Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 grudnia 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Sylwester pod chmurką w Białej Podlaskiej, Zamościu, Puławach i Lublinie

Autor: Zdjęcie autora eb am bar rs
13 3 A A

Decyzja zapadła, miejski sylwester na Placu Wolności w Białej Podlaskiej jednak się odbędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sylwestrową zabawę na Placu Wolności bialski magistrat organizuje od 1996 roku. Przerwa była tylko w 2011 roku, kiedy miasto szukało oszczędności. Formuła imprezy co roku była podobna; rozpoczynała się dyskoteką o godz. 23, później prezydent miasta składał życzenia mieszkańcom. Na koniec był pokaz sztucznych ogni. Jak będzie teraz? Na razie nie wiadomo. - Jeszcze pracujemy nad formułą tegorocznej imprezy - mówi Renata Szwed, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.

Wiadomo tylko, że miasto wyda na imprezę ok. 15 tys. zł. A jakie plany na sylwestra mają inne duże miasta w regionie?

W Zamościu w ostatnich latach miejskich imprez sylwestrowych nie było, ale w tym roku urzędnicy zdecydowali inaczej: będzie impreza i fajerwerki. Scena stanie na Rynku Wielkim, ale wciąż nie wiadomo kto na niej wystąpi. Ratusz zapowiada "prawdziwą gwiazdę”, a szczegóły imprezy mają być znane za kilka dni.
Z kolei na placu Chopina w Puławach od godz. 22.30 sylwestrową imprezę poprowadzi Łukasz Tomaszewski, didżej z Góry Puławskiej. W rozkręcaniu zabawy będzie mu pomagał wodzirej. Nowy Rok zacznie się pokazem fajerwerków. Zabawa potrwa do godz. 1.30.

W Chełmie wspólnego powitania Nowego Roku nie ma od kilku lat. W tym roku to się nie zmieni.

Z dużej miejskiej imprezy nigdy nie zrezygnował Lublin. Hasło tegorocznej imprezy sylwestrowej w mieście to "Lublin tańczy!”. Dlatego zamiast jednej sceny na placu Litewskim, w tym roku będą cztery. Każda poświęcona innemu rodzajowi muzyki. Na placu Litewskim - kubańskie rytmy, w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim - hip-hop, funk, reggae i dancehall. Na Wirydarzu CK retro dancing z Czarnymi Lwami z Przedmieścia i - swing, jazz i bebop, a w piwnicach CK zagrają DJ-e. Fajerwerki o północy na placu placu Litewskim bez zmian.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 12:52

:ph34r: po co sylwester w Chełmie ważne że wybraliśmy ponownie Fiszowa i to starczy a reszta maszerowac do kościoła a nie sie bawić :ph34r:

Avatar
onaaa / 18 grudnia 2014 o 12:35

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijający się za przeproszeniem nachalni ludzie.

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijają... rozwiń

Avatar
Dziewczynka / 18 grudnia 2014 o 10:57

Ostatni Sylwester w Zamościu był chyba z 10 lat temu... były prezydent oszczędzał na wszystkim tylko nie na tym co trzeba. Nowy prezydent podobnie jak większość mieszkańców uważa za absurd, żeby w takim miejście urząd nie miał kasy na fajerwerki! Moja spółdzielnia co roku puszcza w powietrze kilka tysięcy na zakończenie lata i ściąga pół miasta na to wydarzenie. Pora na zmiany! Oby tylko nie było -30 siarczystego mrozu:D

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 12:52

:ph34r: po co sylwester w Chełmie ważne że wybraliśmy ponownie Fiszowa i to starczy a reszta maszerowac do kościoła a nie sie bawić :ph34r:

Avatar
onaaa / 18 grudnia 2014 o 12:35

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijający się za przeproszeniem nachalni ludzie.

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijają... rozwiń

Avatar
Dziewczynka / 18 grudnia 2014 o 10:57

Ostatni Sylwester w Zamościu był chyba z 10 lat temu... były prezydent oszczędzał na wszystkim tylko nie na tym co trzeba. Nowy prezydent podobnie jak większość mieszkańców uważa za absurd, żeby w takim miejście urząd nie miał kasy na fajerwerki! Moja spółdzielnia co roku puszcza w powietrze kilka tysięcy na zakończenie lata i ściąga pół miasta na to wydarzenie. Pora na zmiany! Oby tylko nie było -30 siarczystego mrozu:D

Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 1

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 25 16

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!