poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Sytuacja powodziowa w regionie: Woda znowu daje się we znaki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2011, 17:24
Autor: (drs)

Strażacy byli wzywani do wypompowywania wody z prywatnych posesji kilkadziesiąt razy  (Archiwum)
Strażacy byli wzywani do wypompowywania wody z prywatnych posesji kilkadziesiąt razy (Archiwum)

Kilkadziesiąt razy byli dziś wzywani strażacy do wypompowywania wody z prywatnych posesji. Dotyczyło to zwłaszcza piwnic. W całym regionie nie było takiego powiatu, w którym straż nie odbierałaby podobnych zgłoszeń.

Do zabudowań wdzierała się przeważnie woda z roztopów oraz deszczówka. Ale nie tylko.

W Jeziorzanach od trzech dni część gospodarstw otoczona jest workami z piaskiem. Chodzi o domy znajdujące się przy ul. Przejazd. To najniższe miejsce w całej wsi, tuż koło rzeki Wieprz.

– Byliśmy tam, wypompowywaliśmy wodę, zapewniliśmy dojście do każdej posesji – mówi Jarosław Maluga, rzecznik lubartowskiej straży pożarnej. – To specyficzne miejsce, taka sytuacja powtarza się tu praktycznie co roku i zapewne powtórzy się też za rok – dodaje.

W kilku miejscach regionu nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Jest tak m.in. w Rykach, gminie Ułęż, Skarbicieszu, Blizocinie, Motodze i Niebrzegowie.

W Ostrowie konieczna była pomoc wojska, tam Wieprz podtopił część gospodarstw odcinając dojazd do niektórych zabudowań. Na miejsce sprowadzeni zostali żołnierze z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego z Dęblina.

Synoptycy niestety nie mają dobrych wiadomości. Służby kryzysowe ostrzegają, że w związku z dalszym spływem wody z roztopów i prognozowanymi kolejnymi opadami deszczu poziom rzek nadal będzie się podnosić.

Na Wieprzu, Tyśmienicy oraz Krznie i Bugu woda ma być w strefie stanów wysokich, lokalnie przekraczać będzie stany ostrzegawcze, a możliwe są nawet przekroczenia stanów alarmowych.

Po południu Wieprz w Krasnymstawie przekraczał stan alarmowy o 19 cm, Bug w Dorohusku o 68 cm, zaś Krzna w Malowej Górze o 95 cm.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
GUCI
Yes
emi
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

GUCI
GUCI (17 stycznia 2011 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Yes' timestamp='1295250087' post='424514']
Na co dzień siedzicie pokornie pod gabinetami działaczy Peeselowskich, żeby załatwić jakiś dowolny ochłap dla swojej niegramotnej córci albo dla niewydarzonego syńcia, a w wolnych chwilach piszecie tchórzliwe posty. Tak dopełnia się rewolucja karłów moralnych.
[/quote]

Najwidoczniej to Twoi rodzice "wysiedzieli" Ci taki "ochłap", skoro wiesz jak działa ta machina.
Rozwiń
Yes
Yes (17 stycznia 2011 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na co dzień siedzicie pokornie pod gabinetami działaczy Peeselowskich, żeby załatwić jakiś dowolny ochłap dla swojej niegramotnej córci albo dla niewydarzonego syńcia, a w wolnych chwilach piszecie tchórzliwe posty. Tak dopełnia się rewolucja karłów moralnych.
Rozwiń
emi
emi (17 stycznia 2011 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj to wszyscy wyżej wymienieni bawili się na opłatku PSL-OWSKIM i nie głowie było im myślenie o biedakach z koloni Ostrów odciętych od świata.
Rozwiń
Josef46
Josef46 (17 stycznia 2011 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety beztroska wójtow:Michowa i Jeziorzan doprowadziła do odcięcia od świata kol.Ostrów.Sprawa już ma swoją hostorię,bo mieszkańcy tej miejscowości mają problemy co roku,ale wójtowie zajęci są sobą.Jankowski z Michowa już tak obrosł w pióka,że nie reaguje na krzywdę ludzką,a przecież wywodzi się z partii co :żywią i bronią".Z tej samej partii jest wojewoda p.Tokarska,ktora przjeżdżała na miejsce 2 lata temu i efekt zerowy.To jest przykład jak PSL-owcy po wyborach dbają o swój elektorat.Gdzie ich mają to widać i czuć.A może nowy marszałek wojewodztwa się obudzi i tym biednym ludziom pomoże.Przed wyborami pan Pruszkowski przyznawał się do pochodzenia z gminy Michów,ale teraz gdy sa problemy to pewnie zapomniał o rodowodzie.Tak wyborcy ,tylko oddajcie na nich głos ,z problemami to będziecuie radzic sobie sami.Przed wyborami to i Maryjan Starownik/strażak i poseł/CHĘTNIE ODWIEDZAŁ jEZIORZANY,ale teraz jest zajęty wyższymi sprawami,gdzieżby go zainteresowała jakaś kolonijka!Ale przyjedzie jeszcze w tym roku prosić ludzi i strazakowe o wsparcie,bo on jest najlepszy!!!do brania!!!
Rozwiń
gosc
gosc (16 stycznia 2011 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
spokojnie. donald powie zeby woda opadla i opadnie. i beda te obiecane donaldowe cuda
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!