Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 grudnia 2009 r.
16:35
Edytuj ten wpis

Spór na sejmiku województwa: Dom Muzyki w Kraczewicach dla miasta czy powiatu?

Autor: Zdjęcie autora rp
0 76 A A

Dzieci śpiewały, a radni i zarząd województwa gorąco dyskutowali, co zrobić z Domem Muzyki w Kraczewicach w gminie Poniatowa. Nie mogą się dogadać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dom Muzyki ulokował się w stylowym pałacyku. Działają w nim cenione i nagradzane zespoły m. in. chór Szczygiełki oraz zespół Scholares Minores pro Musica Antiqua należy do samorządu województwa. Latem został odwołany dotychczasowy dyrektor placówki. O przejęcie Domu Muzyki stara się burmistrz Poniatowej Lilla Stefanek (PO) oraz starosta powiatowy z Opola Lubelskiego Zenon Rodzik (PSL). Rządząca województwem koalicja Platformy i ludowców nie może zdecydować co dalej.

Dzieci ze Szczygiełków śpiewały dzisiaj na obradach sejmiku. Przyjechały z rodzicami, którzy chcą żeby placówką zajęły się władze miasta.

- Jestem zwolennikiem decentralizacji. Dom Muzyki może prowadzić miasto we współpracy ze starostwem - mówił dziennikarzom marszałek Krzysztof Grabczuk (PO). Tymczasem kilka minut później jego kolega z zarządu Arkadiusz Bratkowski (PSL, odpowiada za kulturę) stwierdził: - To nie jest czas żeby województwo zrezygnowało z tej placówki.

Opozycyjnie radni z PiS domagali się żeby sejmik przyjął stanowisko, że Dom Muzyki pójdzie do miasta. Bratkowski ubolewał, że dzieci wciągane są w politykę. Marszałek dziękował dzieciom za koncert i dodał, że zobaczyły jak wygląda demokracja. Dzieci słuchały dyskusji siedząc kilkanaście minut na kamiennej posadzce, rodzice zajęli krzesła.

Ostatecznie zarząd województwa obiecał wypracować stanowisko na kolejne posiedzenie sejmiku województwa.

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 maja 2010 o 13:00
~gość~ napisał:
A dlaczego . Nie wierzę . Skąd ta wiedza .

Najlepiej podsumował działania "słońca poniatowej" w tym zakresie na sesji Pan Krzysztof Brzeziński! Gratulacje za odwagę!
Wiele osób przekonało się o "czystych intencjach" "słońca Poniatowej" w sprawie przyszłości Domu Muzyki w Kraczewicach.
WIELKA STRATA DLA MIASTA, POWIATU, WOJEWÓDZTWA I KRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najlepiej podsumował działania "słońca poniatowej" w tym zakresie na sesji Pan Krzysztof Brzeziński! Gratulacje za odwagę!
Wiele osób przekonało się o "czystych intencjach" "słońca Poniatowej" w sprawie przyszłości Domu Muzyki w Kraczewicach.
WIELKA STRATA DLA MIASTA, POWIATU, WOJEWÓDZTWA I KRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
~gosc~ / 29 kwietnia 2010 o 11:28
~gosc~ napisał:
Widocznie pracujesz u niej w domu a ja na tym samym piętrze i mam doskonały obraz jej działań. Mam przechlapane!

NIE SPRZATAM U NIEJ W DOMU,SAMA SOBIE SPRZATA. PRACUJE OBOK CIEBIE.
Avatar
~gosc~ / 28 kwietnia 2010 o 19:50
~gosc~ napisał:
Ja nigdy nie slyszalem zeby kogos oczerniala a blisko niej pracuje.

Widocznie pracujesz u niej w domu a ja na tym samym piętrze i mam doskonały obraz jej działań. Mam przechlapane!
Avatar
~gosc~ / 27 kwietnia 2010 o 22:49
~gosc~ napisał:
A ja wierzę - cenić i lubić Danielewiczów może ale za plecami oczerniać wiele osób także!

Ja nigdy nie slyszalem zeby kogos oczerniala a blisko niej pracuje.
Avatar
~gosc~ / 27 kwietnia 2010 o 21:01
~gosc~ napisał:
Nie wierze, slyszalam z jej ust ze ich bardzo ceni i lubi.

A ja wierzę - cenić i lubić Danielewiczów może ale za plecami oczerniać wiele osób także!
Avatar
~gosc~ / 27 kwietnia 2010 o 02:48
~gosc napisał:
No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ?

Nie wierze, slyszalam z jej ust ze ich bardzo ceni i lubi.
Avatar
~gosc / 25 kwietnia 2010 o 18:51
~gość~ napisał:
A dlaczego . Nie wierzę . Skąd ta wiedza .

Wiadomości od nowego "menagera" z Domu Muzyki w Kraczewicach....
Avatar
~gość~ / 25 kwietnia 2010 o 18:12
~gosc napisał:
No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ?



A dlaczego . Nie wierzę . Skąd ta wiedza .
Avatar
~gosc / 25 kwietnia 2010 o 16:48
cassandra napisał:
to są konkretne ustalenia zapisane na podstawie odpowiednich ustaw a nie odwrotnie- właśnie o to mi chodziło, najpierw Ustawa potem Uchwała i Umowa z Urzędem Marszałkowskim, o porozumieniu ze starostą była mowa też na Sejmiku, dziwię się, że nie wiesz.
Jeśli chodzi o stronę prawną samego porozumienia w sprawie zarządu nad Domem Muzyki , to oczywiście zależy jak jest to sformułowane w podpisanej wersji ale jest mozliwe.

No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ?

No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ? rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 marca 2010 o 11:47
~gosc~ napisał:
Rzeczywiście, fajna blondynka!

Co z tego, że fajna?
P.O. dyrektora Domu Muzyki została Pani Piskor a nie wasza blondynka!
Nie wiem co prawda, jak można być jednocześnie dyrektorem Centrum Kultury w Poniatowej i p.o. dyrektora Domu Muzyki w Kraczewicach, ale ja już niczemu w Poniatowej się nie dziwię!
Avatar
Gość / 6 maja 2010 o 13:00
~gość~ napisał:
A dlaczego . Nie wierzę . Skąd ta wiedza .

Najlepiej podsumował działania "słońca poniatowej" w tym zakresie na sesji Pan Krzysztof Brzeziński! Gratulacje za odwagę!
Wiele osób przekonało się o "czystych intencjach" "słońca Poniatowej" w sprawie przyszłości Domu Muzyki w Kraczewicach.
WIELKA STRATA DLA MIASTA, POWIATU, WOJEWÓDZTWA I KRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najlepiej podsumował działania "słońca poniatowej" w tym zakresie na sesji Pan Krzysztof Brzeziński! Gratulacje za odwagę!
Wiele osób przekonało się o "czystych intencjach" "słońca Poniatowej" w sprawie przyszłości Domu Muzyki w Kraczewicach.
WIELKA STRATA DLA MIASTA, POWIATU, WOJEWÓDZTWA I KRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
~gosc~ / 29 kwietnia 2010 o 11:28
~gosc~ napisał:
Widocznie pracujesz u niej w domu a ja na tym samym piętrze i mam doskonały obraz jej działań. Mam przechlapane!

NIE SPRZATAM U NIEJ W DOMU,SAMA SOBIE SPRZATA. PRACUJE OBOK CIEBIE.
Avatar
~gosc~ / 28 kwietnia 2010 o 19:50
~gosc~ napisał:
Ja nigdy nie slyszalem zeby kogos oczerniala a blisko niej pracuje.

Widocznie pracujesz u niej w domu a ja na tym samym piętrze i mam doskonały obraz jej działań. Mam przechlapane!
Avatar
~gosc~ / 27 kwietnia 2010 o 22:49
~gosc~ napisał:
A ja wierzę - cenić i lubić Danielewiczów może ale za plecami oczerniać wiele osób także!

Ja nigdy nie slyszalem zeby kogos oczerniala a blisko niej pracuje.
Avatar
~gosc~ / 27 kwietnia 2010 o 21:01
~gosc~ napisał:
Nie wierze, slyszalam z jej ust ze ich bardzo ceni i lubi.

A ja wierzę - cenić i lubić Danielewiczów może ale za plecami oczerniać wiele osób także!
Avatar
~gosc~ / 27 kwietnia 2010 o 02:48
~gosc napisał:
No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ?

Nie wierze, slyszalam z jej ust ze ich bardzo ceni i lubi.
Avatar
~gosc / 25 kwietnia 2010 o 18:51
~gość~ napisał:
A dlaczego . Nie wierzę . Skąd ta wiedza .

Wiadomości od nowego "menagera" z Domu Muzyki w Kraczewicach....
Avatar
~gość~ / 25 kwietnia 2010 o 18:12
~gosc napisał:
No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ?



A dlaczego . Nie wierzę . Skąd ta wiedza .
Avatar
~gosc / 25 kwietnia 2010 o 16:48
cassandra napisał:
to są konkretne ustalenia zapisane na podstawie odpowiednich ustaw a nie odwrotnie- właśnie o to mi chodziło, najpierw Ustawa potem Uchwała i Umowa z Urzędem Marszałkowskim, o porozumieniu ze starostą była mowa też na Sejmiku, dziwię się, że nie wiesz.
Jeśli chodzi o stronę prawną samego porozumienia w sprawie zarządu nad Domem Muzyki , to oczywiście zależy jak jest to sformułowane w podpisanej wersji ale jest mozliwe.

No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ?

No i rypło się - Państwo Danielewiczowie podobno definitywnie zerwali współpracę ze "słońcem Poniatowej" ? rozwiń
Avatar
~gosc~ / 8 marca 2010 o 11:47
~gosc~ napisał:
Rzeczywiście, fajna blondynka!

Co z tego, że fajna?
P.O. dyrektora Domu Muzyki została Pani Piskor a nie wasza blondynka!
Nie wiem co prawda, jak można być jednocześnie dyrektorem Centrum Kultury w Poniatowej i p.o. dyrektora Domu Muzyki w Kraczewicach, ale ja już niczemu w Poniatowej się nie dziwię!
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 2 2

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 2 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 1 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 2

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 102 7

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 77 8

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 2 6

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)