poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Szpital w Bełżycach po remoncie. Lepsze warunki dla ciężarnych. Co jeszcze się zmieniło?

Dodano: 16 lutego 2017, 16:03

Ciężarne pacjentki szpitala powiatowego rodzą w lepszych warunkach. SP ZOZ nr 1 w Bełżycach nie tylko zmodernizował oddział położniczo-ginekologiczny i neonatologię. Kupił też dodatkową aparaturę medyczną. W nowym miejscu, w wyremontowanych pomieszczeniach, będzie działać również pracowania endoskopowa.

Remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego rozpoczął się w lipcu ub.r. Roboty budowlane dotyczyły m.in. przebudowy ścian, skucia istniejących i wykonanie nowych tynków, malowania i wymiany glazury. Wykonane zostały też nowe posadzki.

– W obrębie remontowanych pomieszczeń wymieniliśmy także wszystkie instalacje – wodno-kanalizacyjną, elektryczną z separacją obwodów i centralnego ogrzewania – wylicza Dariusz Kamiński, dyrektor SPZOZ nr 1 w Bełżycach.

Szpital wykonał również nową instalację gazów medycznych. Zainstalowany został monitoring umożliwiający bezpośrednią obserwację noworodków, jak też pacjentek na sali po porodach powikłanych.

Wykonana została również sieć komputerowa. – Zamontowaliśmy też klimatyzację z zastosowaniem centrali z odzyskiem ciepła i odpowiednim uzdatnianiem powietrza nawiewanego do pomieszczeń – opisuje dyr. Kamiński. – Ponadto zakupiliśmy dodatkowy sprzęt medyczny – aparat USG używany na oddziale położnictwa i ginekologii, CEPAP – jest to urządzenie służące m.in. do leczenia bezdechu u noworodków oraz aparat do znieczuleń.

Inwestycja pochłonęła w sumie ponad 1,29 miliona złotych, z czego 647 tys. zł ze środków własnych zakładu. Zmodernizowane pomieszczenia zostały oddane do użytku pod koniec stycznia br.

– Inwestycję mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu Powiatu Lubelskiego, gmin z terenu naszego działania, jak też pomocy Stowarzyszenia Rozwoju Szpitala w Bełżycach – wylicza dyrektor Kamiński.

Placówka zakończyła też remont pomieszczeń, w których ma zacząć działać pracownia endoskopowa. – Konieczność wykonania tej inwestycji wynikła z potrzeby rozszerzenia ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych o gastroskopię i kolonoskopię dla pacjentów z rejonu powiatu lubelskiego – wyjaśnia dyr. Kamiński. – W tym roku planujemy doposażyć pomieszczenia w niezbędny sprzęt, meble i rozpocząć działalność pracowni.

Remont tych kosztował 217 tys. zł i został pokryty ze środków własnych zakładu.

Czytaj więcej o: zdrowie szpital Bełżyce
Użytkownik niezarejestrowany
Była pacjentka
Gość
(86) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lutego 2017 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak w każdym szpitalu jedne Panie są okej inne mniej ale osobiście utarlabym nosa Pani Teresinskiej zainteresowanej każdym tylko nie swoim kolorowym życiem erotycznym. Może niech Pani najpierw dowie się się kim ma dzieci a później komentuje pacjentki.
Rozwiń
Była pacjentka
Była pacjentka (24 lutego 2017 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pacjentka-ja bylam pacjentka kobieto co ty piszesz to ty krzyczalas ze pol szpitala cie slyszalo a ta pani chodzila kolo ciebie cala noc wiem bo ja tez nie spalam. Jak mozna byc tak obludnym i tak hejtowac.  Błagam też rodziłam o 4 rano u tej położnej.  Jakoś nie krzyczałam a Pani spała w najlepsze bo myślała że akurat nie urodze tak szybko :/ przeliczyla się!  Brak opieki z jej strony i w ogóle nie polecam rodzić na jej dyżurze!  8 dni spędziłam w szpitalu z dzieckiem więc dobrze poznałam personel i z nią mam najwięcej nie miłych wspomnień. ... jakoś nie chce mi się wierzyć że koło kogoś chodziła!  
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2017 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na porodówce nie ma PAŃ pielęgniarek są PANIE położne,A kąpamiem dzieci ma zajmować mamusia, po to ma dziecko przy sobie oraz potrzebny sprzęt typu wanienki i woda .DOŁUCZ SIĘ A POTEM KOMENTUJ
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja uważam że jest to super położna konkretna albo rodzic albo się pieścic a to drugie to wszystko domu a tu chodzi o to żeby szybko urodzić i taka jest właśnie ta pani pierwsze urodziłam na krasnickiej to na korytarzu leżałam i nikt nie przyszedł i nie miałam do nikogo pretensji tylko drugie urodziłam wszystkiego belzycach przy tej pani pozdrawiam i dziękuję a pacjentki tez są co niektóre dobre zamiast zajmować się dziećmi to latały palić a położna jest jedną i ona ma wszystko ogarnąć trochę zrozumienia a ile mają papierów i rodzące i dzieci i wizyta najpierw na oddziale potem noworodka wszystkiego południe pełno badań do pobrania a jeszcze dosyć często jest poród albo cięcie i ona jedna dużo im pomagają panie salowe ale wiele życzy muszą zrobić same i to są wasze podziękowania nawet teraz nie mają własnego konta żeby spokojnie zjeść jak mają czas bo oddzialowa zapomniała o socjalnym
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam sie sie z tym niektore rodzace same nie wiedza czego chca trudno o 4 tano usmiechac sie od ucha do ucha a powolanie ro mozna miec do zakonu. Pozdrowienia dla calego personelu-bardzo zadowolona pacjentka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (86)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!