poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Stypendia dla zdolnych gimnazjalistów z terenów wiejskich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2012, 18:38
Autor: (am)

Jeszcze przez miesiąc można się zgłaszać do programu stypendiów licealnych AKROPOL. Szanse na stypendia ufundowane przez Fundację im. Romana Czerneckiego ma setka młodych ludzi z całej Polski, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w liceum.

Pomoc skierowana jest do młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich, która obecnie uczy się w III klasie gimnazjum i żyje poniżej minimum socjalnego (850 zł/netto na członka rodziny). Warunkiem udziału w programie są też dobre wyniki w nauce: średnia ocen minimum 4,75 na koniec I semestru. O stypendium mogą się ubiegać także uczniowie o niższej średniej, ale tylko w przypadku gdy są finalistami kuratoryjnego konkursu przedmiotowego.

Osoby, które zgłoszą się do programu, pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny i zostaną zakwalifikowane do programu mogą liczyć na wsparcie podczas całego okresu nauki w najlepszym liceum w województwie (I LI im. Stanisława Staszica w Lublinie).

Swoim stypendystom fundacja pokryje koszty zakwaterowania i wyżywienia w internacie lub bursie, zapłaci za podręczniki i inne pomoce dydaktyczne, a także zrefunduje dojazdy na weekendy do domu, czy dodatkowe lekcje języka obcego.

Dodatkowo podopieczni fundacji mogą liczyć na udział w organizowanych przez fundację warsztatach, szkoleniach i wyjazdach. A po zakończeniu nauki w liceum mają możliwość ubiegania się o uczestnictwo w programie stypendiów uniwersyteckich PARTENON.
Rekrutacja potrwa do 14 marca 2012 r. Aby ubiegać się o stypendium wystarczy wypełnić formularz on-line na stronie www.efc.edu.pl. Lista osób, które przeszły pierwsza fazę rekrutacji, pojawi się na stronie fundacji 30 marca.

Szczegółowych informacji dotyczące rekrutacji udziela Maciej Ziółkowski, koordynator wojewódzki Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC (tel. 696-648-119, mziolkowski@efc.edu.pl).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!