piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Służba zdrowia idzie po władzę

  Edytuj ten wpis
Autor: EWA STĘPIEŃ

Biały personel chce wziąć sprawy w swoje ręce. Nazwiska lubelskich pielęgniarek i lekarzy znalazły się na listach wyborczych różnych partii.

- Wielu, różnych polityków obiecuje, co dobrego zrobi dla służby zdrowia. My im nie wierzymy. Same chcemy mieć wpływ na to, co się u nas będzie działo. Dlatego koleżanki zdecydowały się startować do Sejmu - mówi Wiesława Sidorowska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarskiej w Lublinie.
Z Lublina mamy trzy kandydatki na posłanki w czepkach. Krystyna Sprawka, pielęgniarka ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie wystartuje z listy LiD. Maria Jabłońska, pielęgniarka ze Szpitala Kolejowego w Lublinie chce reprezentować w Sejmie PSL, a Alina Kołodziejczyk, pielęgniarka ze szpitala im. Jana Bożego w Lublinie - Partię Kobiet.
Z kolei z Chełma do Sejmu kandyduje Lucyna Dargiewicz z miejskiego SP ZOZ. Jest na liście PSL. - Trzydzieści lat pracuję w tym fachu, ale jest coraz gorzej - mówi Dargiewicz. Jej zdaniem, Lubelszczyzna jest zaniedbana finansowo.
Beata Żółkiewska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek w Chełmie dodaje, że pielęgniarki powinny mieć przedstawicielstwo na każdym szczeblu, także tym najwyższym. - Tak jest na całym świecie. Wtedy można tworzyć lobby, coś wywalczyć i coś zrobić - argumentuje Żółkiewska.
Lekarze wystawili silniejszą reprezentację, bo jedenastoosobową. Jerzy Derkacz, lekarz ze szpitala papieskiego w Zamościu, ubiega się o miejsce w Sejmie, kandydując z PSL. Przemysław Andrejuk, poseł LPR ostatniej kadencji ponownie chce zdobyć poselski mandat. Z listy tej samej partii co Andrejuk startuje (choć do niej nie należy) Marta Sendecka, lekarka z Tomaszowa Lubelskiego. Nie mylić z Marią Sendecką, również lekarką z Tomaszowa Lubelskiego (członkinią LPR), która startuje do Senatu. O mandaty senatorskie walczą jeszcze Bożena Leszczyńska-Gorzelak (PO), ginekolog ze szpitala przy ul. Jaczewskiego oraz Grzegorz Czelej, lubelski stomatolog (PiS).
Posłem chce zostać Stanisław Misztal (Samoobrona), okulista z Zamościa, oskarżony o fałszowanie recept. Największą reprezentację lekarską do Sejmu wystawiło PiS, wystartuje m.in. Leszek Olender ze Świdnika, Czesław Beczek z Adamowa oraz Marek Onyszkiewicz z Biłgoraja.
- Bez silnej reprezentacji lekarskiej w parlamencie nie jest możliwe wprowadzenie takich zmian, aby pacjenci byli w pełni zadowoleni z naszej pracy - mówi dr Leszek Olender. Podkreśla, że jeżeli dostanie się do Sejmu z zawodu nie zrezygnuje. Do Sejmu kandyduje również Zofia Woźnica, lekarz pediatra z Biłgoraja (członek PO) oraz jedyna reprezentantka farmaceutów, Małgorzata Nizio z Partii Kobiet.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Michał
sympatyk "ludowców"
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lutego 2009 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Dargiewicz
Kobieto! Nie pchaj się na siłę do władzy, pielęgniarki mają o Pani złe zdanie i nie widzą Pani jako posła.
Rozwiń
Michał
Michał (9 października 2007 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale niektóre osoby nie powinny startować np.Dargiewicz z Chełma.Czytałem,że nawet pielęgniarki zakładu, w którym pracuje są jej przeciwne.Bez sensu!
Rozwiń
sympatyk "ludowców"
sympatyk "ludowców" (3 października 2007 o 08:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I słusznie zrobili nie wymieniając tego posła. Wszak PSL nie liczy się na polskiej scenie politycznej, a już niedługo znajdzie się tam, gdzie jest jego miejsce, czyli na śmietniku historii jak zwykł mawiać przed laty tow. Chruszczow.
Rozwiń
alek
alek (3 października 2007 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chociaż też jest ze służby zdrowia. O odrobinę uczciwości proszę
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (2 października 2007 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam odmienne zdanie. Nieciekawy facet i trudno tym razem na tą ,,merytoryczność" będzie pozyskać wyborców.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!