Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 października 2008 r.
20:22
Edytuj ten wpis

Skatowali mnie policjanci

0 61 A A

Daniel trafił do szpitala ze złamanym nosem, pękniętym bębenkiem, podbitym okiem i krwiakami na całym ciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Twierdzi, że tak urządzili go policjanci.

28-letni Daniel przeleżał w szpitalu dziewięć dni, właśnie został wypisany do domu. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła jego matka. - Jeżeli coś przeskrobał, powinien być ukarany - stawia sprawę jasno Bożena Pyc. - Ale to nie jest worek treningowy!

W niedzielę miną dwa tygodnie, jak Daniel Pyc świętował z kolegami swoje urodziny. - Ognisko przeciągnęło się do późna - wspomina. - Wracając do domu, wstąpiliśmy do baru. Zachowywali się głośno. Chcieli zamówić piwo na kredyt, ale barmanka nie chciała o tym słyszeć. - Wstając, przewróciłem stolik, stłukły się dwa kufle - wspomina tomaszowianin.

- Był pijany, ale się nie przewracał, nie szukał zaczepki. Zdenerwowałam się, bo zbił dwa kufle i wylał piwo -- mówi Paulina Wronka, barmanka. I zapewnia, że Daniel Pyc nie oberwał w barze. - Nie było żadnej bójki, nie widziałam na jego twarzy obrażeń.

- Skutego wsadzili mnie do radiowozu - opowiada. - W komendzie pchnęli na podłogę, aż spadły mi buty. Prosiłem, żeby mnie rozkuli, ale kazali się zamknąć, a jeden nich zaczął okładać mnie pałą po głowie i gdzie popadnie. Drugi policjant tłukł mnie po plecach.

Mówi, że zabrali mu telefon komórkowy, uniemożliwiając kontakt z rodziną. Z tomaszowskiej komendy trafił do izby wytrzeźwień w Zamościu. Miał ponad 2,6 promila. - Czułem, że cały puchnę, nie słyszałem na lewe ucho, ale pielęgniarz nie chciał wezwać lekarza - opowiada.

Na drugi dzień znalazł się w szpitalu, gdzie zoperowano mu pogruchotany nos. Lekarze stwierdzili też uraz twarzoczaszki, pęknięcie błony bębenkowej i pourazowe zapalenie ucha.

Stróże prawa nie mają sobie nic do zarzucenia. - Nie było żadnego pobicia - zapewnia nadkomisarz Marek Czerenko z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie.

To skąd obrażenia? To wyjaśni śledztwo. - Przesłuchujemy świadków i zabezpieczamy dokumentację medyczną - powiedział nam wczoraj Jerzy Piechnik, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie, która wszczęła dochodzenie w kierunku nadużycia uprawnień przez miejscowych funkcjonariuszy.

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 11:51
[url="http://fantastix.mybrute.com"]http://fantastix.mybrute.com[/url]

Polecam świetną grę internetową.
Stwórz sobie unikatową postać,nazwij i walcz z innymi internautami.
Otrzymuj broń, specjalne umiejętności i pnij się w hierarchii.
Avatar
Bula_OKH / 10 maja 2009 o 18:59
Taa.... a ostatnio antyteroryści ,,przez pomyłke" kopnięciem w kręgosłup uczynili z człowieka kaleke. Niewinnego człowieka. Dostali błędne informacje... tylko po jaką k***e jeden z nich kopnął go w kręgosłup (czym doprowadził do pęknięcia kręgosłupa) jak on nie stawiał oporu. Kopanie , bicie zatrzymanych... czy to normalne? Nie twierdze , że wszyscy policjanci są źli , ale ja nie wielu dobrych znam ;/ . ***JP***
Avatar
JP na 100% / 7 maja 2009 o 20:09
JP na 100% J***ć policyjne ku**y. Patrol skatował mi kumpla za.... siedzenie na rynku (btw na ławce) i jaranie szluga. Dodam , że gościu 18 miał. I co??? Odsłuchajcie Hemp Gru RRI - Zemsty nadejcie czas! Z całego serca CHWDP.
Avatar
Nat / 20 kwietnia 2009 o 08:08
haha napisał:
No ja nie mogę..... Kolejna "Niewinna ofiara" policji... Wszyscy którzy zostaną zatrzymani zaraz obwiniaja policję za pobicie!! Pewnie jakieś odszkodowanie chce wyłudzić!! I kolejna mamśka która leci usprawiedliwiać swojego grzecznego synka!! Dobrze mu ktoś zrobił jeśli taki kozak że stoliki wywracał i wylewał piwo a teraz proszę jaki aniołeczek kochany!!
NIE KOZACZ TO BEDZIEŚZ CHODZIŁ CAŁY!! Wszyscy tacy bohaterzy mocni w grupie a jak któryś dostanie to jaki delikatny!!

Ludzie przestańmy bronić przestepców!! Ciągle tylko zbiry tłumaczą sie i winę przelewaja na policję!!
Niedługo to policja bedzie prosić przestepców żeby sami sie skuli żeby ich nie dotknąć bo zaraz pobicie bedzie miała stawiane zarzuty...

TRZYMAJMY ZA POLICJĄ A NIE BANDYTAMI! PS ciekawe co mogą powiedzieć ludzie ze środowiska lokalnego tego pobitego leszcza? Chyba szczerze to nikt nie przyzna że to takie niewiniątko




zaaaaaaaal nie dałam rady czytać twojego komentarza ku*wa !!!!!!! wczoraj mój chłopak został skatowany przez 3 cywilakow w lesie i co ku*wa ? trzymamy za policją ? mam zamiar nagłośnić sprawę, bo to że ktoś wraca do domu to raczej nie jest przestępstwo !!




zaaaaaaaal nie dałam rady czytać twojego komentarza ku*wa !!!!!!! wczoraj mój chłopak został skatowany przez 3 cywilakow w lesie i co ku*wa ? trzymamy za policją ? mam zamiar nagłośnić sprawę, bo to że ktoś wraca do domu to raczej nie jest przestępstwo !! rozwiń
Avatar
sąsiedzi Daniela / 26 października 2008 o 19:08
jaskam1@o2.pl napisał:
Uważacie ,że policjanci bandyci.biedne niewiniątko 28 lat.A gdzie jego kultura ,godność.Dzisiaj narozrabiał w barze ,jutro zaczepi kogoś na ulicy.STOP!!! pijakom .Nie umiesz pić nie pij.

Droga Pani Jasiu jestem za ..STOP Pijakom.. ale i przemocy nad drugim człowiekiem, szczególnie kiedy skuty rękoma do tyłu w kajdanki, leży na podłodze i poddawany jest bestialskiej obróbce pałek gumowych bez opamiętania gdzie popadnie. Znajdując się w takiej pozycji nie stanowił zagrożenia. Kara za chuligankę powinna spotkać chłopaka, ale skatować go Ci dwaj panowie na służbie nie mieli prawa. Od wymierzania sprawiedliwości jest sąd a nie rzekomi DWAJ stróże porządku publicznego. Apel do Instytucji Policji....takich pracowników do poradni psychologicznej. Chłopak ten to ani pijak ani chuligan , jesteśmy sąsiadami i znamy go od dziecka.

Droga Pani Jasiu jestem za ..STOP Pijakom.. ale i przemocy nad drugim człowiekiem, szczególnie kiedy skuty rękoma do tyłu w kajdanki, leży na podłodze i poddawany jest bestialskiej obróbce pałek gumowych bez opamiętania gdzie popadnie. Znajdując się w takiej pozycji nie stanowił zagrożenia. Kara za chuligankę powinna spotkać chłopaka, ale skatować go Ci dwaj panowie na służbie nie mieli prawa. Od wymierzania sprawiedliwości jest sąd a nie rzekomi DWAJ stróże porządku publicznego. Apel do Instytucji Policji....takich pra... rozwiń
Avatar
HANNA / 26 października 2008 o 10:12
Będzie miał nauczkę na przyszłość, każdego ranka chodzę na spacer z psem i widzę dewastację po nocy, wysypane kosze ze śmieciami, pobite kosze,powyrywane drzewka,powyrywane lub zniszczone znaki drogowe - powinni lać wszystkich którzy to robią może by nastąpiło opamiętanie
wśród "złotej"młodzieży.
Avatar
uoy / 26 października 2008 o 07:47
lala napisał:
Lubelska policja coraz częściej zamiast przestrzegać prawo sama je łamie. Coraz częściej takie sytuacje pojawiają się w mediach, to dobrze ,że ludzie nie boją się powiedzieć swojego " Nie" na takie zachowania. przykre jest jednak to, że wiele takich spraw kończy się na niekorzyść pokrzywdzonych, jeszcze trudniej zrozumieć fakt, iż Ci sami policjanci po jakimś czasie robią podobne rzeczy jak np słynny niewinny policjant z Chodla który kilka lat temu pobił po służbie mieszkańca Chodla tylko za to, że będąc pod wpływem alkoholu ubliżał mu. Poszkodowany trafił na 1,5 miesiąca do szpitala , a policjant na półtora roku na służbę do Nałęczowa. Ot kara adekwatna do po pełninego czynu, dziś po kilku latach ten sam który zastrzelił motocyklistę awansuje na dzielnicowego i dwa razy dochodzi do sytuacji gdzie skatował raz jedną osobę drugim razem dwie za podobne przewinienie. Ciekawe jest to , że sam ćwiczy sztuki walki, i ucząc innych wmawia im, że w ten sposób będą uczyć się kontroli nad emocjami, jak widać jemu samemu trudno to wychodzi, a brak konsekwencji ze strony przełożonych doprowadza do takich sytuacji jak we wspomnianym artykule


to chyba jakaś ciemnota pisała, która nie ma pojecie o podobnej pracy. Mistrzu, idź na podobną interwencję bądź zdarzenie, tylko weź sobie pampersy, bo koledzy cie wyśmieją


to chyba jakaś ciemnota pisała, która nie ma pojecie o podobnej pracy. Mistrzu, idź na podobną interwencję bądź zdarzenie, tylko weź sobie pampersy, bo koledzy cie wyśmieją rozwiń
Avatar
etam / 26 października 2008 o 07:44
powinni mu konkretnie dojebać, widocznie osiłek dostał za mało, a teraz ratuje sie gazetą.
Avatar
WYTRZEŹWIONY / 25 października 2008 o 21:03
2,6 TO NIEZŁY WYNIK WIĘC CHYBA NIEWIELE Z TEGO DNIA PAMIĘTA, CO SIĘ Z NIM DZIAŁO Z CZYM SIĘ ZETKNĄŁ ŻE MIAŁ TAKIE LIMO.A MAMA JAK TO MAMA BARDZO TROSKLIWA ALE W TYM WIEKU TO BEZ MAMY TRZEBA ODPOWIADAC ZA SWOJE CZYNY I POSTĘPKI.A POLICJA ZROBIŁA BARDZO SŁUSZNIE, TAKICH DELIKWENTÓW CO ZAKŁÓCAJĄ SPOKÓJ TRZEBA OD RAZU ZGARNIAC I POD PRZYSZNIC DO WYTRZEŻWIAŁKI NA MAJDAN. JAK SIE AWANTURUJE TO NIC DZIWNEGO ŻE MUSZĄ UŻYĆ ŚRODKÓW PRZYMUSU.
Avatar
polak / 25 października 2008 o 16:50
Ludzie,czy nie rozumiecie ze bedzie tak postepowala policja jak przeciwnicy.Czy komos zdarzylo sie spotkac z nawalonym osilkiem,ktory nic nie rozumie ,prowokuje do awantury.Czy policjanci sa innymi ludzmi,sprobuj upokoic pijanego furiata.Niach nikt nie mowi, ze ten osilek wszystko pamieta,przypomnial sobie ,ze mazna zrobic szum i zarobic troche kasy. Na interwencje wysylani sa mladzi bo przeciez biurowi policjanci maja instynkt samazachowawczy i nawet widzac napad boja sie interwenjowac.
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 11:51
[url="http://fantastix.mybrute.com"]http://fantastix.mybrute.com[/url]

Polecam świetną grę internetową.
Stwórz sobie unikatową postać,nazwij i walcz z innymi internautami.
Otrzymuj broń, specjalne umiejętności i pnij się w hierarchii.
Avatar
Bula_OKH / 10 maja 2009 o 18:59
Taa.... a ostatnio antyteroryści ,,przez pomyłke" kopnięciem w kręgosłup uczynili z człowieka kaleke. Niewinnego człowieka. Dostali błędne informacje... tylko po jaką k***e jeden z nich kopnął go w kręgosłup (czym doprowadził do pęknięcia kręgosłupa) jak on nie stawiał oporu. Kopanie , bicie zatrzymanych... czy to normalne? Nie twierdze , że wszyscy policjanci są źli , ale ja nie wielu dobrych znam ;/ . ***JP***
Avatar
JP na 100% / 7 maja 2009 o 20:09
JP na 100% J***ć policyjne ku**y. Patrol skatował mi kumpla za.... siedzenie na rynku (btw na ławce) i jaranie szluga. Dodam , że gościu 18 miał. I co??? Odsłuchajcie Hemp Gru RRI - Zemsty nadejcie czas! Z całego serca CHWDP.
Avatar
Nat / 20 kwietnia 2009 o 08:08
haha napisał:
No ja nie mogę..... Kolejna "Niewinna ofiara" policji... Wszyscy którzy zostaną zatrzymani zaraz obwiniaja policję za pobicie!! Pewnie jakieś odszkodowanie chce wyłudzić!! I kolejna mamśka która leci usprawiedliwiać swojego grzecznego synka!! Dobrze mu ktoś zrobił jeśli taki kozak że stoliki wywracał i wylewał piwo a teraz proszę jaki aniołeczek kochany!!
NIE KOZACZ TO BEDZIEŚZ CHODZIŁ CAŁY!! Wszyscy tacy bohaterzy mocni w grupie a jak któryś dostanie to jaki delikatny!!

Ludzie przestańmy bronić przestepców!! Ciągle tylko zbiry tłumaczą sie i winę przelewaja na policję!!
Niedługo to policja bedzie prosić przestepców żeby sami sie skuli żeby ich nie dotknąć bo zaraz pobicie bedzie miała stawiane zarzuty...

TRZYMAJMY ZA POLICJĄ A NIE BANDYTAMI! PS ciekawe co mogą powiedzieć ludzie ze środowiska lokalnego tego pobitego leszcza? Chyba szczerze to nikt nie przyzna że to takie niewiniątko




zaaaaaaaal nie dałam rady czytać twojego komentarza ku*wa !!!!!!! wczoraj mój chłopak został skatowany przez 3 cywilakow w lesie i co ku*wa ? trzymamy za policją ? mam zamiar nagłośnić sprawę, bo to że ktoś wraca do domu to raczej nie jest przestępstwo !!




zaaaaaaaal nie dałam rady czytać twojego komentarza ku*wa !!!!!!! wczoraj mój chłopak został skatowany przez 3 cywilakow w lesie i co ku*wa ? trzymamy za policją ? mam zamiar nagłośnić sprawę, bo to że ktoś wraca do domu to raczej nie jest przestępstwo !! rozwiń
Avatar
sąsiedzi Daniela / 26 października 2008 o 19:08
jaskam1@o2.pl napisał:
Uważacie ,że policjanci bandyci.biedne niewiniątko 28 lat.A gdzie jego kultura ,godność.Dzisiaj narozrabiał w barze ,jutro zaczepi kogoś na ulicy.STOP!!! pijakom .Nie umiesz pić nie pij.

Droga Pani Jasiu jestem za ..STOP Pijakom.. ale i przemocy nad drugim człowiekiem, szczególnie kiedy skuty rękoma do tyłu w kajdanki, leży na podłodze i poddawany jest bestialskiej obróbce pałek gumowych bez opamiętania gdzie popadnie. Znajdując się w takiej pozycji nie stanowił zagrożenia. Kara za chuligankę powinna spotkać chłopaka, ale skatować go Ci dwaj panowie na służbie nie mieli prawa. Od wymierzania sprawiedliwości jest sąd a nie rzekomi DWAJ stróże porządku publicznego. Apel do Instytucji Policji....takich pracowników do poradni psychologicznej. Chłopak ten to ani pijak ani chuligan , jesteśmy sąsiadami i znamy go od dziecka.

Droga Pani Jasiu jestem za ..STOP Pijakom.. ale i przemocy nad drugim człowiekiem, szczególnie kiedy skuty rękoma do tyłu w kajdanki, leży na podłodze i poddawany jest bestialskiej obróbce pałek gumowych bez opamiętania gdzie popadnie. Znajdując się w takiej pozycji nie stanowił zagrożenia. Kara za chuligankę powinna spotkać chłopaka, ale skatować go Ci dwaj panowie na służbie nie mieli prawa. Od wymierzania sprawiedliwości jest sąd a nie rzekomi DWAJ stróże porządku publicznego. Apel do Instytucji Policji....takich pra... rozwiń
Avatar
HANNA / 26 października 2008 o 10:12
Będzie miał nauczkę na przyszłość, każdego ranka chodzę na spacer z psem i widzę dewastację po nocy, wysypane kosze ze śmieciami, pobite kosze,powyrywane drzewka,powyrywane lub zniszczone znaki drogowe - powinni lać wszystkich którzy to robią może by nastąpiło opamiętanie
wśród "złotej"młodzieży.
Avatar
uoy / 26 października 2008 o 07:47
lala napisał:
Lubelska policja coraz częściej zamiast przestrzegać prawo sama je łamie. Coraz częściej takie sytuacje pojawiają się w mediach, to dobrze ,że ludzie nie boją się powiedzieć swojego " Nie" na takie zachowania. przykre jest jednak to, że wiele takich spraw kończy się na niekorzyść pokrzywdzonych, jeszcze trudniej zrozumieć fakt, iż Ci sami policjanci po jakimś czasie robią podobne rzeczy jak np słynny niewinny policjant z Chodla który kilka lat temu pobił po służbie mieszkańca Chodla tylko za to, że będąc pod wpływem alkoholu ubliżał mu. Poszkodowany trafił na 1,5 miesiąca do szpitala , a policjant na półtora roku na służbę do Nałęczowa. Ot kara adekwatna do po pełninego czynu, dziś po kilku latach ten sam który zastrzelił motocyklistę awansuje na dzielnicowego i dwa razy dochodzi do sytuacji gdzie skatował raz jedną osobę drugim razem dwie za podobne przewinienie. Ciekawe jest to , że sam ćwiczy sztuki walki, i ucząc innych wmawia im, że w ten sposób będą uczyć się kontroli nad emocjami, jak widać jemu samemu trudno to wychodzi, a brak konsekwencji ze strony przełożonych doprowadza do takich sytuacji jak we wspomnianym artykule


to chyba jakaś ciemnota pisała, która nie ma pojecie o podobnej pracy. Mistrzu, idź na podobną interwencję bądź zdarzenie, tylko weź sobie pampersy, bo koledzy cie wyśmieją


to chyba jakaś ciemnota pisała, która nie ma pojecie o podobnej pracy. Mistrzu, idź na podobną interwencję bądź zdarzenie, tylko weź sobie pampersy, bo koledzy cie wyśmieją rozwiń
Avatar
etam / 26 października 2008 o 07:44
powinni mu konkretnie dojebać, widocznie osiłek dostał za mało, a teraz ratuje sie gazetą.
Avatar
WYTRZEŹWIONY / 25 października 2008 o 21:03
2,6 TO NIEZŁY WYNIK WIĘC CHYBA NIEWIELE Z TEGO DNIA PAMIĘTA, CO SIĘ Z NIM DZIAŁO Z CZYM SIĘ ZETKNĄŁ ŻE MIAŁ TAKIE LIMO.A MAMA JAK TO MAMA BARDZO TROSKLIWA ALE W TYM WIEKU TO BEZ MAMY TRZEBA ODPOWIADAC ZA SWOJE CZYNY I POSTĘPKI.A POLICJA ZROBIŁA BARDZO SŁUSZNIE, TAKICH DELIKWENTÓW CO ZAKŁÓCAJĄ SPOKÓJ TRZEBA OD RAZU ZGARNIAC I POD PRZYSZNIC DO WYTRZEŻWIAŁKI NA MAJDAN. JAK SIE AWANTURUJE TO NIC DZIWNEGO ŻE MUSZĄ UŻYĆ ŚRODKÓW PRZYMUSU.
Avatar
polak / 25 października 2008 o 16:50
Ludzie,czy nie rozumiecie ze bedzie tak postepowala policja jak przeciwnicy.Czy komos zdarzylo sie spotkac z nawalonym osilkiem,ktory nic nie rozumie ,prowokuje do awantury.Czy policjanci sa innymi ludzmi,sprobuj upokoic pijanego furiata.Niach nikt nie mowi, ze ten osilek wszystko pamieta,przypomnial sobie ,ze mazna zrobic szum i zarobic troche kasy. Na interwencje wysylani sa mladzi bo przeciez biurowi policjanci maja instynkt samazachowawczy i nawet widzac napad boja sie interwenjowac.
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 0

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 4

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 0

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.