czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Sposób na przemoc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2008, 17:26

Uczniowie z Gimnazjum w Mysłowie będą uczyć tańca. Młodzież z Liceum we Włodawie chce poznać historię swojego miasta.

A dzieci z Hrubieszowa będą chodzić po lekcjach na aerobic.

Wszystko dzięki pieniądzom, które dostaną w ramach programu "Szkoła bez przemocy”. Z 903 wniosków z całego kraju organizatorzy wyróżnili 80, w tym 4 z naszego regionu. Dziś w Warszawie uroczysta gala i wręczenie grantów. Każda szkoła dostanie po kilka tysięcy zł.

Do stolicy wybierają się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie. - Przygotowaliśmy program "Sport dobry na wszystko” - wyjaśnia pedagog Marta Kuczyńska. - Chcemy propagować wśród naszych uczniów nowe formy aktywności, np. aerobic i unihokej.

Za pieniądze z grantu placówka zamierza kupić sprzęt i przygotować plan sportowych zajęć pozalekcyjnych. - Planujemy też rajd rowerowy i zorganizowanie czerwcowego Dnia Szkoły Bez Przemocy na sportowo - dodaje Kuczyńska.

Na sport stawia też Szkoła Podstawowa w Wilczyskach (gmina Wola Mysłowska w pow. łukowskim). Ich program nazywa się "Jak Andrzej Grubba”. - Sama nazwa wskazuje, czym chcemy się zająć. Chodzi o tenis stołowy - mówi Renata Jakubowska, nauczycielka z Wilczysk. - Będziemy prowadzili zajęcia z tej dyscypliny dla uczniów i... ich rodziców.

Gmina Wola Mysłowska oprócz nagrodzonej podstawówki w Wilczyskach ma też drugiego laureata. Pieniądze z grantu dostanie Gimnazjum w Mysłowie. - Jesteśmy małą, niezbyt zamożną gminą. Pieniądze z takich grantów są dla nasz szansą - podkreśla Renata Pacek, dyrektor gimnazjum. - Na przykład na zorganizowanie kursów tańca nie tylko dla uczniów, ale dla mieszkańców okolicznych wsi - dodaje Pacek. - Najpierw zawodowi instruktorzy przeszkolą uczniów. A potem to oni poprowadzą lekcje tańca w poszczególnych wsiach.

Pieniądze z grantu dostanie też I LO we Włodawie. Tam wniosek, "Liderzy Polesia”, napisali uczniowie. - Zamierzamy zakupić cyfrowy sprzęt do nagrywania. I spotykać się z najciekawszymi ludźmi z naszego miasta i okolic - tłumaczy Krzysztof Kowalczyk z klasy 2"c”. - Wywiadów posłuchają potem inni uczniowie szkoły. W ten sposób chcemy poznać tajemnice naszego miasta i regionu.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!