niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Sprzęt od Owsiaka dla 11 naszych szpitali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2012, 18:58
Autor: (IZI)

Przed dwoma laty Jerzy Owsiak przekazał tomograf komputerowy Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Lu
Przed dwoma laty Jerzy Owsiak przekazał tomograf komputerowy Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Lu

Sprzęt zakupiony za pieniądze zebranego podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi na oddziały noworodkowe i intensywnej terapii w całej Polsce. Wśród obdarowanych jest 11 szpitali z woj. lubelskiego.

Rynkowa wartość zakupionego sprzętu to ok. 32 mln zł. Fundacja WOŚP kupiła go w drodze konkursu ofert za 19,5 mln zł. Nowego sprzętu doczeka się m.in. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Trafi tutaj kardiomonitor noworodkowy i inkubator zamknięty do opieki intensywnej.

– Taki inkubator lepiej utrzymuje temperaturę, pozwala ważyć dziecko, monitoruje wiele funkcji, w tym oddech – mówi dr Jan Hemerling z Oddziału Neonatologii z Pododdziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka.

Z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej dostatnie respirator noworodkowy, inkubator hybrydowy oraz kardiomonitor noworodkowy. Te dwa ostatnie urządzenia trafią również do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu.

Sprzęt pomoże też pacjentom czterech szpitali z Lublina. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego dostanie inkubator hybrydowy i respirator oscylacyjny. Taki sam prezent otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej. SPSK nr 4 wzbogaci się o respirator z automatyczną regulacją tlenu oraz aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków. Natomiast SPSK nr 1 dostanie ultrasonograf noworodkowy.

WOŚP obdaruje także szpitale powiatowe. Do Łukowa pojedzie stanowisko resuscytacyjne i aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, a szpitale w Lubartowie i w Puławach dostaną stanowiska resuscytacyjne. Z kolei SP ZOZ w Świdniku będzie miał inkubator zamknięty do opieki intensywnej.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wariat
Zuza
ewka
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wariat
Wariat (16 listopada 2012 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zuza' timestamp='1353059032' post='694482']
Czytaj ze zrozumieniem: "Sprzęt zakupiony za pieniądze zebranego(pisownia oryginalna) podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi na oddziały noworodkowe..."
[/quote]

[color=#ff0000]O pomyśleć że w innych krajach nie ma takich Owsiaków, a służba zdrowia leczy pacjentów na poziomie o jakim nawet nie śniliśmy, Mam także alternatywę niech Owsiak weźmie ministerstwo zdrowia, a budżet niech wiąże z żebraniny. Cały NFZ i co tam jeszcze na bruk i opieka medyczna byłaby całkowicie bezpłatna, a nie taki model mieszany.[/color]
Rozwiń
Zuza
Zuza (16 listopada 2012 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ewka' timestamp='1353022106' post='694333']
To miło, że pan Owsiak dał coś z własnej kieszeni.[/quote]
Czytaj ze zrozumieniem: "Sprzęt zakupiony za pieniądze zebranego(pisownia oryginalna) podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi na oddziały noworodkowe..."
Rozwiń
ewka
ewka (16 listopada 2012 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To miło, że pan Owsiak dał coś z własnej kieszeni. Patrząc na sprawozdania WOŚP to miałby z czego. Co to za kraj, gdzie płaci się takie składki na ubezpieczenie zdrowotne i inne składki społeczne, a jeszcze dodatkowo żebrze od ludzi co roku dając zarobić takim jak Owsiak. Ciekawe kto inny prowadząc działalność, czy mając stowarzyszenie, fundację, ma za darmo reklamę w TV i kogo tak się lansuje. Jakby nie patrzeć, to nasze społeczeństwo nieźle dopłaca do tej służby zdrowia kupując aparaturę, o której przydziale decyduje p.Owsiak.
Rozwiń
Iwona
Iwona (16 listopada 2012 o 00:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Jolanta' timestamp='1353010920' post='694284']
Taki noworodek uratowany sprzetem od owsiaka nie powinien dostać chrztu!!!!
[/quote]
Twoja ironia nie zostala zrozumiana.......................!
Nastepnym razem postaraj sie podkreslac sformulowania dwuznaczne, bo nasi regionalni "geniusze" moga czuc sie lekko zaklopotani, a przeciez czuja obowiazek odpowiedzi....
a w ogole to 100/100
Rozwiń
kosa
kosa (16 listopada 2012 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednostki Jolanta i CCCPi powinny skorzystać ze sprzętu do eutanazji bo wariatów w naszym kraju jest już wystarczająco dużo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!