Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 lipca 2011 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Strajk na kolei: Pociągi staną na dwie godziny

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A
Skutki będą mocno odczuwalne także u nas. Dotkną m.in. pociągi do Dorohuska, Terespola, Rzeczycy, Ch
Skutki będą mocno odczuwalne także u nas. Dotkną m.in. pociągi do Dorohuska, Terespola, Rzeczycy, Ch

Na dwie godziny mają stanąć jutro rano pociągi spółki Przewozy Regionalne. To strajk ostrzegawczy. Związkowcy grożą, że jeśli w firmie nie będzie podwyżek, zorganizują strajk generalny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spółka Przewozy Regionalne to największy w Polsce przewoźnik kolejowy. Obsługuje głównie trasy lokalne, zapewniając mieszkańcom małych miejscowości dojazd do pracy. – Strajk będzie polegać na zatrzymaniu pociągów regionalnych między godz. 7 a 9 – zapowiada Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Skutki będą mocno odczuwalne także u nas. Dotkną m.in. pociągi do Dorohuska, Terespola, Rzeczycy, Chełma, Dęblina, Łukowa, a także do Lublina, m.in. od strony Zamościa i Kraśnika. Postój czeka pasażerów pociągu do Rzeszowa, a także powracających z Wrocławia do Lublina.

Pracownicy kas biletowych mają na bieżąco powiadamiać o utrudnieniach, będą też lotni informatorzy i komunikaty z megafonów. Przewoźnik zapowiada też, że jutro będzie zwracać pełną cenę za niewykorzystane bilety, bez odstępnego.

Co z tymi, którzy będą chcieli przesiąść się z pociągu Przewozów Regionalnych do innego, dalekobieżnego? Czy pociąg na nich poczeka? – Będziemy starali się w miarę możliwości dostosować do sytuacji – odpowiada Beata Czemerajda ze spółki PKP Intercity.

Protest organizują działające w PR związki zawodowe. Żądają podwyżek. – Po 280 zł, ale ze względu na sytuację spółki tę kwotę możemy rozłożyć na raty – mówi Miętek. Podkreśla, że sytuacja w spółce jest katastrofalna. – Samorządy nie interesują się swoją firmą, a wręcz tworzą własne spółki przewozowe. Nie ma planu rozwoju firmy, średnia wieku kadry to 50 lat, a za takie pieniądze młodzi pracować nie przyjdą. Związkowcy zapowiadają, że jeśli strajk ostrzegawczy nie przyniesie efektu, to za tydzień zaczną referendum w sprawie strajku generalnego.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taka prawda / 5 lipca 2011 o 09:38
[quote name='harkie' timestamp='1309791051' post='497607']
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robicie sobie kolejnych wrogów.

Moim skromnym życzeniem jest aby wreszcie jakiś rząd zabrał się za wietrzenie stanowisk pierdzistołków po biurach oraz chamskich konduktorów i kasjerów.

Czy te złomy staną przynajmniej w miejscu, w którym nie będą blokowały przejazdu innym, którzy nie strajkują?
[/quote]
Kasjerzy na większości dworców nie są pracownikami PKP tylko ajentami świadczącymi usługi kolei za coraz marniejsze pieniądze.
[quote name='harkie' timestamp='1309791051' post='497607']
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robic... rozwiń
Avatar
harkie / 4 lipca 2011 o 16:50
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robicie sobie kolejnych wrogów.

Moim skromnym życzeniem jest aby wreszcie jakiś rząd zabrał się za wietrzenie stanowisk pierdzistołków po biurach oraz chamskich konduktorów i kasjerów.

Czy te złomy staną przynajmniej w miejscu, w którym nie będą blokowały przejazdu innym, którzy nie strajkują?
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robicie sobie kolejnych wrogów.

Moim skromnym życzeniem jest aby wreszcie jakiś r... rozwiń
Avatar
Pułaawiak / 4 lipca 2011 o 16:44
Strajk ???? Pociągi stana na dwie godziny ?? A ja jako pasażer mam wrażenie że oni ciągle strajkują bo nigdy nie są na czas.
Avatar
epoka / 4 lipca 2011 o 15:40
racja po stronie kolejarzy domagajcie się o swoje bo na starość pozostanie wam torba i kij
Avatar
Antek / 4 lipca 2011 o 15:26
Ojj takie akcje to chyba mogą bardzo zaszkodzić. Pasażerowie i tak denerwują się na spóźnianie się pociągów, a jak dowiedzą się, że jest taki protest, to wybiorą autobusy, busy itd. a wtedy kolej straci...
Avatar
Jerzy / 4 lipca 2011 o 14:16
cyt: "Sytuacja w Spółce jest katastrofalna". Czy dlatego związki chcą ją jeszcze pogorszyć?
Ręce zacierają kierowcy busów, którzy już przejęli znaczną część rynku. Przy takiej polityce wkrótce pogiągi regionalne przestaną mieć pasażerów a kolejarze stracą pracę.
Avatar
taka prawda / 5 lipca 2011 o 09:38
[quote name='harkie' timestamp='1309791051' post='497607']
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robicie sobie kolejnych wrogów.

Moim skromnym życzeniem jest aby wreszcie jakiś rząd zabrał się za wietrzenie stanowisk pierdzistołków po biurach oraz chamskich konduktorów i kasjerów.

Czy te złomy staną przynajmniej w miejscu, w którym nie będą blokowały przejazdu innym, którzy nie strajkują?
[/quote]
Kasjerzy na większości dworców nie są pracownikami PKP tylko ajentami świadczącymi usługi kolei za coraz marniejsze pieniądze.
[quote name='harkie' timestamp='1309791051' post='497607']
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robic... rozwiń
Avatar
harkie / 4 lipca 2011 o 16:50
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robicie sobie kolejnych wrogów.

Moim skromnym życzeniem jest aby wreszcie jakiś rząd zabrał się za wietrzenie stanowisk pierdzistołków po biurach oraz chamskich konduktorów i kasjerów.

Czy te złomy staną przynajmniej w miejscu, w którym nie będą blokowały przejazdu innym, którzy nie strajkują?
Sytuacja w spółce jest katastrofalna nie dzięki pasażerom dzięki którym żyjecie, ale dzięki Wam!
Wam pracownicy kolei!

Niestety Wy tego nie zauważacie i macie Nas pasażerów w głębokim poważaniu!

W zasadzie każda podróż osobowym czy TLK kończy się jakimś przykrym doznaniem dla pasażera.
Zaczyna się to już na etapie zakupu biletu, niekiedy nawet wcześniej przed budynkiem dworca (dojście).

Robicie sobie kolejnych wrogów.

Moim skromnym życzeniem jest aby wreszcie jakiś r... rozwiń
Avatar
Pułaawiak / 4 lipca 2011 o 16:44
Strajk ???? Pociągi stana na dwie godziny ?? A ja jako pasażer mam wrażenie że oni ciągle strajkują bo nigdy nie są na czas.
Avatar
epoka / 4 lipca 2011 o 15:40
racja po stronie kolejarzy domagajcie się o swoje bo na starość pozostanie wam torba i kij
Avatar
Antek / 4 lipca 2011 o 15:26
Ojj takie akcje to chyba mogą bardzo zaszkodzić. Pasażerowie i tak denerwują się na spóźnianie się pociągów, a jak dowiedzą się, że jest taki protest, to wybiorą autobusy, busy itd. a wtedy kolej straci...
Avatar
Jerzy / 4 lipca 2011 o 14:16
cyt: "Sytuacja w Spółce jest katastrofalna". Czy dlatego związki chcą ją jeszcze pogorszyć?
Ręce zacierają kierowcy busów, którzy już przejęli znaczną część rynku. Przy takiej polityce wkrótce pogiągi regionalne przestaną mieć pasażerów a kolejarze stracą pracę.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!