piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Studia jednak za nasze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2004, 22:08
Autor: (fp)

Prawie 20 tysięcy złotych razem z delegacjami i kosztami przejazdu kosztowały kraśniczan studia burmistrza Piotra Czubińskiego. Kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie nie doszukali się jednak żadnych nieprawidłowości w finansowaniu tej nauki.

O pędzie do wiedzy Czubińskiego pisaliśmy przed kilkoma tygodniami. Burmistrz studiował jednocześnie na trzech kierunkach. – Na studia skierował go przewodniczący Rady Miasta i miał do tego prawo, ponieważ wcześniej upoważniła go rada. Wszystko odbyło się więc zgodnie z prawem – podkreśla Zygmunt Rola, naczelnik Wydziału Kontroli RIO w Lublinie.
Rola zaznacza jednak, że izba nie ma uprawnień do kontroli celowości studiów. – Możemy tylko sprawdzać zgodność wydatkowania pieniędzy z prawem – dodaje naczelnik.
– To dobrze, że Dziennik zainteresował się tą sprawą i ją nagłośnił. Dzięki temu RIO dokonała rzetelnej oceny faktów i sformułowała wnioski, które powinny być brane pod uwagę przez samorządowców chcących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe – komentuje Czubiński.
Niedawno w podobnej sytuacji dotyczącej burmistrza Biłgoraja zapadło inne rozstrzygnięcie i burmistrz musiał zwracać pieniądze do budżetu. Dlaczego RIO wydała zatem dwie odmienne opinie? – W Biłgoraju nie sprawdzaliśmy sytuacji na miejscu i nasza odpowiedź najprawdopodobniej nie była dokładna – przyznaje Rola.
Kontrola RIO w Biłgoraju już trwa. Jej wyniki mają być znane pod koniec tygodnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!