Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 września 2007 r.
17:02
Edytuj ten wpis

Straciła posadę, bo nie słuchała wójta

0 9 A A

Wójt gminy Jastków najwyraźniej boi się krytyki. Wyrzucił ze stanowiska redaktor naczelną lokalnej gazety, bo zamieściła nieprzychylne mu opinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poszło o numer Gazety Jastkowskiej z marca tego roku. Pojawiło się tam stanowisko radnych klubu Prawa i Rodziny odnoszące się krytycznie do niektórych propozycji wójta Zbigniewa Samonia (bezpartyjny).
- Jeszcze przed oddaniem materiałów do druku dostałam e-maila od zastępcy wójta, pani Beaty Woroszyło, która napisała, że wójt kategorycznie nie zgodził się na zamieszczenie odezwy PiR - wyjaśnia Maria Kopycińska-Lehun, była redaktor naczelna gazety.
Sugestiom jednak nie uległa. Po ukazaniu się numeru straciła posadę. Choć formalnie odwołać mógł ją wyłącznie wydawca, którym jest... rada gminy. Taki zapis widnieje bowiem w sądowym rejestrze czasopism.
- Wójt najpierw chciał się ze mną spotkać, aby omówić zasady współpracy. Ale już godzinę później usłyszałam z ust pani Woroszyło, że nie jestem naczelną. Głównym zarzutem było zamieszczenie tekstu radnych PiR - tłumaczy Kopycińska -Lehun.
- Mamy prawo, żeby zmienić redaktora naczelnego - kwituje Beata Woroszyło, zastępca wójta Jastkowa. A na zarzut cenzurowania tekstów radnych z opozycji odpowiada: Żadne krytyczne artykuły nie będą się ukazywać. Gazeta ma mieć charakter informacyjny. Nie chcemy, żeby stała się areną przepychanek.
W lipcu ukazał się nowy numer gazety. W stopce redakcyjnej widnieje zapis, że redaktorem naczelnym jest Marek Naumiuk, zaś wydawcą samorząd gminy Jastków.
- Najwyraźniej zmieniono też tytuł na Jastkowska Gazeta Samorządowo-Społeczna. A przecież zmiana tytułu i redaktora naczelnego nie została odnotowana w sądzie - oburza się Kopycińska-Lehun. Dlatego jej zdaniem należy wyjaśnić, czy gazeta wydana w nowej formule jest legalna.
Sprawę ma zbadać komisja rewizyjna. - Wpłynęły do nas odpowiednie pisma w tej sprawie - potwierdza jej przewodniczący Dariusz Goral. - Czekamy teraz na opinię prawnika, która ma być znana w następnym tygodniu. Dopiero wtedy zwołam posiedzenie i zajmiemy się tym.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 18 sierpnia 2008 o 21:15
nona napisał:
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba ciągle ustępować pędzącym samochodom .A co będzie za chwile jak rozpocznie się rok szkolny?Dzieci dojeżdżające GIMBUSAMI ze szkoły do domu / lub odwrotnie/ też muszą dojść od przystanków do domów , a pobocza brak.Wcześniejszy wójt wprawdzie obiecał chodnik i jego oświetlenie od granic miasta aż do Snopkowa tzw.ścieżkę rowerową ale nowy wójt nie chce tego kontynuować .Trzeba tragedii żeby poruszyć oziębłość władz gminy JASTKóW.

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba... rozwiń
Avatar
czytelnik GJ / 15 października 2007 o 11:39
A czy przypadkeim działania wójta nie podpadaja pod jeszcze jeden paragraf tzn. chodzi o tłumienie krytyki prasowej??? Trzebaby to sprawdzić. A swoją drogą to dobry artykuł red. Wieczerzaka, który jak pamietam zaczynał od pisania własnie w gazecie jastkowskiej, a teraz prosze
Avatar
gosc / 1 października 2007 o 15:32
a może nie warto wierzyć we wszystko co piszą i oceniać nie znając prawdy, zwłaszcza,że dziennikarze piszą to co chcą napisać.
Avatar
men / 1 października 2007 o 10:44
KAZIMIERZ GORCZYCA - wiecznie żywy bo gminie JASTKÓW nie zależy żeby uaktualnic dane po ostatnich wyborach w telegazecie TV regionalna. Pewnie taka stagnacja będzie do następnych wyborów - może znowu GORCZYCA zwycięży - po co zmieniac? WSTYD GMINO.
Avatar
DD / 1 października 2007 o 09:49
...
Avatar
kama / 30 września 2007 o 20:50
Nie ma kobieta szacunku do ludzi i tyle. Brak taktu i kultury. Ale lubi media i cały ten szum...
Avatar
cenzus / 30 września 2007 o 10:33
Bardzo źle sie dzieje gdy polityka miesza sie w media lokalne wstyd panowie radni
Avatar
nona / 29 września 2007 o 11:15
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w ... rozwiń
Avatar
iza / 28 września 2007 o 19:50
oj Beatko, przegięłaś,czy to pierwszy raz...?
Avatar
~gość~ / 18 sierpnia 2008 o 21:15
nona napisał:
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba ciągle ustępować pędzącym samochodom .A co będzie za chwile jak rozpocznie się rok szkolny?Dzieci dojeżdżające GIMBUSAMI ze szkoły do domu / lub odwrotnie/ też muszą dojść od przystanków do domów , a pobocza brak.Wcześniejszy wójt wprawdzie obiecał chodnik i jego oświetlenie od granic miasta aż do Snopkowa tzw.ścieżkę rowerową ale nowy wójt nie chce tego kontynuować .Trzeba tragedii żeby poruszyć oziębłość władz gminy JASTKóW.

GMNINA JASTKóW nadal nic nie robi dla mieszkańców.Autobusy MPK kursują we wszystkie kierunki ale nie przez SNOPKóW.Czy potrzeba tragedii żeby cos w tym kierunku zrobić?Autobus 77 z Transbudu jeżdzi tylko do wczesnych godzin wieczorowych , więc młodzież i ludzie dojeżdżający z Lublina po szkole lub pracy do domu idą w ciemnosciach od końcowego przystanku 18 na piechotę.Brak jest jakiegokolwiek pobocza i oświetlenia drogi w kierunku SNOPKOWA ........... trzeba... rozwiń
Avatar
czytelnik GJ / 15 października 2007 o 11:39
A czy przypadkeim działania wójta nie podpadaja pod jeszcze jeden paragraf tzn. chodzi o tłumienie krytyki prasowej??? Trzebaby to sprawdzić. A swoją drogą to dobry artykuł red. Wieczerzaka, który jak pamietam zaczynał od pisania własnie w gazecie jastkowskiej, a teraz prosze
Avatar
gosc / 1 października 2007 o 15:32
a może nie warto wierzyć we wszystko co piszą i oceniać nie znając prawdy, zwłaszcza,że dziennikarze piszą to co chcą napisać.
Avatar
men / 1 października 2007 o 10:44
KAZIMIERZ GORCZYCA - wiecznie żywy bo gminie JASTKÓW nie zależy żeby uaktualnic dane po ostatnich wyborach w telegazecie TV regionalna. Pewnie taka stagnacja będzie do następnych wyborów - może znowu GORCZYCA zwycięży - po co zmieniac? WSTYD GMINO.
Avatar
DD / 1 października 2007 o 09:49
...
Avatar
kama / 30 września 2007 o 20:50
Nie ma kobieta szacunku do ludzi i tyle. Brak taktu i kultury. Ale lubi media i cały ten szum...
Avatar
cenzus / 30 września 2007 o 10:33
Bardzo źle sie dzieje gdy polityka miesza sie w media lokalne wstyd panowie radni
Avatar
nona / 29 września 2007 o 11:15
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w telegazecie TP regionalnej - nie wiadomo kto jest WÓJTEM - P.Gorczyca czy P.SAMOŃ ?
Wolałabym żeby ten artykuł był o tym , że gmina JASTKÓW w końcu ułatwi mieszkańcom SNOPKOWA dojazd do Lublina i w porozumieniu z MPK przedłuży linię nr.18 / jest to dosłownie ok. 5 km./ aby młodzież i pracujący wreszcie mogliby swobodnie dojeżdżać do miasta.Wszystkie w około gminy mogły to zrobić a JASTKÓW - nie.Temat ten nie jest nowy bo podobno były zapewnienia już na wiosnę o przedłużeniu linii .A dziwi mnie także fakt , że do tej pory nie zostały uaktualnione po wyborach / 2 lata ? / dane w ... rozwiń
Avatar
iza / 28 września 2007 o 19:50
oj Beatko, przegięłaś,czy to pierwszy raz...?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.