niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Szpital w Janowie Lubelskim rozszerza swoją działalność

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2013, 18:48

 (Archiwum)
(Archiwum)

Od września ma zacząć działać ośrodek rehabilitacji dzieci z wadami rozwoju. A na początku przyszłego roku placówka planuje uruchomić również dzienne ośrodki – psychiatrii i leczenia uzależnień.

– W całym powiecie janowskim nie ma ani jednego ośrodka rehabilitacji dzieci z wadami rozwoju – wyjaśnia Andrzej Wi-śniewski, dyrektor SP ZZOZ w Janowie Lubelskim. – A jest takie zapotrzebowanie.

Dlatego Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim utworzyło Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, którego zadaniem będzie prowadzenie zajęć edukacyjnych, wychowawczych i rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat.

Zajęcia dla m.in. upośledzonych umysłowo dzieci będą odbywać się na II piętrze w budynku, gdzie będą też mieć siedzibę Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną. Obiekt przeszedł gruntowny remont, m.in. zmieniono instalacje, dostosowano też łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Prawdopodobnie będziemy mieć ok. 20 pacjentów – przypuszcza dyrektor SP ZZOZ w Janowie Lubelskim. – Od września będziemy go prowadzić własnym sumptem. Później szpital chce działać już w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. – Zakres świadczeń będzie dopiero przedmiotem negocjacji – zaznacza dyrektor Wiśniewski.

Na tym nie koniec. Na początku 2014 r. szpitala chce również uruchomić dzienne ośrodki psychiatrii dla 30 pacjentów i ośrodek leczenia uzależnień dla 10 osób. – Podobnie jak ośrodek rehabilitacji centra te będą się mieścić w szpitalu na IV piętrze – dodaje dyrektor SP ZZOZ. – Przeniesiony zostanie stąd dział administracyjny.

Dyrektor janowskiego szpitala zapowiada, że możliwe są zmiany kadrowe czyli przesunięcia pracowników. W przyszłości nie wyklucza również przyjęć. – Chodzi o takich specjalistów jak fizjoterapeuta, logopeda czy psychiatria.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
matka
pb23
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 września 2014 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"matko" zanim rzucisz kamieniem najpierw uderz się w piersi. Czy to przypadkiem nie Ty spacerowałaś ze swoim dzieckiem po korytarzu, świetlicy itp pomimo zakazu opuszczania sali właśnie z uwagi na rotawirusa??? Uważasz, że na oddziale dziecięcym hoduje się wirusy żeby potem zakażać?? Brak słów na ludzką głupotę

Rozwiń
matka
matka (31 lipca 2013 o 07:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Błagam ludzie - zróbcie najpier porzadek n aodzoele dziecięcym w Jaowie lub - tam nawet porządnie dziecku krwi nie portrafią pobrać, nie mówiąc juz o notorycznym zakażaniu małych pacjentów rotawirusami!!! osobiści widziałam jak pani, która sprząta  "przejechała" jedną ścierką wszystkie sale BEZ UŻYCIA ŚRODKA CZYSZCZĄCEGO... szok...

Rozwiń
pb23
pb23 (30 lipca 2013 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

REDAKCJO!!! CZY TO TAKIE TRUDNE, ŻEBY STWORZYĆ NA WASZEJ STRONIE OSOBNE DZIAŁY DLA KAŻDEGO POWIATO NASZEGO WOJEWÓDZTWA?! PRZECIeŻ TEN ARTYKUŁ NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z KRAŚNIKIEM, WIĘC NIE POWINIEN BYĆ W TYM DZIALE!!!

Rozwiń
pacjent
pacjent (30 lipca 2013 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cha Cha Cha. Aż dla całych trzydziestu pacjentów? A oddział Gastrologiczny i prawdopodobnie całą poradnię gastrologiczną który obsługiwał ludzi nie tylko z powiatu janowskiego ale i z ościennych i słynął z fachowości i ludzkiego traktowania pacjenta własnie został zlikwidowany. Zabrakło pieniędzy na jego utrzymanie, ale na remonty całego skrzydła które niedawno było remontowane to już wystarcza? Jestem zwykłym obywatelem korzystajacym z tutejszego szpitala, na nic nie ma kolejki wszędzie straszne, dlatego nam pacjentom tak bardzo będzie brakować tego ludzkiego podejścia na gastrologii przez niższy personel medyczny ale przede wszystkim przez szefa tego oddziału dr Szymańskiego. Wielki zal ze tracimy tak ludzkiego specjalistę wysokiej klasy.

Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2013 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A Kraśnik to idzie na dno, jak im Norwedzy nie podarują długu to kraśnika już nie ma. Niech gminy Gościeradów, Trzydnik i Szastarka żałują, że przeszły z rejonu janowskiego pod powiat kraśnicki. To był ich najwiekszy błąd w historii.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!