niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Starosta nie chce zmieniać dyrektora. Ale większość nauczycieli negatywnie ocenia jego pracę

Dodano: 16 lipca 2015, 07:21
Autor: aa

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim konkursu nie rozpisało, bo chce, aby funkcję dyrektora janowskiego zespołu szkół pełnił dalej Mariusz Wieleba. Tyle że większość nauczycieli wystawiła dyrektorowi negatywną opinię. W tej sprawie wypowie się jeszcze kurator oświaty.

Mariusz Wieleba jest dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim od 15 lat. Teraz kończy się jego 5-letnia kadencja. Organ prowadzący szkołę powinien ogłosić konkurs na dyrektora, ale ma też inną możliwość. Po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców, w uzgodnieniu z kuratorem, może przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektora na kolejne 5 lat bez konkursu. Z takiej możliwości skorzystało starostwo. Nie obyło się jednak bez zamieszania.

– Sytuacja jest skomplikowana, bo jeśli dyrektor od razu wyraziłby chęć pełnienia dalej tej funkcji, to nie byłoby problemu – przyznaje Jerzy Bielecki, starosta powiatu janowskiego. – A dyrektor się wahał. W kwietniu ubiegłego roku praca dyrektora była oceniana. Kuratorium wystawiło mu ocenę wyróżniającą. Była też pozytywna ocena od rady pedagogicznej i związków zawodowych. Nie wiem, co teraz się stało?

Bo opinia rady pedagogicznej jest negatywna. – 24 nauczycieli wypowiedziało się na „nie”, 14 na „tak” – dodaje Bielecki. – Myślę, że przyczyną wahania dyrektora było to zamieszanie w szkole.

Ostatecznie Wieleba się zgodził. Decyzja w jego sprawie zapadnie po uzgodnieniu z kuratorem. – Jeszcze analizujemy dokumenty. Właśnie wpłynęły opinie związków zawodowych – „Solidarności” i ZNP. Obie są pozytywne – mówi Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Pozytywna jest też opinia rady rodziców. Z dyrektorem szkoły nie udało nam się skontaktować.

beny
Gość
Gość
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

beny
beny (11 października 2015 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeden z lepszych dyrektorów ,mający bardzo dobry kontakt z podwładnymi (brak pozytywnej opinii jest wynikiem wahania się i równoczesnego tworzenia się grupek w schedzie po dyrektorze)

ta dobry kontakt, a kto wyzywa swoich nauczycieli od idiotów, obraża przy rodzicach. Ten człowiek zachowuje się jak typowy dyktator - dzieli i rządzi, chce aby jego podwładni skakli sobie do gardeł. z resztą 15 lat dyrektorowania i dalej jest to samo: niskie wyniki (kto tam zdaje egzamin zawodowy?), zrujnowane wszystko to co pozostawł poprzenik, opinia o placówce raczej tragiczna - kto idzie do zawodówki, a ten co chce legalnie palić fajki z nauczycielami na chodniku przed gimnazjum.

Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2015 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panią Biernat tak do nagrody starosty nominują jak ona sama swoich pracowników tj.nie robisz jak chcę nie dostajesz nagrody. W starostwie mają przydupasów i w szkołach też.

Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2015 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co Duduś??
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2015 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co na to prezes???
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2015 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W janowie Pis jak PSL to zwykłe koryciarze.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!