poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Sprawdzą, czy możemy pływać

Dodano: 15 maja 2002, 10:35

Sanepid zakończył właśnie pobieranie próbek ze zbiorników wodnych na Lubelszczyźnie. W przyszłym tygodniu okaże się, w których kąpieliskach będzie można się pluskać bez obaw.
- Trzy razy pobieraliśmy próbki do badań. Jeszcze nie mamy wszystkich wyników, ale sądzę, że woda zbiornikach na terenie naszego powiatu wypadnie dobrze pod względem mikrobiologicznym - uważa Wiesława Zińczuk, kierownik działu higieny komunalnej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie.
Włodawska stacja sprawdza właściwości wody pobranej z jezior: Białe, Glinki, Rotcze, Sumin. Chełmski sanepid wie już na pewno, że można się kąpać w zbiorniku Glinianki w Horodyszczu i zalewie w Husynnem (gm. Dorohusk).
- Nawet nie poddawaliśmy badaniom wody w Starosielu, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że najpierw gmina musi uporządkować starorzecze Bugu. Zły stan sanitarno-porządkowy kąpieliska i jego otoczenia dyskwalifikuje obiekt do uprawiania sportów wodnych i rekreacji - twierdzi Olgierd Bielak, kierownik działu higieny komunalnej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie. (ja)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!