czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Szkoła przerobiona na pensjonat

Dodano: 23 sierpnia 2001, 17:52

Nie wykorzystywany od dwóch lat budynek szkoły podstawowej w Trzciankach w gminie Janowiec, nowy właściciel zamierza przeznaczyć na dom spokojnej starości.
Budynek szkoły wraz z działką o pow. 1,17 ha został w ub. tygodniu kupiony w drodze przetargu przez Edwarda Gąskę, lekarza naturoterapeutę z Zamościa.

Dwukondygnacyjny obiekt wraz z podpiwniczeniem został oddany do użytku w 1965 r. - Po odpowiedniej modernizacji zamierzam urządzić tam dom spokojnej starości dla około 50 osób.
Posiadam już pewne doświadczenie w działalności opiekuńczej. Pomagałem od podstaw w tworzeniu domu pomocy im. Ojca Pio w Radawie k. Jarosławia - powiedział Dziennikowi Edward Gąska, nabywca oświatowej nieruchomości w Trzciankach.

Za piętrowy budynek szkoły wraz z przylegającą do niego działką nowy właściciel zapłacił 156 tys. zł. Zamierza wytyczyć tam nowe alejki, utworzyć miniogród, wybudować altany i stworzyć infrastrukturę umożliwiającą relaks i spokojny wypoczynek dla starszych osób. - Zrobiłem rozeznanie i wiem, że zapotrzebowanie na wysoki standard usług opiekuńczych nad osobami w podeszłym wieku jest w naszym kraju ogromne. Prywatny dom starców dla 70 osób znajduje się m.in. w Krakowie i dla 10 osób w Olsztynie. Na przyjęcie do ośrodka czeka tam w kolejce odpowiednio 100 i 50 osób - twierdzi E. Gąska.

Po gruntownej modernizacji dawne klasy lekcyjne zostaną zamienione na dwuosobowe, przytulne pokoiki z łazienkami. Część parterowa budynku będzie przeznaczona na gabinety rehabilitacyjne. Łączna powierzchnia całego obiektu wraz z podpiwniczeniem wynosi 818 mkw. Miesięczny koszt pobytu w podobnych ośrodkach na terenie kraju wynosi około 1550-1600 zł.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24