wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Szpitale powiatowe mogą nie przetrwać 2011 roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2010, 16:45

Szpitale powiatowe na Lubelszczyźnie nie upadną – zapewniał w czwartek szef regionalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Dyrektorzy placówek boją się jednak, że z powodu nowego, niekorzystnego dla nich systemu podziału pieniędzy, będą musieli zamknąć część oddziałów.

– Z powodu utraty 1 punktu zabrano mi 600 tysięcy zł. W nowym systemie przetargów zostałem umieszczony w jednej kategorii z większym szpitalem w Świdniku, a przecież naszych jednostek nie można porównywać – irytuje się Piotr Wojtaś, dyrektor szpitala w Bychawie. – Czy moi pacjenci mają teraz jeździć do Świdnika, czy może do Lublina?

W czwartek w Lublinie przedstawiciele powiatów, w których szpitale są w trudnej sytuacji finansowej, spotkali się z prezesem lubelskiego oddziału NFZ. Samorządowy nie szczędzili słów krytyki pod adresem funduszu i nowego rozdania pieniędzy na przyszłoroczne kontrakty.

– Porównano nas ze szpitalem w Zamościu, co jest niedorzeczne. Na moim terenie żyje 70 tysięcy potencjalnych pacjentów, co ja mam im teraz powiedzieć, skoro na przyszły rok dostanę 66 proc. pieniędzy, które mam w tym roku – pytał Józef Kuropatwa, starosta hrubieszowski.

– W 11 powiatach kontrakty ze szpitalami będą niższe. W skrajnych przypadkach, jak w Radzyniu Podlaskim czy Hrubieszowie, to jest aż o 30 proc. pieniędzy mniej – mówi Piotr Krawiec, dyrektor szpitala w Kraśniku, który na spotkaniu prezentował dane z całego regionu. – Boimy się, że z tego powodu będą zamykane całe oddziały.

Andrzej Kowalik, p.o. prezesa NFZ w Lublinie, obiecał, że będzie się starał pomóc szpitalom. – Są szanse na to, że żaden oddział nie zostanie zlikwidowany – powiedział Kowalik. Jakie to szanse? – Cały czas trwają negocjacje i wierzę, że uda się dojść do porozumienia – dodał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
yoda
tr
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 grudnia 2010 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powiaty Zamojski i Hrubieszowski wchodzą w skład województwa lubelskiego,a nie lubelszczyzny.A co do podziału środków pienięźnych na szpitale powiatowe to wiadomo kto rozdziela.
Rozwiń
yoda
yoda (10 grudnia 2010 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ewa Kopacz w akcji. Za to klamstwo o tym jak " z wielką uwagą obserwowała pracę polskich patomorfologów" podczas przeprowadzania sekcji zwlok ofiar katastrofy smoleńskiej powinna wyleciec już dawno. Bo okazalo się że żadnych sekcji (oprócz Prezydenta) nie bylo. A teraz nie dość że bezczelnie okłamywała Polaków w sprawie smoleńska chce zniszczyć polską slużbę zdrowia. Niech potwierdzeniem moich slów będzie fakt, że szpitale przeksztalcone w spolki prawa handlowego nie radzą sobie i popadają w gigantyczne dlugi, a we wcześniejszej formie jakoś sobie radziły.
Rozwiń
tr
tr (10 grudnia 2010 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Turcji wzrost PKB 7-8 procent. Tam nie ma UE.
Rozwiń
crx
crx (10 grudnia 2010 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech NFZ nie ściemnia tylko daje kasę.Zielona wyspa ,PKB blisko 4%- to należą sie podwyżki a nie obniżki.Chyba,że z tą wyspą i PKB to oszustwo...!Oj przepraszam -marketing informacyjny.........!To takie nowe nazwy których uczą na współczesnych pożal się Boże uczelniach........!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!