Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 lipca 2008 r.
11:03
Edytuj ten wpis

Sprawa obozu w Zaklikowie trafiła do prokuratury

0 45 A A

Obskurne sanitariaty, brak wody pitnej i gorących posiłków. Takie warunki zastali uczestnicy obozu sztuk walki w Zaklikowie na Podkarpaciu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na obóz pojechało ponad 50 uczniów, w tym z Lubelszczyzny. Wczoraj sprawa trafiła do prokuratury.

- Jestem zbulwersowany, że "poważni, szanowani” ludzie mogą sobie pozwolić na taką nieodpowiedzialność - napisał do nas rodzic jednego z uczestników zgrupowania.

Na obóz dla adeptów sztuk walki w Zaklikowie k. Stalowej Woli pojechało tydzień temu ponad pół setki uczniów szkół z Lublina, Kraśnika, Janowa i innych części Polski: od podstawówek po licea.

- Przed tygodniem zadzwoniła do nas ze skargą jedna z matek uczestników obozu - mówi Katarzyna Siekerżyńska z sanepidu w Rzeszowie.

Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach - tłumaczy Siekierżyńska. - Organizator zapłacił karę i zobowiązał się doprowadzić wszystko do ładu. Kontrola przeprowadzona trzy dni później wykazała, że stan się poprawił.

Ale przedwczoraj inny z rodziców zadzwonił ze skargą. Tym razem do rzeszowskiego kuratorium. Kurator wysłał do Zaklikowa wizytatorów. - Zobaczyliśmy złe warunki sanitarne, brak bieżącej wody. A uczestnicy obozu sami musieli zadbać o wyżywienie - wylicza Alina Pieniążek z rzeszowskiego kuratorium.

Mało tego. - Okazało się, że obóz nie został do nas zgłoszony i zarejestrowany - dodaje Pieniążek. - Mówiąc najkrócej, był nielegalny. To przestępstwo, o którym wczoraj poinformowaliśmy prokuraturę.

Tyle że wczoraj po obozie nie było już śladu. - Odesłaliśmy dzieci do domów - ucina Jarosław Lenart z Bractwa Sztuk Walki Deus Vult z Janowa Lubelskiego, które współorganizowało zgrupowanie.

- Moim zdaniem, warunki były dobre - przekonuje dr Andrzej Berezowski, drugi z organizatorów obozu. - W czasach mojej młodości obozy harcerskie były organizowane w o wiele gorszych. A że nie zgłosiliśmy się do kuratorium? Ja jestem lekarzem, nie znam się na tych formalnościach. Nie wiedziałem, że tak trzeba.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bywalec / 10 sierpnia 2008 o 23:59
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie" ale tylko w takich warunkach mozna zdobyc niktore umiejtnosci i ksztaltowac niektore cechy charakteru, wszystko to pod opieka fachowcow, tez jestem zdania ze to zgrupowanie to unikat i to nie tylko w skali kraju przykro mi ze za pieniadze podatnikow niszczy sie takie miejsca, pozdrawiam uczestnikow obozow w Zaklikowie, a pracownikom Dziennika moge powiedziec z przykroscia ze piszac takie teksty tzn nie sprawdzone i nafaszerowane klamstwem, stajecie sie brukowcem
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie&... rozwiń
Avatar
drBi / 28 lipca 2008 o 07:36
t napisał:
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium!

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium! rozwiń
Avatar
t / 27 lipca 2008 o 22:10
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.
Avatar
Ed / 17 lipca 2008 o 16:39
[url="http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,5463183,Prokuratura_zajmie_sie_obozem_w_Zaklikowie.html"]http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,54...Zaklikowie.html[/url]
Avatar
zły / 14 lipca 2008 o 21:38
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?! Wiecej pytan nie mam i nie bede sie rozpisywac, bo wszystko co mysle, juz napisaly inne osoby. Komus tu sie musialy pomylic seminarium sztuk walki u Doktora na dzialce i oboz harcerzy na kopcu...bo to oni spia w budynku.
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?!... rozwiń
Avatar
komentarz / 14 lipca 2008 o 13:50
dlaczego nie można przeczytać wszystkich komentarzy? Znowu coś usunęliście, bo prawda w oczu kłuje? Na szczęście zdążyliśmy wszystko skopiować i zamieścić na naszych stronach klubowych. Żenada!!! Dorośli ludzie to robią?
Avatar
kolejny rodzic / 13 lipca 2008 o 21:51
O ile wiem, to do prokuratury zgłasza się przestępstwo, czy domniemanie o przestępstwie, a niby co miało być przestępstwem w tym wypadku? I kto je popełnił? Rodzice, którzy wysłali dzieci w dobrze znane im miejsce, warunki i opiekunów? Dzieci, które w zdecydowanej większości pojechały po raz kolejny? Myślę, że donosicielka powinna ponieść wszelkie koszty za zamieszanie , jakiego narobiła i jeszcze pan redaktor dziennika za publikowanie nieprawdy. I jeszcze ktoś, kto przesłuchiwał dzieci bez wiedzy ich rodziców.
Avatar
folkatka / 13 lipca 2008 o 21:19
Pozdrawiam wszystkich uczestników obozu, strasznie Wam współczuję i mam nadzieję ze sie obronicie przed kretynizmem, i donosicielka jeszcze pożałuje. Mam też nadzieje ze to był pierwszy i ostatni raz, i ze juz nigdy więcej zaden przygłup nie zepsuje Wam zabawy.
Trzymajcie sie!
Avatar
bucior / 13 lipca 2008 o 20:43
A może jednak będzie jakaś decyzja Prokuratury w tej sprawie.
Przecież to trzeba w końcu wyjaśnić. Żeby za rok temat znowu nie wrócił.
Avatar
znajacy temat / 13 lipca 2008 o 15:51
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I REDAKTOROW,I WYCIAGNAC Z NICH KASE ILE SIE TYLKO DA.
NICH SIE NAUCZA NA PRZYSZLOŚĆ , ŻE DZIENNIKARZA POWINNA CECHOWAC RZETELNOŚĆ I BEZSTRONNOŚĆ,
A NIE GONIENIE ZA TANIA SENSACJĄ.
JA Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BYM TO ZROBIŁ.
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I... rozwiń
Avatar
bywalec / 10 sierpnia 2008 o 23:59
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie" ale tylko w takich warunkach mozna zdobyc niktore umiejtnosci i ksztaltowac niektore cechy charakteru, wszystko to pod opieka fachowcow, tez jestem zdania ze to zgrupowanie to unikat i to nie tylko w skali kraju przykro mi ze za pieniadze podatnikow niszczy sie takie miejsca, pozdrawiam uczestnikow obozow w Zaklikowie, a pracownikom Dziennika moge powiedziec z przykroscia ze piszac takie teksty tzn nie sprawdzone i nafaszerowane klamstwem, stajecie sie brukowcem
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie&... rozwiń
Avatar
drBi / 28 lipca 2008 o 07:36
t napisał:
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium!

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium! rozwiń
Avatar
t / 27 lipca 2008 o 22:10
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.
Avatar
Ed / 17 lipca 2008 o 16:39
[url="http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,5463183,Prokuratura_zajmie_sie_obozem_w_Zaklikowie.html"]http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,54...Zaklikowie.html[/url]
Avatar
zły / 14 lipca 2008 o 21:38
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?! Wiecej pytan nie mam i nie bede sie rozpisywac, bo wszystko co mysle, juz napisaly inne osoby. Komus tu sie musialy pomylic seminarium sztuk walki u Doktora na dzialce i oboz harcerzy na kopcu...bo to oni spia w budynku.
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?!... rozwiń
Avatar
komentarz / 14 lipca 2008 o 13:50
dlaczego nie można przeczytać wszystkich komentarzy? Znowu coś usunęliście, bo prawda w oczu kłuje? Na szczęście zdążyliśmy wszystko skopiować i zamieścić na naszych stronach klubowych. Żenada!!! Dorośli ludzie to robią?
Avatar
kolejny rodzic / 13 lipca 2008 o 21:51
O ile wiem, to do prokuratury zgłasza się przestępstwo, czy domniemanie o przestępstwie, a niby co miało być przestępstwem w tym wypadku? I kto je popełnił? Rodzice, którzy wysłali dzieci w dobrze znane im miejsce, warunki i opiekunów? Dzieci, które w zdecydowanej większości pojechały po raz kolejny? Myślę, że donosicielka powinna ponieść wszelkie koszty za zamieszanie , jakiego narobiła i jeszcze pan redaktor dziennika za publikowanie nieprawdy. I jeszcze ktoś, kto przesłuchiwał dzieci bez wiedzy ich rodziców.
Avatar
folkatka / 13 lipca 2008 o 21:19
Pozdrawiam wszystkich uczestników obozu, strasznie Wam współczuję i mam nadzieję ze sie obronicie przed kretynizmem, i donosicielka jeszcze pożałuje. Mam też nadzieje ze to był pierwszy i ostatni raz, i ze juz nigdy więcej zaden przygłup nie zepsuje Wam zabawy.
Trzymajcie sie!
Avatar
bucior / 13 lipca 2008 o 20:43
A może jednak będzie jakaś decyzja Prokuratury w tej sprawie.
Przecież to trzeba w końcu wyjaśnić. Żeby za rok temat znowu nie wrócił.
Avatar
znajacy temat / 13 lipca 2008 o 15:51
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I REDAKTOROW,I WYCIAGNAC Z NICH KASE ILE SIE TYLKO DA.
NICH SIE NAUCZA NA PRZYSZLOŚĆ , ŻE DZIENNIKARZA POWINNA CECHOWAC RZETELNOŚĆ I BEZSTRONNOŚĆ,
A NIE GONIENIE ZA TANIA SENSACJĄ.
JA Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BYM TO ZROBIŁ.
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 0 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 18 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.