piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Sprzęt od Owsiaka dla 11 naszych szpitali

Dodano: 15 listopada 2012, 18:58
Autor: (IZI)

Przed dwoma laty Jerzy Owsiak przekazał tomograf komputerowy Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Lu
Przed dwoma laty Jerzy Owsiak przekazał tomograf komputerowy Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Lu

Sprzęt zakupiony za pieniądze zebranego podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi na oddziały noworodkowe i intensywnej terapii w całej Polsce. Wśród obdarowanych jest 11 szpitali z woj. lubelskiego.

Rynkowa wartość zakupionego sprzętu to ok. 32 mln zł. Fundacja WOŚP kupiła go w drodze konkursu ofert za 19,5 mln zł. Nowego sprzętu doczeka się m.in. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Trafi tutaj kardiomonitor noworodkowy i inkubator zamknięty do opieki intensywnej.

– Taki inkubator lepiej utrzymuje temperaturę, pozwala ważyć dziecko, monitoruje wiele funkcji, w tym oddech – mówi dr Jan Hemerling z Oddziału Neonatologii z Pododdziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka.

Z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej dostatnie respirator noworodkowy, inkubator hybrydowy oraz kardiomonitor noworodkowy. Te dwa ostatnie urządzenia trafią również do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu.

Sprzęt pomoże też pacjentom czterech szpitali z Lublina. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego dostanie inkubator hybrydowy i respirator oscylacyjny. Taki sam prezent otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej. SPSK nr 4 wzbogaci się o respirator z automatyczną regulacją tlenu oraz aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków. Natomiast SPSK nr 1 dostanie ultrasonograf noworodkowy.

WOŚP obdaruje także szpitale powiatowe. Do Łukowa pojedzie stanowisko resuscytacyjne i aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, a szpitale w Lubartowie i w Puławach dostaną stanowiska resuscytacyjne. Z kolei SP ZOZ w Świdniku będzie miał inkubator zamknięty do opieki intensywnej.

Czytaj więcej o:
Wariat
Zuza
ewka
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wariat
Wariat (16 listopada 2012 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zuza' timestamp='1353059032' post='694482']
Czytaj ze zrozumieniem: "Sprzęt zakupiony za pieniądze zebranego(pisownia oryginalna) podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi na oddziały noworodkowe..."
[/quote]

[color=#ff0000]O pomyśleć że w innych krajach nie ma takich Owsiaków, a służba zdrowia leczy pacjentów na poziomie o jakim nawet nie śniliśmy, Mam także alternatywę niech Owsiak weźmie ministerstwo zdrowia, a budżet niech wiąże z żebraniny. Cały NFZ i co tam jeszcze na bruk i opieka medyczna byłaby całkowicie bezpłatna, a nie taki model mieszany.[/color]
Rozwiń
Zuza
Zuza (16 listopada 2012 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ewka' timestamp='1353022106' post='694333']
To miło, że pan Owsiak dał coś z własnej kieszeni.[/quote]
Czytaj ze zrozumieniem: "Sprzęt zakupiony za pieniądze zebranego(pisownia oryginalna) podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi na oddziały noworodkowe..."
Rozwiń
ewka
ewka (16 listopada 2012 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To miło, że pan Owsiak dał coś z własnej kieszeni. Patrząc na sprawozdania WOŚP to miałby z czego. Co to za kraj, gdzie płaci się takie składki na ubezpieczenie zdrowotne i inne składki społeczne, a jeszcze dodatkowo żebrze od ludzi co roku dając zarobić takim jak Owsiak. Ciekawe kto inny prowadząc działalność, czy mając stowarzyszenie, fundację, ma za darmo reklamę w TV i kogo tak się lansuje. Jakby nie patrzeć, to nasze społeczeństwo nieźle dopłaca do tej służby zdrowia kupując aparaturę, o której przydziale decyduje p.Owsiak.
Rozwiń
Iwona
Iwona (16 listopada 2012 o 00:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Jolanta' timestamp='1353010920' post='694284']
Taki noworodek uratowany sprzetem od owsiaka nie powinien dostać chrztu!!!!
[/quote]
Twoja ironia nie zostala zrozumiana.......................!
Nastepnym razem postaraj sie podkreslac sformulowania dwuznaczne, bo nasi regionalni "geniusze" moga czuc sie lekko zaklopotani, a przeciez czuja obowiazek odpowiedzi....
a w ogole to 100/100
Rozwiń
kosa
kosa (16 listopada 2012 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednostki Jolanta i CCCPi powinny skorzystać ze sprzętu do eutanazji bo wariatów w naszym kraju jest już wystarczająco dużo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!