sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Spis jeszcze przez tydzień

Dodano: 31 maja 2002, 21:13

Jeszcze tylko tydzień pozostał do zakończenia spisu. Na razie przebiega on bez większych zakłóceń.
Czy przeprowadzający spis rachmistrzowie także zostaną spisani? - Oczywiście. Każdy rachmistrz musi się umówić z innym rachmistrzem, odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania - wyjaśnia Kazimierz Tucki, kierownik Wojewódzkiego Biura Spisowego. - Podejrzewam jednak, że większość sama wypełni ankietę.
Spis dotyczy również osób mieszkających w "obiektach zbiorowego zakwaterowania”. W akademikach rachmistrze działają cały czas, jednak w ankietach pomijają pytania dotyczące warunków mieszkaniowych. - Wypełnia się tylko część osobową - dodaje K. Tucki.
Studenci w akademikach są spisywani jako zameldowani czasowo i obecni, natomiast w swoich rodzinnych miastach jako zameldowani stale i nieobecni. Jako "nieobecni” spisywani są również więźniowie, ponieważ rachmistrzowie do zakładów karnych nie zaglądają. A co z zakonami? - Jeżeli jest to obiekt zamknięty, to wysyłamy specjalnego rachmistrza - mówi K. Tucki. - U nas takich nie zgłoszono, więc w zakonach pracują zwykli rachmistrze spisujący wszystkich duchownych. (rad)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24