Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 stycznia 2010 r.
21:32
Edytuj ten wpis

Sklepy oszczędzają. A sprzedawcy i klienci trzęsą się z zimna

0 15 A A

Temperatura w sklepach nie powinna spaść poniżej 18 stopni. Tak mówią przepisy. Że są łamane przekonaliśmy się wczoraj, odwiedzając kilka marketów. W dwóch przypadkach nasz termometr pokazał zaledwie 9 stopni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na przeraźliwe zimno narzekają klienci lubartowskiej Biedronki przy al. Tysiąclecia.

– Wewnątrz jest jakieś 6 stopni, w magazynie pewnie 0 – zaalarmował nas Czytelnik. – Współczuję pracownikom. Zwłaszcza że marzną tak od około 2 tygodni.

Sprawdziliśmy wczoraj. Nasz termometr pokazał zaledwie 9 stopni. Nie wiadomo, kiedy uda się zapewnić odpowiednie ogrzewanie w sklepie. – Czekamy na szczegółowe informacje od regionalnych władz sieci – mówi Paweł Tymiński, rzecznik prasowy firmy.

Zimno jest w hipermarkecie Leclerc przy ul. Turystycznej w Lublinie. Tam nasz termometr również pokazał 9 stopni powyżej zera.

– Dziś nie będziemy w stanie niczego wyjaśnić. Nie ma nikogo z kierownictwa – usłyszeliśmy w sekretariacie spółki Turisdis, która zarządza sklepem przy ul. Turystycznej.

Marzną też sprzedawcy i klienci małych sklepów. – Gdy zaczynamy pracę, wewnątrz jest najwyżej 5 stopni – mówi Justyna Budzyńska, sprzedawczyni ze sklepiku w centrum Lubartowa. – Grzejemy dwoma piecykami gazowymi, ale niewiele to daje. Ciepło robi się tylko wokół pieca, w innych pomieszczeniach panuje chłód.

Podobnie jest w pobliskim sklepie z artykułami gospodarczymi. – Po paru godzinach można solidnie zmarznąć – mówi pani Katarzyna, ekspedientka.

Na tym tle dobrze wypada hipermarket Tesco w Lublinie. Firma ma własne normy, wedle których temperatura nie może spaść poniżej 21 stopni.

– Rzeczywiście, jest ciepło – mówi Zofia Wach, szefowa lokalnego związku zawodowego "Sierpień '80”. – Przy kasie można siedzieć kilka godzin i palce nie marzną.

Okręgowa Inspekcji Pracy w Lublinie przypomina, że temperatura w sklepach nie powinna spaść poniżej 18 stopni. Tymczasem, tylko od ubiegłego piątku wpłynęło do niej 14 skarg na zimno panujące w zakładach pracy. Najczęściej skarżyli się pracownicy firm produkcyjnych (7 skarg) i sklepów (5 skarg).

– Rozpoczęliśmy już kontrole w 10 zakładach, ale żadna się jeszcze nie skończyła – powiedział nam Krzysztof Goldman, okręgowy inspektor pracy w Lublinie.

– A ja nie mam się komu poskarżyć – uśmiecha się Waldemar Stawinoga, sprzedawca z bazaru przy ul. Ruskiej w Lublinie. – Mam na sobie sześć warstw odzieży i jakoś wytrzymuję.

Tu można się poskarżyć

Pracownicy powinni interweniować w Okręgowym Inspektoracie Pracy. Skargi można przesyłać na adres: e-mail kancelaria@lublin.oip.pl lub zadzwonić pod numer (81) 53 217 83. Pracodawcom, którzy nie zapewniają w swoich firmach odpowiednio wysokiej temperatury, grozi kara do 2000 zł.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 11:02
zzzz napisał:
Zapraszam do sklepów meblowych na Smoluchowskiego, temperatura poniżej 0 :-)

byłam niedawno ale w innym meblowym i tez uciekłam szybko do cieplutkiego samochodu
Avatar
~GOŚĆ~ / 29 stycznia 2010 o 09:57
Co robią urzędnicy z PIP-u? A ruszyć d... i przejść się z termometrem po zatrudnicielach!
Avatar
P. / 28 stycznia 2010 o 14:24
JUbop napisał:
Ja, jako klient, wolę jak w sklepie jest chłodniej. Jak jest za gorąco to człowiek myśli jedynie o tym, by jak najszybciej wyjść.[/quote]

[quote name='KANTY' post='224874' date='28.01.2010, 11:17:05']I JAKO WŁAŚCICIEL SWOJEGO SKLEPU TEŻ PEWNIE TAK MYŚLISZ-NIECH BĘDZIE ZIMNO I....WYCHODZISZ ,POZOSTAWIAJĄC NA MIEJCU SWOJEGO PRACOWNIKA ?


No właśnie - problem trudny do rozwiązania. Klient/pasażer autobusu woli, żeby było chłodniej (ba ma na sobie grubą kurtkę i będzie mu za gorąco), sprzedawca/kierowca chce, żeby było cieplej (bo w kurtce ciężko się pracuje, a jak zdejmie, to zmarznie). Co byś nie zrobił, będzie źle.


No właśnie - problem trudny do rozwiązania. Klient/pasażer autobusu woli, żeby było chłodniej (ba ma na sobie grubą kurtkę i będzie mu za gorąco), sprzedawca/kierowca chce, żeby było cieplej (bo w kurtce ciężko się pracuje, a jak zdejmie, to zmarznie). Co byś nie zrobił, będzie źle. rozwiń
Avatar
KANTY / 28 stycznia 2010 o 11:17
JUbop napisał:
Ja, jako klient, wolę jak w sklepie jest chłodniej. Jak jest za gorąco to człowiek myśli jedynie o tym, by jak najszybciej wyjść.

I JAKO WŁAŚCICIEL SWOJEGO SKLEPU TEŻ PEWNIE TAK MYŚLISZ-NIECH BĘDZIE ZIMNO I....WYCHODZISZ ,POZOSTAWIAJĄC NA MIEJCU SWOJEGO PRACOWNIKA ? ALE WTEDY ZIĄB W TWOIM :SKLEPIE,BARZE,MAGAZYNIE,SZKOLE,KOŚCIELE, AUTOBUSIE JUŻ CIEBIE NIE ZIĘBI .....A ON POZOSTAWIONY ? NO CÓŻ LICZY NA BOŻĄ ŁASKĘ I GLOBALNE OCIEPLENIE.
Avatar
Kadrylion / 28 stycznia 2010 o 11:04
Ale w Państwowej Inspekcji Pracy na Piłsudskiego pewnie ciepełko ?....aż nie chce się gdziekolwiek ruszać brrrrrr. To są właśnie nasze służby statutowo działające w ochronie interesu pracownika. Jest zupełnie inaczej,byłem tam raz i więcej nie pójdę bo nie ma po co.....wysnułem wniosek że albo to są dyletanci albo mocno leniwi?. Młody,po studiach prawnik trafniej poprowadził sprawę niż grenium całego PIP-u.
Wracając do sprawy......i nie zamknięto tych placówk? .W rzeczy samej , tu nie chodzi o jakąś tam karę,ale o zdrowie pracujących tam ludzi.....
Absurdalne myślenie,że nałożona 500 zł kara zagrzeje pracowników.....są mechanizmy aby taką karę pokryć z pracowniczych wynagrodzeń(chociażby wstrzymując premię) ale inaczej działa zamknięcie placówki -to trafia bezpośrednio w winnego zaniedbań i taki środek nacisku powinien być zastosowany w tym przypadku.
Ale w Państwowej Inspekcji Pracy na Piłsudskiego pewnie ciepełko ?....aż nie chce się gdziekolwiek ruszać brrrrrr. To są właśnie nasze służby statutowo działające w ochronie interesu pracownika. Jest zupełnie inaczej,byłem tam raz i więcej nie pójdę bo nie ma po co.....wysnułem wniosek że albo to są dyletanci albo mocno leniwi?. Młody,po studiach prawnik trafniej poprowadził sprawę niż grenium całego PIP-u.
Wracając do sprawy......i nie zamknięto tych placówk? .W rzeczy samej , tu nie chodzi o jakąś tam karę,ale o zdrowie pracujących t... rozwiń
Avatar
autoparts / 28 stycznia 2010 o 10:32
hurtownia motoryzacyjna. ...

od 8:00 do 10:00 - pomieszczenie biurowe
-2 stopnie [ minus dwa ]

od 10:00 do 14:00
+7 stopni [ siedem na plusie ]

od 14:00 do 16:00
+9-12 stopni

komentaż prezesa: "nic Wam na to nie poradzę, ja tez grzeje się farelką"
Avatar
ZAmojska / 28 stycznia 2010 o 09:59
Wczoraj rano byłem w sklepie spożywczym na Zamojskiej, tam gdzie jest tyle kartek. Miałem wrażenie, że jest tam niewiele cieplej jak na zewnątrz.
Avatar
adm / 28 stycznia 2010 o 09:20
rem4 napisał:
W niektórych pubach w Lublinie jest tak samo. Ziąb i wygwizdów! Duży lokal bez kaloryferów, przy ścianie tylko niewielki grzejnik dający ciepło w promieniu 1,5 m, barman chodzi w polarze, a goście marzną. Miałem ostatnio okazję być w takim miejscu i też myślałem, aby je jak najszybiej opuścić.
Nie będę robić antyreklamy jednemu pubowi, bo wiem, że jest takich więcej.


Brak ogrzewania to norma szczególnie w placówkach sklepowych, ogrzewanie to koszty i to znaczne przy temperaturze poniżej -10oC . Każdy oszczędza i te standarty są stosowane. Projektacji i komisje odbierajace lokale na zapewnienie ogrzewania nie zwracają uwagi


Brak ogrzewania to norma szczególnie w placówkach sklepowych, ogrzewanie to koszty i to znaczne przy temperaturze poniżej -10oC . Każdy oszczędza i te standarty są stosowane. Projektacji i komisje odbierajace lokale na zapewnienie ogrzewania nie zwracają uwagi rozwiń
Avatar
rem4 / 28 stycznia 2010 o 09:14
W niektórych pubach w Lublinie jest tak samo. Ziąb i wygwizdów! Duży lokal bez kaloryferów, przy ścianie tylko niewielki grzejnik dający ciepło w promieniu 1,5 m, barman chodzi w polarze, a goście marzną. Miałem ostatnio okazję być w takim miejscu i też myślałem, aby je jak najszybiej opuścić.
Nie będę robić antyreklamy jednemu pubowi, bo wiem, że jest takich więcej.
Avatar
zzzz / 28 stycznia 2010 o 08:59
Zapraszam do sklepów meblowych na Smoluchowskiego, temperatura poniżej 0 :-)
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 11:02
zzzz napisał:
Zapraszam do sklepów meblowych na Smoluchowskiego, temperatura poniżej 0 :-)

byłam niedawno ale w innym meblowym i tez uciekłam szybko do cieplutkiego samochodu
Avatar
~GOŚĆ~ / 29 stycznia 2010 o 09:57
Co robią urzędnicy z PIP-u? A ruszyć d... i przejść się z termometrem po zatrudnicielach!
Avatar
P. / 28 stycznia 2010 o 14:24
JUbop napisał:
Ja, jako klient, wolę jak w sklepie jest chłodniej. Jak jest za gorąco to człowiek myśli jedynie o tym, by jak najszybciej wyjść.[/quote]

[quote name='KANTY' post='224874' date='28.01.2010, 11:17:05']I JAKO WŁAŚCICIEL SWOJEGO SKLEPU TEŻ PEWNIE TAK MYŚLISZ-NIECH BĘDZIE ZIMNO I....WYCHODZISZ ,POZOSTAWIAJĄC NA MIEJCU SWOJEGO PRACOWNIKA ?


No właśnie - problem trudny do rozwiązania. Klient/pasażer autobusu woli, żeby było chłodniej (ba ma na sobie grubą kurtkę i będzie mu za gorąco), sprzedawca/kierowca chce, żeby było cieplej (bo w kurtce ciężko się pracuje, a jak zdejmie, to zmarznie). Co byś nie zrobił, będzie źle.


No właśnie - problem trudny do rozwiązania. Klient/pasażer autobusu woli, żeby było chłodniej (ba ma na sobie grubą kurtkę i będzie mu za gorąco), sprzedawca/kierowca chce, żeby było cieplej (bo w kurtce ciężko się pracuje, a jak zdejmie, to zmarznie). Co byś nie zrobił, będzie źle. rozwiń
Avatar
KANTY / 28 stycznia 2010 o 11:17
JUbop napisał:
Ja, jako klient, wolę jak w sklepie jest chłodniej. Jak jest za gorąco to człowiek myśli jedynie o tym, by jak najszybciej wyjść.

I JAKO WŁAŚCICIEL SWOJEGO SKLEPU TEŻ PEWNIE TAK MYŚLISZ-NIECH BĘDZIE ZIMNO I....WYCHODZISZ ,POZOSTAWIAJĄC NA MIEJCU SWOJEGO PRACOWNIKA ? ALE WTEDY ZIĄB W TWOIM :SKLEPIE,BARZE,MAGAZYNIE,SZKOLE,KOŚCIELE, AUTOBUSIE JUŻ CIEBIE NIE ZIĘBI .....A ON POZOSTAWIONY ? NO CÓŻ LICZY NA BOŻĄ ŁASKĘ I GLOBALNE OCIEPLENIE.
Avatar
Kadrylion / 28 stycznia 2010 o 11:04
Ale w Państwowej Inspekcji Pracy na Piłsudskiego pewnie ciepełko ?....aż nie chce się gdziekolwiek ruszać brrrrrr. To są właśnie nasze służby statutowo działające w ochronie interesu pracownika. Jest zupełnie inaczej,byłem tam raz i więcej nie pójdę bo nie ma po co.....wysnułem wniosek że albo to są dyletanci albo mocno leniwi?. Młody,po studiach prawnik trafniej poprowadził sprawę niż grenium całego PIP-u.
Wracając do sprawy......i nie zamknięto tych placówk? .W rzeczy samej , tu nie chodzi o jakąś tam karę,ale o zdrowie pracujących tam ludzi.....
Absurdalne myślenie,że nałożona 500 zł kara zagrzeje pracowników.....są mechanizmy aby taką karę pokryć z pracowniczych wynagrodzeń(chociażby wstrzymując premię) ale inaczej działa zamknięcie placówki -to trafia bezpośrednio w winnego zaniedbań i taki środek nacisku powinien być zastosowany w tym przypadku.
Ale w Państwowej Inspekcji Pracy na Piłsudskiego pewnie ciepełko ?....aż nie chce się gdziekolwiek ruszać brrrrrr. To są właśnie nasze służby statutowo działające w ochronie interesu pracownika. Jest zupełnie inaczej,byłem tam raz i więcej nie pójdę bo nie ma po co.....wysnułem wniosek że albo to są dyletanci albo mocno leniwi?. Młody,po studiach prawnik trafniej poprowadził sprawę niż grenium całego PIP-u.
Wracając do sprawy......i nie zamknięto tych placówk? .W rzeczy samej , tu nie chodzi o jakąś tam karę,ale o zdrowie pracujących t... rozwiń
Avatar
autoparts / 28 stycznia 2010 o 10:32
hurtownia motoryzacyjna. ...

od 8:00 do 10:00 - pomieszczenie biurowe
-2 stopnie [ minus dwa ]

od 10:00 do 14:00
+7 stopni [ siedem na plusie ]

od 14:00 do 16:00
+9-12 stopni

komentaż prezesa: "nic Wam na to nie poradzę, ja tez grzeje się farelką"
Avatar
ZAmojska / 28 stycznia 2010 o 09:59
Wczoraj rano byłem w sklepie spożywczym na Zamojskiej, tam gdzie jest tyle kartek. Miałem wrażenie, że jest tam niewiele cieplej jak na zewnątrz.
Avatar
adm / 28 stycznia 2010 o 09:20
rem4 napisał:
W niektórych pubach w Lublinie jest tak samo. Ziąb i wygwizdów! Duży lokal bez kaloryferów, przy ścianie tylko niewielki grzejnik dający ciepło w promieniu 1,5 m, barman chodzi w polarze, a goście marzną. Miałem ostatnio okazję być w takim miejscu i też myślałem, aby je jak najszybiej opuścić.
Nie będę robić antyreklamy jednemu pubowi, bo wiem, że jest takich więcej.


Brak ogrzewania to norma szczególnie w placówkach sklepowych, ogrzewanie to koszty i to znaczne przy temperaturze poniżej -10oC . Każdy oszczędza i te standarty są stosowane. Projektacji i komisje odbierajace lokale na zapewnienie ogrzewania nie zwracają uwagi


Brak ogrzewania to norma szczególnie w placówkach sklepowych, ogrzewanie to koszty i to znaczne przy temperaturze poniżej -10oC . Każdy oszczędza i te standarty są stosowane. Projektacji i komisje odbierajace lokale na zapewnienie ogrzewania nie zwracają uwagi rozwiń
Avatar
rem4 / 28 stycznia 2010 o 09:14
W niektórych pubach w Lublinie jest tak samo. Ziąb i wygwizdów! Duży lokal bez kaloryferów, przy ścianie tylko niewielki grzejnik dający ciepło w promieniu 1,5 m, barman chodzi w polarze, a goście marzną. Miałem ostatnio okazję być w takim miejscu i też myślałem, aby je jak najszybiej opuścić.
Nie będę robić antyreklamy jednemu pubowi, bo wiem, że jest takich więcej.
Avatar
zzzz / 28 stycznia 2010 o 08:59
Zapraszam do sklepów meblowych na Smoluchowskiego, temperatura poniżej 0 :-)
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!