Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 czerwca 2014 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Spitfire wylądował w Dęblinie. W czwartek będzie w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (toma)
238 14 A A

Legendarny myśliwiec Supermarine Spitfire przyleciał w poniedziałek do Dęblina. Po raz pierwszy w historii maszyna wylądowała w Polsce z polskim pilotem za sterami. W czwartek samolot będzie można zobaczyć na lotnisku w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samolot wyprodukowany w latach 40. ubiegłego wieku przyleciał z Czech. Teraz czeskie barwy Dywizjonu 312. zostaną przemalowane w kolory 308. Dywizjonu Krakowskiego i w takim malowaniu samolot pojawi się w Świdniku.

- Planujemy prezentację dla prasy i gości. Maszynę będzie można zobaczyć też przez płot lotniska. Dla wszystkich chętnych zorganizujemy też spotkanie z pilotem Jackiem Mainką. Jeśli pozwoli na to pogoda, odbędzie się przelot myśliwca w asyście "Orlików” z Radomia - mówi Damian Majsak, główny organizator wydarzenia.
Potem Spitfire wróci do Dęblina, gdzie w piątek będzie jedną z atrakcji spotkania z kombatantami.
Wizyta legendarnego myśliwca na Lubelszczyźnie ma być hołdem dla związanego ze Świdnikiem śp. Generała Tadeusza Góry, pilota 303., 306. i 316. Dywizjonu Myśliwskiego RAF, który brał udział w Bitwie o Anglię.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Małgorzata bez Mistrza / 3 lipca 2014 o 11:30

O której przyleci? Eh zapewne w dzień kiedy każdy w pracy i mało kto będzie mógł zobaczyć.

Spitfire przyleciał w piątek 27 czerwca 2014 r. o godzinie 11.00 a o 12.30 poleciał z powrotem nie wiem dokąd. Tyle dowiedziałam się ok 15.00 kiedy przyejchałam na lotnisko z moim tatą, który jest wielkim fanem lotnictwa II wojny światowej. Impreza była tylko dla zaproszonych gości i może obsługi lotniska bo o tej porze wszyscy inni  byli w pracy albo w szkole (na zakończeniu roku szkolnego). Organizatorzy bali się zrobić później żeby się tłum nie zjechał i elicie po butach nie deptał. Ci co mieli go obejrzeć obejrzeli a reszta niech spada. Przykre. Ponadto nie widzę sensu nagłaśniania tego przylotu w mediach skoro i tak nie było możliwości skorzystać. Bez sensu jak wszystko w Polsce.

Spitfire przyleciał w piątek 27 czerwca 2014 r. o godzinie 11.00 a o 12.30 poleciał z powrotem nie wiem dokąd. Tyle dowiedziałam się ok 15.00 kiedy przyejchałam na lotnisko z moim tatą, który jest wielkim fanem lotnictwa II wojny światowej. Impreza była tylko dla zaproszonych gości i może obsługi lotniska bo o tej porze wszyscy inni  byli w pracy albo w szkole (na zakończeniu roku szkolnego). Organizatorzy bali się zrobić później żeby się tłum nie zjechał i elicie po butach nie deptał. Ci co mieli go obejrzeć obejrzeli ... rozwiń

Avatar
Alik / 29 czerwca 2014 o 15:24

Miała być atrakcja ... wyszło - jak zwykle: Najpierw pogoda , później czyjeś niechciejstwo ...

Do obejrzenia tej maszyny byłyby całe wycieczki chętnych (ja pierwszy!) -wystarczyło trochę pomyśleć ,aby to zorganizować. Do zabytkowych maszyn Świdnik ma wyraźnie pecha - już kiedyś miał być tu air show z udziałem latających zabytków, a skończyło się blamażem.   Poza tym - dlaczego litery ZF? Przecież  T. Góra w dywizjonie krakowskim nie latał. Co za różnica jakie litery maluje się na kadłubie?

Avatar
Pablo / 26 czerwca 2014 o 10:25

chyba polatane w taką pogodę...

Avatar
G.....Z.... / 25 czerwca 2014 o 09:10

Dzięki panom ślik i AIW263 za udział w TEŚCIE oceniana była jakość i kultura wypowiedzi POZDRAWIAMY...

Avatar
slik / 24 czerwca 2014 o 20:41

Gonzo by wszystko chciał mieć / być i to za darmo - bo przecież mu się należy.

Avatar
AIW263PL / 24 czerwca 2014 o 20:12

GONZO- pAN i wŁADCA Internetu.. tWOJA mądrość i bystrość do ripost onieśmiela wszystich internautów, ale w wieku poniżej lat 12.. Kto wie, może właśnie tyle masz..    :P

Avatar
GONZO / 24 czerwca 2014 o 15:23

Do slik jak byś właśnie uważnie czytał to byś zrozumiał o czym pisałem widocznie ty jesteś tym nierobem bo cię to trafiło ...

Avatar
GONZO / 24 czerwca 2014 o 15:13

Do Ja- tez-plebs nie pisze się tez tylko też i nie pisze się ino bo to stara wiejska gwara należy napisać tylko szkoda że przy płocie nie było dla ciebie miejsca poligloto pozdro..

Avatar
slik / 24 czerwca 2014 o 10:07

On przyleci do Świdnika nie po to aby oglądał to pleps tylko elity z rodzinami z PO i PIS jest to imprezka dla wybranych a PLEPS ZA PŁOTEM...oczywiście  kasę dadzą podatnicy ze Świdnika iLublina ..

naucz się czytać ze zrozumieniem. Organizatorem jest Pan Damian Majsak - właściciel wydawnictwa KAGERO zajmującego się między innymi militariami. Żadni podatnicy ze Świdnika czy Lublina kasy nie dają tylko prywatny przedsiębiorca. Swoją droga ten sam Pan Damian planuje (przy wsparciu finansowym firm z lubelszczyzny - sponsorów. Bez wsparcia władz samorządowych) w sierpniu pokazy lotnicze na naszym lotnisku. Już dla wszystkich. Ale oczywiście najłatwiej jest takim malkontentom tylko narzekać. Do roboty sie weź i sam sobie taki pokaz zorganizuj.

naucz się czytać ze zrozumieniem. Organizatorem jest Pan Damian Majsak - właściciel wydawnictwa KAGERO zajmującego się między innymi militariami. Żadni podatnicy ze Świdnika czy Lublina kasy nie dają tylko prywatny przedsiębiorca. Swoją droga ten sam Pan Damian planuje (przy wsparciu finansowym firm z lubelszczyzny - sponsorów. Bez wsparcia władz samorządowych) w sierpniu pokazy lotnicze na naszym lotnisku. Już dla wszystkich. Ale oczywiście najłatwiej jest takim malkontentom tylko narzekać. Do roboty sie weź i sam sobie tak... rozwiń

Avatar
trop / 24 czerwca 2014 o 07:53

Zawsze to jedno lądowanie więcej :), na tym lotnisku jest taki ruch ze gwizd silników zrywa czapki z głów stojących za płotem

Avatar
Małgorzata bez Mistrza / 3 lipca 2014 o 11:30

O której przyleci? Eh zapewne w dzień kiedy każdy w pracy i mało kto będzie mógł zobaczyć.

Spitfire przyleciał w piątek 27 czerwca 2014 r. o godzinie 11.00 a o 12.30 poleciał z powrotem nie wiem dokąd. Tyle dowiedziałam się ok 15.00 kiedy przyejchałam na lotnisko z moim tatą, który jest wielkim fanem lotnictwa II wojny światowej. Impreza była tylko dla zaproszonych gości i może obsługi lotniska bo o tej porze wszyscy inni  byli w pracy albo w szkole (na zakończeniu roku szkolnego). Organizatorzy bali się zrobić później żeby się tłum nie zjechał i elicie po butach nie deptał. Ci co mieli go obejrzeć obejrzeli a reszta niech spada. Przykre. Ponadto nie widzę sensu nagłaśniania tego przylotu w mediach skoro i tak nie było możliwości skorzystać. Bez sensu jak wszystko w Polsce.

Spitfire przyleciał w piątek 27 czerwca 2014 r. o godzinie 11.00 a o 12.30 poleciał z powrotem nie wiem dokąd. Tyle dowiedziałam się ok 15.00 kiedy przyejchałam na lotnisko z moim tatą, który jest wielkim fanem lotnictwa II wojny światowej. Impreza była tylko dla zaproszonych gości i może obsługi lotniska bo o tej porze wszyscy inni  byli w pracy albo w szkole (na zakończeniu roku szkolnego). Organizatorzy bali się zrobić później żeby się tłum nie zjechał i elicie po butach nie deptał. Ci co mieli go obejrzeć obejrzeli ... rozwiń

Avatar
Alik / 29 czerwca 2014 o 15:24

Miała być atrakcja ... wyszło - jak zwykle: Najpierw pogoda , później czyjeś niechciejstwo ...

Do obejrzenia tej maszyny byłyby całe wycieczki chętnych (ja pierwszy!) -wystarczyło trochę pomyśleć ,aby to zorganizować. Do zabytkowych maszyn Świdnik ma wyraźnie pecha - już kiedyś miał być tu air show z udziałem latających zabytków, a skończyło się blamażem.   Poza tym - dlaczego litery ZF? Przecież  T. Góra w dywizjonie krakowskim nie latał. Co za różnica jakie litery maluje się na kadłubie?

Avatar
Pablo / 26 czerwca 2014 o 10:25

chyba polatane w taką pogodę...

Avatar
G.....Z.... / 25 czerwca 2014 o 09:10

Dzięki panom ślik i AIW263 za udział w TEŚCIE oceniana była jakość i kultura wypowiedzi POZDRAWIAMY...

Avatar
slik / 24 czerwca 2014 o 20:41

Gonzo by wszystko chciał mieć / być i to za darmo - bo przecież mu się należy.

Avatar
AIW263PL / 24 czerwca 2014 o 20:12

GONZO- pAN i wŁADCA Internetu.. tWOJA mądrość i bystrość do ripost onieśmiela wszystich internautów, ale w wieku poniżej lat 12.. Kto wie, może właśnie tyle masz..    :P

Avatar
GONZO / 24 czerwca 2014 o 15:23

Do slik jak byś właśnie uważnie czytał to byś zrozumiał o czym pisałem widocznie ty jesteś tym nierobem bo cię to trafiło ...

Avatar
GONZO / 24 czerwca 2014 o 15:13

Do Ja- tez-plebs nie pisze się tez tylko też i nie pisze się ino bo to stara wiejska gwara należy napisać tylko szkoda że przy płocie nie było dla ciebie miejsca poligloto pozdro..

Avatar
slik / 24 czerwca 2014 o 10:07

On przyleci do Świdnika nie po to aby oglądał to pleps tylko elity z rodzinami z PO i PIS jest to imprezka dla wybranych a PLEPS ZA PŁOTEM...oczywiście  kasę dadzą podatnicy ze Świdnika iLublina ..

naucz się czytać ze zrozumieniem. Organizatorem jest Pan Damian Majsak - właściciel wydawnictwa KAGERO zajmującego się między innymi militariami. Żadni podatnicy ze Świdnika czy Lublina kasy nie dają tylko prywatny przedsiębiorca. Swoją droga ten sam Pan Damian planuje (przy wsparciu finansowym firm z lubelszczyzny - sponsorów. Bez wsparcia władz samorządowych) w sierpniu pokazy lotnicze na naszym lotnisku. Już dla wszystkich. Ale oczywiście najłatwiej jest takim malkontentom tylko narzekać. Do roboty sie weź i sam sobie taki pokaz zorganizuj.

naucz się czytać ze zrozumieniem. Organizatorem jest Pan Damian Majsak - właściciel wydawnictwa KAGERO zajmującego się między innymi militariami. Żadni podatnicy ze Świdnika czy Lublina kasy nie dają tylko prywatny przedsiębiorca. Swoją droga ten sam Pan Damian planuje (przy wsparciu finansowym firm z lubelszczyzny - sponsorów. Bez wsparcia władz samorządowych) w sierpniu pokazy lotnicze na naszym lotnisku. Już dla wszystkich. Ale oczywiście najłatwiej jest takim malkontentom tylko narzekać. Do roboty sie weź i sam sobie tak... rozwiń

Avatar
trop / 24 czerwca 2014 o 07:53

Zawsze to jedno lądowanie więcej :), na tym lotnisku jest taki ruch ze gwizd silników zrywa czapki z głów stojących za płotem