czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Szpital na zakręcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2007, 11:49

Andrzej Chęć, dyrektor lubartowskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, złożył rezygnację. Powód - zła współpraca z władzami powiatu.

Od listopada zastąpi go Rafał Radwański, 32-letni lekarz z Lublina.

Wraz z dyrektorem Andrzejem Chęciem z lubartowskiego ZOZ odszedł również Jerzy Portko, jego zastępca ds. administracyjnych. Były już dyrektor o powodach swojej dymisji mówił na ostatniej sesji Rady Powiatu.
- Gdy obejmowałem funkcję, zastałem tzw. spaloną ziemię - stwierdził Andrzej Chęć. - Po roku stanęliśmy na nogi. Sytuacja SPZOZ jest w miarę dobra. Jesteśmy wypłacalni i stabilni finansowo. Powodem mojego odejścia jest niezbyt dobrze układająca się współpraca z organem założycielskim i Radą Społeczną SPZOZ, szczególnie w ostatnich kilku miesiącach.
Początkowo władze powiatu namawiały Chęcia, żeby nie odchodził.
- Zwracam się do dyrektora, by nie unosił się honorem i pozostał z nami - apelował starosta Marian Starownik. - W listopadzie negocjowane są warunki kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego to nie jest dobry moment na zmianę dyrekcji w naszej służbie zdrowia. Nie dziękuję panu dyrektorowi Chęciowi za dotychczasową pracę, bo on ciągle jest szefem szpitala.
Chęć dymisji nie wycofał. Starostwo wyznaczyło już jego następcę.
- Dyrektor postawił nas pod ścianą - tłumaczy to Starownik. - Usłyszałem, że on absolutnie nie widzi się dalej na stanowisku szefa naszej służby zdrowia. Dlatego lubartowski Zarząd Powiatu przychylił się do jego prośby i rozwiązaliśmy umowę.
Tymczasem rezygnacja kadry kierowniczej SPZOZ Lubartów to nie jedyne zmartwienie władz powiatu i mieszkańców. Na 82 etatowych lekarzy, 64 zadeklarowało, że zwolni się z pracy. Powiedział o tym radnym Andrzej Baryła, ze Związku Zawodowego Lekarzy.
- Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzenia, to za trzy miesiące te zwolnienia staną się faktem - ostrzegł.
- Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją szpitala i oczekujemy od władz powiatu jasnych deklaracji dotyczących przyszłości naszego zakładu - stwierdził na sesji Rady Powiatu Jacek Banaś, przewodniczący Solidarności w SPZOZ Lubartów. - W tym roku, rozumiejąc trudną sytuację szpitala, powstrzymaliśmy się od strajku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lubartowiak
lubartów
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubartowiak
lubartowiak (5 listopada 2007 o 02:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, ze we wladzach miasta i powiatu mamy ciagle "stare od nowa". Widac, ze wladza i pieniadze sa zawsze atrakcyjne. Kiedy ludzie przejrza na oczy...
Rozwiń
lubartów
lubartów (4 listopada 2007 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To może coś o "osobistości" pochodzącej z Uścimowa i sprawującej urzędy w Lubartowie:MARIAN ROMAN STAROWNIK /PSL/. TW "Roman". Figuruje w kartotece odtworzeniowej wydz. II BEiA UOP. Zarejestrowany 10.12.84 pod nr 32171 przez wydz. VI WUSW Lublin. Nr arch. I/19920, data archiwizacji 30.10.89. Miejsce archiwiz. wydz."C" WUSW Lublin. Materiały zniszczono 30.01.90 (bądź dotychczas nie odnalezione).Data zaprzestania kontaktów DOPIERO - 30.10.89!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!