czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Skrzyżowanie w Wysokiem jest zmorą kierowców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2008, 18:09
Autor: Paweł Puzio

Na skrzyżowaniu w Wysokiem znów doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Dwie osoby w poważnym stanie są w szpitalu w Bychawie. Zarząd Dróg Wojewódzkich nadal nic nie robi, aby poprawić bezpieczeństwo
na tej krzyżówce.

To już kolejny wypadek w ciągu kilku dni w tym miejscu. Jak zawsze przyczyna jest ta sama: kierowcy z drogi podporządkowanej wjeżdżają wprost pod auta jadące drogą Lublin-Biłgoraj. Nie pomagają znaki.

Tym razem pod koła ciężarówki wjechał samochód osobowy. Dwie osoby z ciężkimi obrażeniami ciała trafiły do szpitala w Bychawie. - Niech Zarząd Dróg Wojewódzkich w końcu coś zrobi z tym skrzyżowaniem - apeluje doktor Piotr Wojtaś, dyrektor szpitala w Bychawie. - W tym roku na tym skrzyżowaniu kilka osób odniosło ciężkie rany. W ciągu dwóch lat w Wysokiem 35 osób zostało rannych, 5 zmarło na miejscu. A ile osób umarło w wyniku komplikacji powypadkowych, ile straciło zdrowie, jest kalekami, tego nikt nie liczy - dodaje Wojtaś.

Wielokrotnie o tej sprawie mówiono podczas obrad Sejmiku Wojewódzkiego. Bez efektu. - Zapytałem marszałka, co dalej z tą krzyżówką - mówi Henryk Dudziak, radny wojewódzki z tego rejonu. - Otrzymałem odpowiedź, że plany przebudowy skrzyżowania są w opracowaniu. To raczej mało satysfakcjonujące, bo tam od lat giną ludzie, a zarządca drogi, czyli ZDW w Lublinie, nic nie robi. Sprawę dalej będę drążył u nowego marszałka Grabczuka - dodaje Dudziak.

W Zarządzie Dróg Wojewódzkich sekretarka - jak zwykle - broniła dostępu do dyrektora. Po raz kolejny usłyszeliśmy, że "dyrektor wyjechał”. Udało nam się tylko tyle dowiedzieć, że plany przebudowy skrzyżowania są w opracowaniu. Może przebudowa ruszy w przyszłym roku.

Tymczasem lekarze apelują o pilne działania. - Nikt nie liczy się z cierpieniem ludzi. Jeżeli to nie przemawia do osób odpowiedzialnych za tę drogę, to niech policzą koszty związane z ofiarami śmiertelnymi i rannymi - odszkodowania, renty, wydatki na leczenie. To są miliony złotych. Z tym się nikt nie liczy - mówi doktor Wojtaś.
Niestety, marszałek Jacek Sobczak, odpowiedzialny w Urzędzie Marszałkowskim za Zarząd Dróg Wojewódzkich, przez kilka dni był niedostępny. Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ronnaldo
obiektywny
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ronnaldo
ronnaldo (10 lutego 2008 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
popieram. to nie skrzyżowanie tylko głupota lub niedouczenie kierowców powoduje to co się tam dzieje. często tamtędy przejeżdżam i nie mam żadnych zastrzeżeń co do oznakowania tego skrzyżowania. znaki są czytelne i bardzo dobrze widoczne i powiem szczerze że życzył bym sobie żeby wszystkie krzyżówki były tak dobrze oznakowane. jeżdzę po polsce i często spotyka się takie miejsca że jedzie się na wyczucie gdyż znaku nie uświadczysz.
Rozwiń
obiektywny
obiektywny (5 lutego 2008 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Puzio! Czy jest pan tak naiwny, czy pan rzeczywiście wierzy w to, że przebudowa drogi zastąpi ludzką wyobraźnię i uwagę?! Przecież ta droga jest prawidłowo oznakowana! Korzystający z niej w trosce o własne życie i zdrowie powinni bardziej przestrzegać przepisów drogowych. Na przebudowę czekają też inne drogi, ale dla pana Dudziaka (PSL) ważna jest akurat ta droga. Rozumiem go nawet, bo tam mieszka jego elektorat. O tej drodze mówił też radny Sosnowski uzasadniając wniosek o odwołanie marszałka. Chciałoby się go jednak zapytać, co sam zrobił w tej kwestii, gdy wcześniej sprawował urząd. Czy droga 835 dopiero teraz wymaga remontu? Czy wcześniej nie było tam żadnych wypadków? Bo jeśli tak, to zadziwia wprost niesłychany zbieg okoliczności i złośliwość losu- za rządów PiS nawet wypadki sypnęły się jak z rękawa! A radnemu Dudziakowi radzę przejechać się po drogach powiatowych wokół Lublina. Od początku istnienia powiatów drogami zarządza jego formacja. Niech pojeździ po nich i wyciągnie wnioski. Zapraszamy radnego (i całą wierchuszkę PSL) zwłaszcza na drogi położone z dala od miejsc zamieszkania władz powiatu, do gmin odległych od Bychawy. Podróże kształcą, panowie z PSL, więc i ta wzbogaci na pewno waszą wiedzę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!