie postępowania przeciwko liderowi Samoobrony. Jej członkowie twierdzą, że wyłudził od rolników 250 tys. zł.
- Chcemy też złożyć formalny wniosek do marszałka Sejmu o zawieszeniu immunitetu posłowi Lepperowi i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej - mówi Leszek Zwierz, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników "Ojczyzna”. - 22 osoby złożyły do komisji wnioski o zwrot pieniędzy przekazanych liderowi Samoobrony w zamian za obietnicę oddłużenia ich gospodarstw.
Komisja rozpoczęła zbieranie informacji, dotyczących wpłat osób prywatnych na kampanię wyborczą Andrzeja Leppera w połowie listopada ub.r. Miesiąc później do prokuratury warszawskiej wpłynęły trzy pierwsze wnioski o wszczęcie postępowania przeciwko A. Lepperowi. Prokuratura skierowała sprawę do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawa.
- Nie będę na razie komentował poczynań pana Zwierza - stwierdził poseł Józef Żywiec, lider lubelskiej Samoobrony. - Szybko się okaże, że jest to totalna bzdura.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24